Росіяни і їх маріонетки знову зривають обмін полоненими

Ирина Геращенко
04 декабря 2018 18:39
507

Росіяни і їх маріонетки сьогодні знову зірвали пропозицію України по звільненню заручників і політв‘язнів, яке ми готові провести 27 грудня 2018 року.

Сьогодні в Мінську відбулося 100 засідання ТКГ ( де Україну відтепер представляє Євген Марчук) і робочих груп.

Перше. Українська сторона висловила рішучий протест проти відкритої збройної агресії РФ в Азовському морі і закликала СММ ОБСЄ, мандат якої розповсюджується на всю територію України, негайно розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні, згідно мінських угод, від важкої зброї і техніки. Українська сторона висловила рішучий протест недопуску СММ ОБСЄ до окупованого Новоазовька та інших окупованих РФ територій.

При цьому російська сторона фактично заблокувала обговорення військової провокації на Азові. На агресорі і шапка горить.

Друге. Україна вимагає негайного звільнення 24 військовополонених моряків, утримуваних на Росії, без всяких передумов. На них розповсюджуються дії Женевських конвенцій, військовополонених не можна судити і ми вимагаємо їх негайного звільнення без передумов, без всяких обмінів.

Третє. Україна і весь світ не визнає псевдовиборів, організованих РФ на окупованих нею територіях Донбасу, не визнає нелегітимних «органів влади», які намагається сформувати там РФ і її маріонетки. Українська сторона нагадала про тристоронній формат мінських груп: Україна — Росія — ОБСЄ і наголосила, що збройна провокація РФ в Азовському морі і однозначна реакція світу на цю агресію, тільки підтверджує статус РФ в мінських групах як країни-агресора, відповідальної за окупацію і агресію.

Представники ОРДЛО не є учасниками груп. Вони тільки запрошені Росією.

Четверте. Українська сторона ще раз передала пропозицію щодо звільнення заарештованих росіян в обмін на українців в російських тюрмах і помилування сепаратистів в обмін на українців на окупованих територіях. Ми передали конкретні списки і пропозиції в форматі 23/23 і 66/19 з пропозицією провести звільнення наших військових і цивільних з ОРДЛО до новорічних і різдвяних свят. Ми готові повторити минулорічний успіх і провести черговий етап звільнення 27 грудня. На жаль, РФ і їх маріонетки відмовилися від чергової ініціативи України і зірвали і цю пропозицію звільнення українців . Росіяни відмовляються визнати своїх «ихтамнетов» в українських тюрмах. Відповідальність за те, що звільнення заручників заблоковане — повністю на російській стороні.

П‘яте. Україна вимагає негайного створення п‘ятої групи, по кордону, яка обговорить повернення україно−російського кордону, створення зони безпеки вздовж кордону з безперешкодним доступом туди СММ ОБСЄ. Ми наполягаємо, щоб це питання було розглянуте і прийнято як відповідне рішення в рамках нормандського формату.

Шосте. На гуманітарній групі, після багатомісячних дебатів, узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов‘язаних з конфліктом. Ці люди здійснили злочин, але вони теж громадяни України , і мають право відбувати покарання на території, контрольовані українською владою. Омбудсмен Людмила Денісова і її офіс будуть напряму залучені до цього переміщення засуджених. На сьогодні близько 1000 засуджених прагнуть сидіти в українських тюрмах, наразі домовлено про переміщення більше 60 з них. Переміщення має відбутися найближчими днями.

Сьоме. В економічній підгрупі поставили питання повернення Україні вкраденої на окупованому Донбасі української власності і підприємств. Звернули увагу на необхідність сплати податків в український бюджет, як це вимагає українське законодавство, всіх українських підприємств. Й також звернули увагу на неприпустимість того, що на окупованих територіях як валюта використовується рубль — валюта країни-окупанта і мародера.

Восьме. В Мінську ми давно говоримо — на Росії, коли обговорюємо щось на Російській Федерації. На Росії продовжується агресивна політика по відношенню до України. Але Україна переможе.

P. S. Від України в гуманітарній групі працюють представники СБУ і МінТОТ , Ю. Кочанов і С. Задорожний. Напередодні узгодили з ними списки і позиції, яку вони представляли. Ми передали конкретні списки — у відповідь почули «ні». Росія блокує звільнення заручників, хапає нових полонених і поводиться як сомалійський пірат.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14 июня
23:00
Зеркаль рассказала об итогах слушаний в Гааге
Сегодня, 14 июня, в Постоянной палате третейского суда в Гааге состоялись устные слушания по иску Украина против России о нарушении последней Конвенции ООН по морскому праву в Черном и Азовском морях, а также в Керченском проливе. В заключительный день слушаний свои аргументы представила украинская делегация.
22:25
Украинский самолет Ил-76 в 2014 году сбили сотрудники ГРУ и «ЧВК Вагнера» — СБУ
Служба безопасности Украины объявила, что виновниками катастрофы военно-транспортного самолета Ил-76 Министерства обороны Украины, которая произошла 14 июня 2014 года, были сотрудники российской военной разведки (ГРУ) России и так называемой «ЧВК Вагнера».
21:52
Судебная реформа и ее результаты будут пересмотрены — АП
Президент Владимир Зеленский принял решение создать экспертную группу для оценки результатов проведенной «судебной реформы».
21:22
С ZIK начали массово увольняться топ-менеджеры и журналисты
Гендиректор медиахолдинга ZIK Игорь Туркевич уволился после того, как стало известно, что новым владельцем телеканала стал соратник Виктора Медведчука, нардеп от «Оппозиционного блока» Тарас Козак.
20:54
Зеленский устроил в Facebook голосование за кандидатов на пост главы Львовской ОГА
Президент Владимир Зеленский предлагает жителям Львовской области проголосовать в Facebook за одного из трех кандидатов на пост главы Львовской ОГА.
20:49
Зеленский встретился с семьями военнопленных моряков
Президент Владимир Зеленский уверен, что захваченные Россией в Керченском проливе украинские моряки скоро вернутся домой.
20:24
Порошенко встретился с гражданскими деятелями из Севастополя
В открытом офисе «Европейской Солидарности» лидер партии Петр Порошенко встретился с активистами, которые вынуждены были покинуть Крым из-за оккупации полуострова Российской Федерацией. Встреча состоялась по случаю Дня города Севастополя.