Сейчас в эфире
08:05
Köydeşler körüşüvi

До пана Хуга і місії ОБСЄ є багато питань

Ирина Геращенко
25 октября 2018 21:42
600

Щодо заяви представника ОБСЄ Олександра Хуга, що, мовляв, російську військову форму можна купити на базарі.

Мені щиро прикро, що Олександр Хуг, чия місія на посаді заступника голови СММ ОБСЄ, заступника Апакана, завершується, такою очевидно недолугою і невдалою заявою. Сподіваюся, це просто невдало сформулювала ним фраза, а не позиція. 

Варто нагадати містеру Хугу, що очолювана містером Апаканом і ним місія СММ щотижня фіксує на Донбасі і відображає в своїх офіційних звітах — новітню російську радіолокаційну та іншу техніку, танки, іншу зброю. Російську. Новітню. Не радянську. Таку не купиш на базарі і не перемалюєш замість зірочки російський прапор.
Тому принагідно хочу подякувати тим сміливим і чесним представникам СММ ОБСЄ, які є в місії і які не сліпоглухонімі, а все бачать, фіксують і чесно пишуть про це в своїх рапортах. 
Також хочу зазначити,що українська сторона всі ці роки докладала чимало зусиль, аби відсоток росіян в спостережній місії зменшився. Сьогодні їх менше, і спостерігачі відразу почали бачити російську військову техніку. 

Принагідно можу задати пану Хугуще кілька запитань: чому СММ ОБСЄ так і не допустили до місця падіння МН17, до місця кримінальних розборок і вбивства Захарченка, зате там працювали російські фсбшники і слєдком РФ. Чому з цього приводу немає заяв? Чому немає заяв з виявлених протипіхотних мін з російсьським маркуванням? Маркування теж намалювали партизани? До речі, на цих мінах підірвалися в тому числі і патруль СММ. Де заяви про факти сексуальних домагань до жінки-цивільної спостерігачки? Бойовики так і не назвали ім‘я негідника, який тяг її з машини, й не провели розслідування. Питань чимало. Ми їх задаємо регулярно в Мінську. Будемо це робити і надалі і очікувати та вимагати від ОБСЄ ретельного, неупередженого і чесного виконання спостережної місії, без загравань з РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:23
ООС: 13 обстрелов, двое бойцов ВСУ ранены
За прошедшие сутки, 22 августа, боевики на Донбассе 13 раз нарушили режим прекращения огня. В результате обстрелов двое украинских военнослужащих получили ранения.
07:59
В Крыму оккупанты проводят раскопки на территории старого мусульманского захоронения
В оккупированном Крыму, на территории старого мусульманского захоронения в исчезнувшем селе Унгут Кировского района, «археологи» проводят раскопки.
07:25
Сегодня — День Государственного флага Украины
Ежегодно 23 августа в Украине отмечается День Государственного флага.
00:08
Ильенко: Лишить гражданства исполнителей, выступающих в РФ, невозможно
По мнению экс-главы Госкино Филиппа Ильенко, украинских исполнителей, которые ездят выступать в Российскую Федерацию, действительно нужно лишать гражданства, однако юридически это сделать невозможно.
22 августа
23:28
За 3 года производство полнометражных фильмов в Украине увеличилось в 9 раз — Ильенко
С 2015 года производство полнометражных игровых фильмов в Украине увеличилось почти в девять раз.
22:09
Возвращение России в G8 сейчас не зависит от Трампа — Гонгадзе
По мнению журналистки Мирославы Гонгадзе, возвращение России в клуб «Большой восьмерки» сейчас не зависит от решения президента США Дональда Трампа.
21:35
Зеленский провел телефонный разговор с Туском
Президент Украины Владимир Зеленский провел телефонный разговор с президентом Европейского совета Дональдом Туском.