Join the family ATR

ЄС офіційно продовжив санкції проти РФ за окупацію Криму

18 June 2020, 16:55
1517

Рада Євросоюзу 18 червня офіційно продовжила до червня 2021 року «кримський пакет» санкцій проти Росії.

Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Сьогодні Рада ЄС продовжила до червня 2021 санкції проти РФ за незаконну окупацію Криму. Вдячний за це рішення. Треба підвищувати тиск за порушення прав людини, «паспортизацію», запуск залізничного сполучення через Керченську протоку, незаконні голосування у Криму», — наголосив міністр.

Нагадаємо, 10 червня посли ЄС погодили продовження на рік санкцій проти Росії. Термін дії чинних санкцій ЄС, запроваджених через окупацію Криму, завершується 23 червня.

Як відомо, 20 червня 2019 року лідери Європейського Союзу продовжили на рік заборону європейським компаніям вкладати інвестиції в окупований Росією Крим та імпортувати товари з півострова. Санкції включають заборону на імпорт продукції, що походить з Криму, до країн Євросоюзу, а також заборону на інвестиції та капіталовкладення в Крим. Це означає, що жоден європеєць або зареєстровані у ЄС компанії не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські компанії або постачати послуги. Забороняється також здійснення туристичних послуг, зокрема європейські круїзні кораблі не можуть зв'язуватися з усіма кримськими портами, окрім надзвичайних ситуацій. Окрім того, забороняється: здійснювати експорт певних товарів і технологій кримським компаніям і застосовувати ці товари та технології на транспорті, у телекомунікаціях, в енергетичному секторі, зокрема для дослідження, розвідки й видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів; забезпечувати технічною допомогою, посередницькими операціями, будівничими та інженерними послугами, що пов'язані з інфраструктурою у цих секторах.

Військове вторгнення Росії до Криму почалося в лютому 2014 року. Озброєними людьми у камуфляжній формі були захоплені парламент і уряд Криму, держустанови, військові бази і аеропорт. 16 березня в Криму провели «референдум про приєднання Криму до Росії». Його Москва намагалася використати для виправдання анексії півострова, що належить Україні. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Щорічно 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації.

Вперше санкції проти Росії були запроваджені 31 липня 2014 року у відповідь на анексію Криму і окупацію окремих районів Донбасу Росією. Тепер ЄС і США періодично продовжують економічні обмеження щодо РФ.