Меджлис выразил соболезнования родным и близким Ризы Фазыла

27 ноября 2016 17:41
1191

Меджлис крымскотатарского народа соболезнует родным и близким писателя, поэта, крымскотатарского деятеля Ризы Фазила.

Сайт «15 минут» приводит заявление Меджлиса полностью:

«Меджліс кримськотатарського народу висловлює співчуття у зв'язку зі смертю письменника, поета, кримськотатарського громадського діяча Різи Фазила

26 листопада 2016 року, на 88 році життя не стало відомого кримськотатарського поета, письменника, делегата Курултаю кримськотатарського народу II скликання, члена Меджлісу кримськотатарського народу (1991-1993), Голови Союзу кримськотатарських письменників Різи Фазила.

Різа Фазил народився 30 травня 1929 року в селі Барин Карасубазарського району Криму. 18 травня 1944 був депортований з усім кримськотатарським народом. Разом з рідними був етапований до місця спецпоселення у Макарьевскому районі Костромської області − для роботи на лісоповалах.

Різе Фазилу, одному з небагатьох кримських татар його покоління, вдалося вступити до вищого навчального закладу, в 1959 році він закінчив економічний факультет Самаркандського торгового інституту.

У 1965-1980 роки працював перекладачем, а потім керівником відділу у газеті «Ленін байраг'и» («Ленінський прапор»), що видавалася кримськотатарською мовою у Ташкенті. У 1980-1994 роках був завідувачем відділу поезії і відповідальним секретарем журналу «Йилдиз» («Зірка»).

Перші вірші Різа Фазил друкував в газеті «Ленін байраг'и», а в 1970 році вийшла його перша збірка віршів під назвою «Наврез».

Різа Фазил − автор численних видань з літератури, культури, фольклору кримськотатарського народу. Це і збірник прислів'їв і приказок кримськотатарською мовою «К'айда Бірлік − анда тірілік», збірник нарисів «Аналар яш екенде», «Садик'лик'».
Їм були підготовлені до друку підручник з кримськотатарської літератури «Тувг'ан едебіят» (Рідна література), двотомник Ашика Умера «Сайлама есерлер» (Вибрані твори).

Спільно з письменником Сафтером Нагаєвим Різа Фазил підготував і видав енциклопедію «К'иримтатар едебіяти таріхина бір назар», якою активно користуються вчені, викладачі та студенти.

Повернувшись до Криму з місць депортації, Різа Фазил спільно з імамом Абдульваітом Сахтара перевів на кримськотатарську мову «Буюрин'из дуаг'а!» і священну для мусульман усього світу книгу − Коран.

З 2008 року Різа Фазил очолює Союз кримськотатарських письменників. Виступив одним з авторів Програми по відродженню кримськотатарської мови.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, друзям у зв'язку зі смертю письменника, поета, громадського діяча Різи Фазила!

Allah rahmet eylesin!

Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу. Київ, 27 листопада 2016 року.»

Как сообщал сайт «15 минут», в субботу, 26 ноября, в оккупированном Симферополе скончался глава Союза крымскотатарских писателей, классик крымскотатарской литературы Риза Фазыл. По сведениям издания Avdet, несколько дней назад мужчина перенес инсульт и скончался в 7-ой городской больнице, не приходя в сознание.

В настоящее время родственники не могут забрать тело писателя, поскольку нет участкового, который должен зафиксировать факт смерти.

Время и место похорон Ризы Фазыла пока неизвестно.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

16:49
Адвокат Януковича обжаловал приговор по делу о госизмене
Бесплатный государственный адвокат бывшего президента Украины Виктора Януковича Юрий Рябовол подал апелляцию в Оболонский районный суд на приговор по делу о госизмене.
16:23
Нацполиция объявила в розыск членов «самообороны» Крыма
Национальная полиция Крыма объявила в розыск руководителя, а также участников вооруженного подразделения «Рубеж», которое входило в так называемую «самооборону» полуострова.
15:48
важно Совет министров ЕС одобрил Азовский пакет санкций против РФ
Совет министров иностранных дел Евросоюза согласовал и одобрил так называемый Азовский пакет санкций против Российской Федерации.
15:20
МВД, Интерпол и Европол начали сотрудничество для защиты серверов ЦИК
Министерство внутренних дел Украины начало сотрудничество с Европолом и Интерполом для предотвращения внешнего вмешательства в серверы Центральной избирательной комиссии.
15:09
Балуха этапировали из СИЗО Симферополя в неизвестном направлении
Украинского политзаключенного Владимира Балуха этапировали из СИЗО Симферополя в неизвестном направлении.
14:56
Украинской журналистке Смутко запретили въезд в Крым
Украинской журналистке и фотографу Алине Смутко, которая в том числе освещала репрессии против крымских татар, оккупанты запретили въезд на территорию Крыма и в РФ на 10 лет.
14:41
В РФ специально сорвали суд по «делу» Гриба — отец политзаключенного
Заседание в Северо-Кавказском окружном военном суде в Ростове-на-Дону (Россия) по «делу» украинского политзаключенного Павла Гриба в понедельник, 18 февраля, продолжалось две минуты.