Відповідальність за війну несе вся РФ, яка підтримує політику агресії Путіна

Ирина Геращенко
28 сентября 2018 21:35
271

Внесок кожної країни в ООН визначається по складній формулі, яка враховує рівень життя, економічні показники, ВВП. Так ось, внесок РФ за останній рік впав на 175 відсотків: раніше Москва хизувалася тим, що платить щороку 25 мільйонів, а відтепер — менше 10 мільйонів доларів. Й це — ще один красномовний показник, що санкції проти РФ працюють.

Авантюра Путіна, війна проти України дорого обходяться Росії і росіянам, але то їх проблеми, бо відповідальність за війну несе не лише Путін, а вся країна, все хворе суспільство, що підтримує політику агресії, шовінізму, неоімперські амбіції свого вождя. 

Генасамблея залишається ключовим майданчиком міжнародних зустрічей і переговорів, за тиждень — більше 450 сайд-івентів, більше 4500 двосторонок. 

Для кожної країни важливий момент — виступ керівника делегації, як правило, це глави держав чи урядів. Як правило, вони прибувають до Нью-Йорка зі своїми дружинами чи чоловіками. 
Примітно, що президент РФ В. Путін вже кільки років поспіль ігнорує Генасамблею, а російську делегацію очолює їх міністр закордонних справ, який робить екзотичні заяви, на кшталт порівняння переговорної кімнати росіян з туалетом. 

Головуючий на сесії оголошує ім‘я оратора, протокол проводить високу особу до трибуни. Після виступу делегації зустрічають свого керівника в кулуарах за президією, вітають. Тут за кілька хвилин можна побачити найвпливовіших людей світу. Ось південнокорейська делегація вітає свого лідера, поряд стоїть його дружина. Повз проходить прем‘єр-міністр Британії Тереза Мей. 

З трибуни Генасамблеї до світу звертаються президенти, прем‘єри, а іноді... і королі. Головуюча запрошує до виступу короля еСватіні, маленької африканської країни. Взагалі-то, до квітня цього року королівство називалося Свазіленд, але король вирішив йог перейменувати. 

В сесійній залі галас. Кілька напівоголених чоловіків, прикрашених яскравими екзотичними бусами, піднімаються й щось вигукують. Сідають, а за кілька хвилин знову підхоплюються з місця, жестикулюючи, видають тріумфальні гортанні звуки. 

Ми навіть подумали, що то опозиція до короля чи активісти якось пробралася в залу і протестують. Але ще більше здивували протокол і секьюріті, які ніяк не реагували на ці вигуки. В залі Генасамблеї категорично заборонено кричати, вставати, приносити плакати, порушувати регламен, заважати ораторам. Протокол і секьюріті відразу зупинять безлад, а тут — жодної реакції.
З‘ясувалося, що то прем‘єр і міністр еСватіні, які по такому важливому випадку одягли національні костюми й підтримують свого короля згідно давнім свазілендським традиціям. 

Король Мсвати ІІІ розповідає про досягнення королівства, серед іншого — що в парламенті тепер присутні жінки. Його виступ з гостьової трибуни уважно слухають тринадцять красунь в блискучих екзотичних сукнях. То все — офіційні дружини короля. Після виступу свого чоловіка вони дружненько встають й семенять за міністром з оголеним торсом і прем‘єром в червоній накидці в кулуари. 
Як пише Вікіпедія, в короля офіційно 13 дружин, в його королівстві — відразу дві столиці — Мбабане и Лобамба. А знавці африканських країн стверджують, що це єдина країна в світі, де немає офіційних правил дорожнього руху. 

Кулуари закриті для ЗМІ, тож журналісти полюють на світових лідерів біля входу до штаб-квартири. Російський пул, здається, забув, що вони взагалі-то приїхали з Лавровим, бо їх пристрасть — президент України і українська делегація, за якими вони полюють і яким присвячують всі свої сюжети. Ну, в кожного свої традиції в ООН: хтось приходить в національних костюмах і вигуками підтримує свого короля, а обслуга російського царя полює на українську делегацію, замість брязкалець трясе перед українцями своіми мікрофонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18 июня
22:53
Оккупанты «сомневаются в подлинности» решения ЕСПЧ о госпитализации Бекирова — адвокат
«Следователь» отказывается исполнять принятое Европейским судом решение о срочных мерах по немедленной госпитализации Эдема Бекирова, так как «сомневается в подлинности решения».
22:24
Суд во второй раз отклонил иск нардепа Мураева против Айдера Муждабаева
Киевский апелляционный суд во вторник, 18 июня, отклонил апелляционную жалобу нардепа, бывшего владельца украинского телеканала NewsOne Евгения Мураева на решение Шевченковского районного суда, который в марте этого года отклонил иск Мураева «о защите чести, достоинства и деловой репутации» к заместителю генерального директора телеканала ATR Айдеру Муждабаеву.
21:45
ЦИК зарегистрировала уже более 700 кандидатов на выборы в парламент
Центральная избирательная комиссия во вторник, 18 июня, зарегистрировала еще 122 кандидата в народные депутаты Украины.
21:19
В центре Киева два автомобиля провалились под асфальт
Во вторник, 18 июня, в самом центре Киева два автомобиля провалились под асфальт. Участниками инцидента стали Citroen и Volkswagen. Водитель последнего сумел вовремя выехать, избежав глубокого провала.
20:44
Конституционный суд не может остановить выборы — глава ЦИК
Конституционный суд Украины не может остановить своим решением парламентские выборы, а может лишь определить конституционность указа президента о роспуске Верховной Рады, убеждена председатель Центральной избирательной комиссии Татьяна Слипачук.
20:06
США планируют выделить Украине $250 млн военной помощи
Министерство обороны США объявило сегодня, что планирует выделить Украине $250 млн в рамках сотрудничества в сфере безопасности для наращивания потенциала Вооруженных сил Украины.
19:37
ООС: боевики 5 раз обстреляли позиции ВСУ из минометов
С начала суток вооруженные формирования пророссийских боевиков на Донбассе пять раз нарушили режим прекращения огня — стреляли из минометов калибра 82 мм, автоматических гранатометов и крупнокалиберных пулеметов.