Join the family ATR

Участники митинга на админгранице с Крымом: Оккупанты, уходите как можно скорее

19 May 2017, 01:39
1674

В четверг, 18 мая, в День памяти жертв геноцида крымскотатарского народа на админгранице с временно оккупированным Крымом украинская общественность, в том числе с беженцами из Крыма провели митинг, на котором приняли резолюцию.

Сайт «15 минут» приводит текст требований к украинской власти и международному сообществу на языке оригинала:

«Вчетверте роковини депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року відбуваються в умовах російської окупації Криму.

Здійснена Російською Федерацією у лютому 2014 року  тимчасова окупація Криму та злочинні діяння путінського режиму в Криму, що скоються щоденно, є зухвалим порушенням норм міжнародного права та усіх загальнолюдських цінностей.

Кримськотатарський народ, який протягом 23 років з величезними труднощами повертався на рідну землю після майже півстолітнього вигнання, знову знаходиться у реальній небезпеці.

З моменту окупації Кримського півострова і до сьогодні російським окупаційним режимом здійснюється цілеспрямована репресивна політика, спрямована на  фізичне витіснення кримськотатарського народу – корінного народу Криму – за межі його історичної Батьківщини. У своєму маніакальному прагненні очистити Крим від його корінних жителів та заселити півострів росіянами  Путін демонструє себе справжнім послідовником Сталіна, за наказом якого кримськотатарський народ був підданий тотальній депортації зі своєї історичної Батьківщини 18 травня 1944 року.

Насильницькі викрадення та вбивства молодих кримських татар, чисельні напади та обшуки у будинках кримських татар, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та судові переслідування його членів і громадських активістів, невмотивовані масові затримання мусульман як за місцем проживання, так і у мечетях, заборона незалежних кримськотатарських друкованих та електронних ЗМІ,  є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу, здійснюваної з боку державних органів Російської Федерації з початку російського військового вторгнення та тимчасової окупації Криму.

Згідно Указу Президента України від 16 травня 2014 року  щорічно 18 травня відзначається як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» 18 травня визнано також Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Ми, учасники Всеукраїнського мітингу в пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, що зібралися у місті Києві,

− підкреслюючи, що лише  деокупація Криму та відновлення  суверенітету України над Кримом є запорукою майбутнього кримськотатарського народу на своїй історичній Батьківщині,

− виходячи із Заяви Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави;

  • нагадуючи про визнання Верховною Радою України кримських татар корінним народом України;

підтверджуючи право кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної Української держави,

вимагаємо від ООН, Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ:

а)  здійснити заходи, спрямовані на негайне припинення Російською Федерацією тимчасової окупації Криму, термінове звільнення політв’язнів, повне виведення російських військ з Кримського півострова та відновлення територіальної цілісності і  суверенітету України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та м. Севастополь;

б) розпочати роботу по створенню Міжнародного трибуналу щодо злочинів здійснених Російською Федерацією проти України та її громадян, зокрема проти кримськотатарського народу,

в) виступити гарантом захисту, збереження та розвитку кримськотатарського народу, що забезпечуватимуться через  реалізацію ним свого невід’ємного права на самовизначення у формі національно-територіальної автономії в межах Криму і в складі унітарної Української держави.

від Президента України:

а) подання в термін не пізніше вересня 2017 року на розгляд Верховної Ради України законопроектів про внесення змін до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що міститимуть ухвалені Конституційною комісією напрацювання та відповідатимуть праву кримськотатарського народу на самовизначення,

б) утворення в найкоротші терміни на базі Кримського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіхана і у складі Збройних Сил України  військового підрозділу, до  лав якого призиватимуться вихідці з Криму та в діяльності якого будуть забезпечуватимуться потреби військових, що витікають з їхнього віросповідання,

в) термінової заміни керівництва Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, яке повністю самоусунулася від вирішення будь-яких питань, пов'язаних з Кримом і його жителями та  демонстративно уникає взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу і громадськими організаціями вимушених переселенців з Криму.

Верховної Ради України:

а) ухвалення законів України «Про статус кримськотатарського народу» та «Про корінні народи в Україні»,

б) ухвалення протягом сьомої та восьмої сесій Верховної Ради України VIII скликання змін та доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Ми зберігаємо та зберігатиме пам'ять про своїх рідних і близьких, про всіх жертв геноциду кримськотатарського народу.

Ми не просто переконані в деокупації Криму, ми − ті, хто кожен день вкладає свої сили і знання, щоб змусити російських окупантів покинути кримську землю якомога скоріше.

Ми дякуємо українців, всіх співгромадян  за солідарність в боротьбі і вираження щирої поваги пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Учасники Всеукраїнського жалобного мітингу пам’яті  жертв геноциду  кримськотатарського народу,

 

Київ, 18 травня 2017 року