Сейчас в эфире
08:10
Saba / Ранок (live)

З якими «неприємностями» стикаються кримчани як тільки ступають на материк

Арсен Жумаділов
13 августа 2018 17:15
701

У мене питання. На чому ґрунтується державна політика щодо Криму? Я серйозно. Національна безпека? Права людини? Комбінація обох?

У мене питання. На чому ґрунтується державна політика щодо Криму? Я серйозно. Національна безпека? Права людини? Комбінація обох?

Спробуємо розібратись.

Тільки що говорив із людиною, що приїхала від родичів з Криму. Людина — патріот України і свідомо робить вибір на користь свободи та поваги до людської гідності, тобто на користь вільної та незалежної. Як тільки ця людина ступає на материк, вона стикається із кількома «неприємностями».

Неприємність 1. На адмін.межі росіяни мають добре освітлений КПП із п'ятьма (!) вікнами для обслуговування транзитерів. Черги майже немає. Українська сторона на цьому переході має одне вікно. КПВВ майже без освітлення, без умов для нормального очікування, а черга чимала. 

Свобода пересування має поступитись міркуваннями безпеки? Ок. Але поясніть мені, як покращує нац.безпеку 1 вікно замість 5-х. Про туалети я мовчу, це вже наше легендарне.

Неприємність 2. Прикордонники і митники на КПВВ часто поводять себе так, наче зарплат не мають, а працюють на комісії за послугу. «Зароби собі сам». Хабар як був, так і залишається дієвим аргументом, коли до тебе причепились люди в погонах із вимогою надати щось, незрозуміло що, тому, незрозуміло чому. Родючий грунт — досі чинна без змін в своїй основі постанова КМУ №1035, що регламентувала, що можна провозити, наприклад, сметану жирністю 20%, але У ЖОДНОМУ РАЗІ не 15% і не 10%. Диви — не переплутай. 
Знову ж таки правами людини знехтували, аби посилити нац.безпеку? Тоді скажіть мені, як сметана 15% жирності може підірвати наш суспільний і державний лад, а от 20% жирності — не може?!

Неприємність 3. Коли людина з Криму звернеться до українських банків, то вони на підставі постанови НБУ №699, що, як і постанова вище, працює на базі Закону про ВЕЗ «Крим», поводяться так, ніби перед ними марсіанин. Маєш надати 100500 довідок, що ти реальна людина, а не спроектована росіянами голограма. І навіть коли ти до деталей розпишеш своє життя на материку і надаш відповідні довідки, 9 з 10 банків тобі відмовлять. 
Права людини? Забудьте. Тоді поясніть мені, яким чином обслуговування в банку для проведення платіжок, користування карткою підриває устої держави? Ми ж не говоримо про видачу кредитів. Це на розсуд банку — не хоче, не видає. Просто — обслуговування.

Неприємність 4. Українські ДМС зі своєю екс-територіальністю прекрасні у своєму екс-територіальному невігластві. У них є внутрішні накази, які прямо суперечать Конституції, законам України, але яких вони вперто притримуватимуться, поки їм хтось грамотно і наполегливо не пояснить порядок застосування норм законодавства. Бажано приправити погрозами суду. 

Ок, можна зрозуміти державу, що не мала електронного реєстру громадян на 2014 рік, а паперові носії лишились у Криму. Але чи можна було за 4 роки потрохи формувати такий електронний реєстр з числа тих, хто перетинає кордон, і вимагати документи на підставі чітко регламентованого переліку, а не «всьо подряд»?

І нарешті. Я розумію чиновників, які конструктивно намагаються вибудовувати державну політику по Криму, об'єднуючись заради правильних рішень, де збалансовані інтереси держави і права людини. Прикладом такого співробітництва було голосування КМУ по виплатах для сімей політв'язнів, що є спільним здобутком Меджлісу, Денісової і МінТОТу.

Але я не розумію чиновників, які пальцем не поворушили, аби зняти системні проблеми з порушенням прав людини (вище), і при цьому підривають національну обороноздатність своїми заявами. Для кого працюють вони? Нижче лінк.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:05
За сутки оккупанты 11 раз обстреляли позиции ВСУ, один военный ранен
19 мая вооруженные формирования Российской Федерации 11 раз нарушили режим прекращения огня, из них дважды — с применением запрещенных Минскими соглашениями артиллерийских систем калибра 120 мм и минометов калибра 82 мм.
07:45
Генсек ООН написал письмо Зеленскому со словами поддержки Украины
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш написал письмо новоизбранному Президенту Украины Владимиру Зеленскому, где выразил поддержку мирному урегулированию вооруженного конфликта на востоке Украины и заверил в поддержке ООН Украины.
07:21
Совбез ООН сегодня проведет заседание по украинскому «языковому закону»
Сегодня вечером, 20 мая, состоится заседание Совета Безопасности ООН по вопросу украинского закона «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного», инициировано делегацией РФ.
07:13
Сегодня состоится инаугурация избранного президента Украины
Сегодня, 20 мая, Владимир Зеленский примет присягу украинскому народу и получит официальные символы власти главы государства: знак президента в форме орденской цепи, гербовую печать и булаву. Телеканал ATR будет вести прямую трансляцию торжественных мероприятий.
18 мая
21:02
Генсеку ООН передали обращение о признании депортации крымских татар геноцидом
Постоянный представитель Украины в ООН Владимир Ельченко передал генсеку ООН обращение Меджлиса крымскотатарского народа к парламентам и правительствам государств-членов ООН «О признании геноцида крымскотатарского народа».
20:46
Омельченко: Зеленский не использовал в своем обращении слово «геноцид» из-за давления Кремля
Новоизбранный президент Украины Владимир Зеленский в своем обращении, посвященном Дню памяти жертв геноцида крымских татар, не использовал слово «геноцид» — он говорил только о депортации. Это может свидетельствовать о давлении Кремля на него, который делает все, чтобы не признавать эту трагедию геноцидом.
20:15
Чубаров: Украинцы, говорите крымчанам, что хотите приехать в свободный Крым
В Киеве, на Майдане Незалежности, прошел траурный митинг, посвященный Дню памяти жертв геноцида крымских татар.