Резолюція ПАРЄ має подвійні стандарти

Ирина Геращенко
12 октября 2017 15:45
618

Обговорення резолюціі по закону про освіту було дуже емоційним і маніпулятивним. На жаль, електронне жеребкування вибрало на дебатах в основному угорських і румунських доповідачів, а з украінськоі делегаціі виступили лише Костянтин Усов, Volodymyr Ariev, Борислав Береза. Я планувала у виступі зосередитися на ключовому праві кожної людини − праві на освіту. Украінська освіта має бути сучасною і конкурентною, бо досі наші школи працювали за радянською освітньою системою. І всі украінські діти, чи вони навчаються в найпрестижніших школах Києва, чи в крихітних сільських школах Центральної і Західної Украіни, мають ОДНАКОВЕ право на якісну освіту, яка дасть ім шанс вступити до найкращих українських вузів. Освітній закон дає право дітям навчатися в садочках і початковій школі материнською мовою, але потім, в середній школі, навчання державною робить дітей більш конкурентними, дає шанс вступити до вузів і потім отримати роботу на держслужбі, де потрібно знати державну мову.

Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегаціі взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до Украіни і це неприпустимо. Також іх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами.

Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь-які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності − аби й украінська діаспора в сусідніх країнах але право на вивчення украінськоі. І ще- в цій дискусії і в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів і угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту.... Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн...

Висновки: ми вчимося бути єдиною країною і захищати нашу територію, суверенітет і атрибути держави, зокрема, мову. Це важливі уроки, які роблять нас більш монолітними. Ми захищатимемо право всіх без виключення українських дітей на якісну освіту. А ще − ми маємо так само жорстко захищати наззовні українську діаспору, іі права.

Резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегаціі, має подвійні стандарти . Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жа не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і наззовні.

Оригинал.

Мнение редакции сайта «15 минут» может не совпадать с мнениями, высказанными в рубрике «Блоги».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13 июля
21:00
важно В Крыму мама политзаключенного Кольченко вышла на одиночный пикет в поддержку Сенцова
В Крыму мама политзаключенного Кольченко вышла на одиночный пикет в поддержку Сенцова
20:41
важно Строить новые объекты на КПВВ — это шаг к признанию оккупации Крыма — Гданов
Строить новые объекты на КПВВ — это шаг к признанию оккупации Крыма — Гданов
19:05
важно В Киеве проходит акция ко дню рождения Олега Сенцова
В Киеве проходит акция ко дню рождения Олега Сенцова
17:39
МИД Британии призвал РФ освободить Сенцова, Балуха и Куку
МИД Британии призвал РФ освободить Сенцова, Балуха и Куку
16:55
Amnesty International просит РФ о встречи с Сенцовым
Amnesty International просит РФ о встречи с Сенцовым
15:17
важно «Суд» в Крыму отказал Балуху в условно-досрочном освобождении
«Суд» в Крыму отказал Балуху в условно-досрочном освобождении
14:20
Климкин и комиссар ЕС Хан призвали РФ освободить заключенных украинцев
Климкин и комиссар ЕС Хан призвали РФ освободить заключенных украинцев