Сейчас в эфире
12:15
Aqşam / Вечір (повтор)

Чому Азовське море і чому саме зараз

Ирина Геращенко
29 ноября 2018 17:54
511

1. Війна не припиняється вже 4 роки, росіяни почали повзучу ескалацію на Азові ще влітку.

Про що президент і влада неодноразово інформували суспільство і світ. Саме тому ми з вересня посилюємо нашу присутність в акваторії, було прийнято рішення про створення нової бази дислокації в Бердянську. А на грудень ( вже з вересня наша дипмісія при ООН над цим активно працює) заплановано розгляд резолюції по мілітаризації Чорного і Азовського морів на Генасамблеї ООН.

2. Одним з найважливіших для Путіна напрямків цієї війни проти України є знищення нашої економіки. В 2016 завдяки нашим доморощеним корисним ідіотам (пам‘ятаєте «блокаду на крові»?), було вкрадено наші металургійні підприємства на окупованому Донбасі, які були перереєстровані на підконтрольній території і сплачували податки. Результат — втрата 1% ВВП і ринків експорту. В Маріуполі й Бердянську знаходяться наші порти, й зараз їх робота фактично заблокована. Це — одна з цілей Путіна.

3. Європа зайнята Брекзітом. Франція переживає серйозну політичну кризу, через підвищення ціни на пальне там широкі протести. Канцлер Німеччини також зосереджена на внутрішніх політичних проблемах, Єврокомісія готується до приходу нових керівників, — Путін вміє вибирати момент для удару, коли ключові зовнішні партнери зосереджені на власних кризах.

4. Ключове. Катастрофічне падіння рейтингу Путіна в РФ. Й в таких випадках він завжди організовує якусь войнушку...

5. Наближення виборів в Україні. Путін прагне зробити все для зміни влади в нас і підіграти всім, аби не Порошенко.

На мою думку, ключовими наслідками введення ВС має стати наступне :

— посилення нашої безпеки і обороноздатності, в першу чергу на Донбасі і регіоні Азовського та Чорного морів;

— зрив сценарію Путіна заблокувати нам навігацію і торгівлю, роботу наших портів, рибальство і транзит в акваторії Азовського моря;

— мобілізація наших міжнародних партнерів — європейських, G7, аби вони усвідомили рівень загроз і викликів на Азові;

— зрив можливих чергових військових провокацій і наступу РФ;

— подача консолідованого позову проти РФ до міжнародних судів;

— профілактичні контррозвідувальні дії в районі ВС.

Й, звичайно, в центрі нашої уваги — доля моряків. Вони — військовополонені московських піратів. Держава зобов’язана в першу чергу підтримати їх родини.

ФОТО: УНІАН 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:11
Обыски в домах крымских татар завершены, задержанных нет
Силовики в Крыму в среду, 19 июня, провели обыски в домах крымских татар. На данный момент обыски завершены, задержанных нет.
12:02
ЕС выделил почти €30 млн на налоговую и таможенную реформу в Украине
18 июня в Украине запустилась программа по управлению государственными финансами. В рамках этой программы предусмотрено выделение Евросоюзом 29,5 млн евро на проведение налоговой и таможенной реформы.
11:58
Партия Порошенка подала документы в ЦИК
Лидер партии «Европейская солидарность» Петр Порошенко подал документы в ЦИК Украины для участия в досрочных выборах в Верховную Раду.
11:22
Ильми Умеров призывает мир усилить давление на РФ
Заместитель председателя Меджлиса крымскотатарского народа Ильми Умеров призвал мировое сообщество усилить санкционное, экономическое, дипломатическое, политическое и военное давление на Россию в связи с продолжающимися репрессиями против крымских татар.
11:20
Медведчук заявил, что Крым — Украина: «Путин знает мою позицию»
Глава партии «Опозиційна платформа — За життя» и кум президента РФ Виктор Медведчук заявил, что Крым — это Украина, и Владимир Путин знает о его позиции.
10:45
Катастрофа МН17: сегодня обнародуют имена 4 подозреваемых
Совместная следственная группа, которая расследует катастрофу рейса МН17 Malaysia Airlines в 2014 году, 19 июня обнародует имена подозреваемых.
10:39
Экс-президента УЕФА Платини освободили из-под стражи
Экс-президент УЕФА Мишель Платини после нескольких часов допроса был освобожден из-под стражи и покинул помещение антикоррупционного управления судебной полиции (OCLCIFF) во французском Нантере (Hauts-de-Seine), где он находился со вчерашнего дня.