Росіяни і їх маріонетки знову зривають обмін полоненими

Ирина Геращенко
04 декабря 2018 18:39
615

Росіяни і їх маріонетки сьогодні знову зірвали пропозицію України по звільненню заручників і політв‘язнів, яке ми готові провести 27 грудня 2018 року.

Сьогодні в Мінську відбулося 100 засідання ТКГ ( де Україну відтепер представляє Євген Марчук) і робочих груп.

Перше. Українська сторона висловила рішучий протест проти відкритої збройної агресії РФ в Азовському морі і закликала СММ ОБСЄ, мандат якої розповсюджується на всю територію України, негайно розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні, згідно мінських угод, від важкої зброї і техніки. Українська сторона висловила рішучий протест недопуску СММ ОБСЄ до окупованого Новоазовька та інших окупованих РФ територій.

При цьому російська сторона фактично заблокувала обговорення військової провокації на Азові. На агресорі і шапка горить.

Друге. Україна вимагає негайного звільнення 24 військовополонених моряків, утримуваних на Росії, без всяких передумов. На них розповсюджуються дії Женевських конвенцій, військовополонених не можна судити і ми вимагаємо їх негайного звільнення без передумов, без всяких обмінів.

Третє. Україна і весь світ не визнає псевдовиборів, організованих РФ на окупованих нею територіях Донбасу, не визнає нелегітимних «органів влади», які намагається сформувати там РФ і її маріонетки. Українська сторона нагадала про тристоронній формат мінських груп: Україна — Росія — ОБСЄ і наголосила, що збройна провокація РФ в Азовському морі і однозначна реакція світу на цю агресію, тільки підтверджує статус РФ в мінських групах як країни-агресора, відповідальної за окупацію і агресію.

Представники ОРДЛО не є учасниками груп. Вони тільки запрошені Росією.

Четверте. Українська сторона ще раз передала пропозицію щодо звільнення заарештованих росіян в обмін на українців в російських тюрмах і помилування сепаратистів в обмін на українців на окупованих територіях. Ми передали конкретні списки і пропозиції в форматі 23/23 і 66/19 з пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з ОРДЛО до новорічних і різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап звільнення 27 грудня. На жаль, РФ і їх маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали і цю пропозицію звільнення українців . Росіяни відмовляються визнати своїх «ихтамнетов» в українських тюрмах. Відповідальність за те, що звільнення заручників заблоковане — повністю на російській стороні.

П‘яте. Україна вимагає негайного створення п‘ятої групи, по кордону, яка обговорить повернення україно−російського кордону, створення зони безпеки вздовж кордону з безперешкодним доступом туди СММ ОБСЄ. Ми наполягаємо, щоб це питання було розглянуте і прийнято як відповідне рішення в рамках нормандського формату.

Шосте. На гуманітарній групі, після багатомісячних дебатів, узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов‘язаних з конфліктом. Ці люди здійснили злочин, але вони теж громадяни України , і мають право відбувати покарання на території, контрольовані українською владою. Омбудсмен Людмила Денісова і її офіс будуть напряму залучені до цього переміщення засуджених. На сьогодні близько 1000 засуджених прагнуть сидіти в українських тюрмах, наразі домовлено про переміщення більше 60 з них. Переміщення має відбутися найближчими днями.

Сьоме. В економічній підгрупі поставили питання повернення Україні вкраденої на окупованому Донбасі української власності і підприємств. Звернули увагу на необхідність сплати податків в український бюджет, як це вимагає українське законодавство, всіх українських підприємств. Й також звернули увагу на неприпустимість того, що на окупованих територіях як валюта використовується рубль — валюта країни-окупанта і мародера.

Восьме. В Мінську ми давно говоримо — на Росії, коли обговорюємо щось на Російській Федерації. На Росії продовжується агресивна політика по відношенню до України. Але Україна переможе.

P. S. Від України в гуманітарній групі працюють представники СБУ і МінТОТ , Ю. Кочанов і С. Задорожний. Напередодні узгодили з ними списки і позиції, яку вони представляли. Ми передали конкретні списки — у відповідь почули «ні». Росія блокує звільнення заручників, хапає нових полонених і поводиться як сомалійський пірат.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

17:03
Павел Вовк сложил полномочия главы Окружного админсуда
Председатель Окружного административного суда Киева Павел Вовк сложил свои полномочия. В то же время Высший совет правосудия отказался отстранить его от должности судьи.
17:00
Суд разрешил выйти под залог участнику «Самообороны Крыма»
В Херсонской области решением суда на 60 суток продлен арест участнику незаконного вооруженного формирования «Самооборона Крыма», при этом ему определен залог в размере 321 120 грн.
16:35
В партии «Голос» отказались от должности вице-спикера Верховной Рады
Политическая партия «Голос» отказалась от должности заместителя главы парламента.
16:13
Герасимов сообщил, кто займет кресла спикера и вице-спикера Верховной Рады
Депутат от парламентской фракции партии «Европейская солидарность» Артур Герасимов сообщил, что должности спикера и вице-спикера в Верховной Раде нового созыва займут депутаты от «Слуги народа» Дмитрий Разумков и Руслан Стефанчук.
16:10
«Дело» Эдема Бекирова не будут передавать в «Красноперекопский суд»
«Верховный суд» Крыма отменил решение «Центрального районного суда» Симферополя о передаче «уголовного дела» тяжелобольного крымского татарина Эдема Бекирова в «Красноперекопский суд». «Дело» возвращено в «Центральный райсуд» для подготовки рассмотрения по существу.
15:55
Стало известно возможное местонахождение пяти украинских политзаключенных
Пять украинских политзаключенных, — Владимир Балух, Станислав Клых, Александр Кольченко, Павел Гриб и Николай Карпюк — возможно, находятся в московском СИЗО «Лефортово». Администрация СИЗО приняла для них посылки, которые передали правозащитники.
15:27
В Крыму начался «суд» по «делу» Эдема Бекирова
Во вторник, 20 августа, в «Верховном суде» Крыма началось заседание по «делу» тяжелобольного крымского татарина Эдема Бекирова. В рамках заседания «суд» решит, где будет рассматриваться «дело» по существу — в «Центральном районном суде» Симферополя или «Красноперекопском районном суде» Крыма. Если «дело» передадут в «Красноперекопский райсуд», Эдем Бекиров может не выдержать этапирование.