Сейчас в эфире
16:30
Исторія кримських татар

Чому Азовське море і чому саме зараз

Ирина Геращенко
29 ноября 2018 17:54
256

1. Війна не припиняється вже 4 роки, росіяни почали повзучу ескалацію на Азові ще влітку.

Про що президент і влада неодноразово інформували суспільство і світ. Саме тому ми з вересня посилюємо нашу присутність в акваторії, було прийнято рішення про створення нової бази дислокації в Бердянську. А на грудень ( вже з вересня наша дипмісія при ООН над цим активно працює) заплановано розгляд резолюції по мілітаризації Чорного і Азовського морів на Генасамблеї ООН.

2. Одним з найважливіших для Путіна напрямків цієї війни проти України є знищення нашої економіки. В 2016 завдяки нашим доморощеним корисним ідіотам (пам‘ятаєте «блокаду на крові»?), було вкрадено наші металургійні підприємства на окупованому Донбасі, які були перереєстровані на підконтрольній території і сплачували податки. Результат — втрата 1% ВВП і ринків експорту. В Маріуполі й Бердянську знаходяться наші порти, й зараз їх робота фактично заблокована. Це — одна з цілей Путіна.

3. Європа зайнята Брекзітом. Франція переживає серйозну політичну кризу, через підвищення ціни на пальне там широкі протести. Канцлер Німеччини також зосереджена на внутрішніх політичних проблемах, Єврокомісія готується до приходу нових керівників, — Путін вміє вибирати момент для удару, коли ключові зовнішні партнери зосереджені на власних кризах.

4. Ключове. Катастрофічне падіння рейтингу Путіна в РФ. Й в таких випадках він завжди організовує якусь войнушку...

5. Наближення виборів в Україні. Путін прагне зробити все для зміни влади в нас і підіграти всім, аби не Порошенко.

На мою думку, ключовими наслідками введення ВС має стати наступне :

— посилення нашої безпеки і обороноздатності, в першу чергу на Донбасі і регіоні Азовського та Чорного морів;

— зрив сценарію Путіна заблокувати нам навігацію і торгівлю, роботу наших портів, рибальство і транзит в акваторії Азовського моря;

— мобілізація наших міжнародних партнерів — європейських, G7, аби вони усвідомили рівень загроз і викликів на Азові;

— зрив можливих чергових військових провокацій і наступу РФ;

— подача консолідованого позову проти РФ до міжнародних судів;

— профілактичні контррозвідувальні дії в районі ВС.

Й, звичайно, в центрі нашої уваги — доля моряків. Вони — військовополонені московських піратів. Держава зобов’язана в першу чергу підтримати їх родини.

ФОТО: УНІАН 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

16:20
Почти полсотни нардепов пожаловались в Конституционный суд за просьбу о томосе (СПИСОК)
47 народных депутатов попросили Конституционный суд признать незаконным постановление Верховной Рады, которая поддержала обращение президента Петра Порошенко о предоставлении автокефалии Украинской православной церкви.
15:53
В России хотят арестовывать за «явное неуважение» к государству в Интернете
Российские сенаторы внесли в Госдуму законопроект, предлагающий наказывать за публикацию в Интернете материалов, выражающих «явное неуважение» к государству, органам власти и конституции.
15:24
Кабмин создал комиссию для подготовки претензии к России за агрессию
Кабинет министров сформировал межведомственную комиссию по вопросам подготовки консолидированной претензии к Российской Федерации за агрессию против Украины.
14:44
Прокуратура Франции: нападавший в Страсбурге кричал «Аллах Акбар»
Французская прокуратура, ссылаясь на свидетельства пострадавших в стрельбе в Страсбурге, заявила, что нападавший кричал «Аллах Акбар».
14:38
В Германии на дорогу вылилась тонна шоколада
Около тонны жидкого молочного шоколада вылилось на улицу в городе Верль на западе Германии после небольшой аварии, произошедшей на кондитерской фабрике DreiMeister.
14:27
У администрации президента РФ прошла серия пикетов в поддержку Сенцова
У здания администрации президента России в Москве состоялась серия одиночных пикетов в поддержку Олега Сенцова, приуроченная к церемонии вручения ему премии имени Сахарова.
13:54
«Суд» в Крыму отклонил апелляцию на арест адвоката Курбединова
«Верховный суд» оккупированного Крыма отклонил апелляционные жалобы по «делу» крымского адвоката Эмиля Курбединова, который отбыл 5 суток ареста из-за поста в соцсети, за который уже был арестован на 10 суток в 2017 году.