Відповідальність за війну несе вся РФ, яка підтримує політику агресії Путіна

Ирина Геращенко
28 сентября 2018 21:35
320

Внесок кожної країни в ООН визначається по складній формулі, яка враховує рівень життя, економічні показники, ВВП. Так ось, внесок РФ за останній рік впав на 175 відсотків: раніше Москва хизувалася тим, що платить щороку 25 мільйонів, а відтепер — менше 10 мільйонів доларів. Й це — ще один красномовний показник, що санкції проти РФ працюють.

Авантюра Путіна, війна проти України дорого обходяться Росії і росіянам, але то їх проблеми, бо відповідальність за війну несе не лише Путін, а вся країна, все хворе суспільство, що підтримує політику агресії, шовінізму, неоімперські амбіції свого вождя. 

Генасамблея залишається ключовим майданчиком міжнародних зустрічей і переговорів, за тиждень — більше 450 сайд-івентів, більше 4500 двосторонок. 

Для кожної країни важливий момент — виступ керівника делегації, як правило, це глави держав чи урядів. Як правило, вони прибувають до Нью-Йорка зі своїми дружинами чи чоловіками. 
Примітно, що президент РФ В. Путін вже кільки років поспіль ігнорує Генасамблею, а російську делегацію очолює їх міністр закордонних справ, який робить екзотичні заяви, на кшталт порівняння переговорної кімнати росіян з туалетом. 

Головуючий на сесії оголошує ім‘я оратора, протокол проводить високу особу до трибуни. Після виступу делегації зустрічають свого керівника в кулуарах за президією, вітають. Тут за кілька хвилин можна побачити найвпливовіших людей світу. Ось південнокорейська делегація вітає свого лідера, поряд стоїть його дружина. Повз проходить прем‘єр-міністр Британії Тереза Мей. 

З трибуни Генасамблеї до світу звертаються президенти, прем‘єри, а іноді... і королі. Головуюча запрошує до виступу короля еСватіні, маленької африканської країни. Взагалі-то, до квітня цього року королівство називалося Свазіленд, але король вирішив йог перейменувати. 

В сесійній залі галас. Кілька напівоголених чоловіків, прикрашених яскравими екзотичними бусами, піднімаються й щось вигукують. Сідають, а за кілька хвилин знову підхоплюються з місця, жестикулюючи, видають тріумфальні гортанні звуки. 

Ми навіть подумали, що то опозиція до короля чи активісти якось пробралася в залу і протестують. Але ще більше здивували протокол і секьюріті, які ніяк не реагували на ці вигуки. В залі Генасамблеї категорично заборонено кричати, вставати, приносити плакати, порушувати регламен, заважати ораторам. Протокол і секьюріті відразу зупинять безлад, а тут — жодної реакції.
З‘ясувалося, що то прем‘єр і міністр еСватіні, які по такому важливому випадку одягли національні костюми й підтримують свого короля згідно давнім свазілендським традиціям. 

Король Мсвати ІІІ розповідає про досягнення королівства, серед іншого — що в парламенті тепер присутні жінки. Його виступ з гостьової трибуни уважно слухають тринадцять красунь в блискучих екзотичних сукнях. То все — офіційні дружини короля. Після виступу свого чоловіка вони дружненько встають й семенять за міністром з оголеним торсом і прем‘єром в червоній накидці в кулуари. 
Як пише Вікіпедія, в короля офіційно 13 дружин, в його королівстві — відразу дві столиці — Мбабане и Лобамба. А знавці африканських країн стверджують, що це єдина країна в світі, де немає офіційних правил дорожнього руху. 

Кулуари закриті для ЗМІ, тож журналісти полюють на світових лідерів біля входу до штаб-квартири. Російський пул, здається, забув, що вони взагалі-то приїхали з Лавровим, бо їх пристрасть — президент України і українська делегація, за якими вони полюють і яким присвячують всі свої сюжети. Ну, в кожного свої традиції в ООН: хтось приходить в національних костюмах і вигуками підтримує свого короля, а обслуга російського царя полює на українську делегацію, замість брязкалець трясе перед українцями своіми мікрофонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

07:25
Сегодня — День Государственного флага Украины
Ежегодно 23 августа в Украине отмечается День Государственного флага.
00:08
Ильенко: Лишить гражданства исполнителей, выступающих в РФ, невозможно
По мнению экс-главы Госкино Филиппа Ильенко, украинских исполнителей, которые ездят выступать в Российскую Федерацию, действительно нужно лишать гражданства, однако юридически это сделать невозможно.
22 августа
23:28
За 3 года производство полнометражных фильмов в Украине увеличилось в 9 раз — Ильенко
С 2015 года производство полнометражных игровых фильмов в Украине увеличилось почти в девять раз.
22:09
Возвращение России в G8 сейчас не зависит от Трампа — Гонгадзе
По мнению журналистки Мирославы Гонгадзе, возвращение России в клуб «Большой восьмерки» сейчас не зависит от решения президента США Дональда Трампа.
21:35
Зеленский провел телефонный разговор с Туском
Президент Украины Владимир Зеленский провел телефонный разговор с президентом Европейского совета Дональдом Туском.
20:50
РФ и Украина договорились об обмене по формуле «33 на 33» — росСМИ
Россия и Украина договорились обменять заключенных с обеих сторон по формуле «33 на 33».
20:42
ООС: боевики 8 раз обстреляли позиции ВСУ
С начала суток 22 августа боевики восемь раз нарушили режим прекращения огня в зоне проведения операции Объединенных сил.