ATR AİLESİNE QOŞULMAQ

Министр инфраструктуры Украины выступил с заявлением о незаконных действиях РФ в оккупированном Крыму

17 noyabr 2017, 20:01
2612

В пятницу, 17 ноября 2017 года, во время председательства на заседании министров транспорта стран-членов Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) министр инфраструктуры Украины Владимир Омелян выступил со специальным заявлением делегации Украины, в которой резко осудил незаконные действия Российской Федерации по отношению к Украине.

Об этом сообщает пресс-служба Министерства инфраструктуры Украины.

По словам министра, действия Российской Федерации нарушают основные принципы международного права, становятся более систематическими в регионе ОЧЭС и негативно влияют на транспортную отрасль, одну из основных секторов национальной экономики.

«Что касается воздушного транспорта. Начиная с 2014 года, со момента оккупации Российской Федерацией Автономной Республики Крым и города Севастополь, несмотря на запрет осуществления полетов в аэропорты городов Симферополь и Севастополь (Бельбек), авиакомпании Российской Федерации систематически нарушали воздушное пространство Украины, а также правила полетов, выполняя рейсы в и с закрытого аэродрома Симферополь, нарушая положения Чикагской Конвенции и приложений к ней и действующего законодательства Украины», – сказано в документе.

В заявлении также идет речь о морском транспорте.

«Принимая во внимание Резолюцию Генеральной Ассамблеи ООН 68/262 от 27 марта 2014 года, Украина закрыла морские порты в городах Феодосия, Керчь, Севастополь, Ялта и Евпатория с 15 июля 2014 года до полного восстановления конституционного правопорядка и эффективного контроля Украины над оккупированной территорией. Также Украина надлежащим образом проинформировала государства-члены ІМО (Международной морской организации) о соответствующем решении (циркулярное письмо №3477 и №3490) и призвала морские администрации принимать меры для предотвращения нарушения суверенитета Украины.

Российская Федерация продолжает осуществлять государственный контроль над портовыми инспекциями в закрытых портах Крыма и передает информацию в Черноморскe. информационную систему, нарушая нормы Черноморского Меморандума», – сказано в заявлении.

В документе подчеркивается, что 24 мая 2017 Российская Федерация в одностороннем порядке объявила об ограничении судоходства для судов, идущих из Черного в Азовское моря и обратно, в связи со строительством транспортного моста через Керченский пролив. Это, в свою очередь, приводит к экономическим потерям судовладельцев.

«Украина призывает немедленно остановить нарушение международного права на временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и города Севастополя до соответствующих (решительных) действий для предотвращения расширения российской агрессии и оказание поддержки развитию региональных перевозок», – говорится в заявлении.

Полный текст документа мы приводим ниже.  

Спеціальна заява делегації України

на засіданні Міністрів транспорту країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС)

"Розвиток інфраструктури в регіоні ОЧЕС та ефективна реалізація спільних проектів"

(17 листопада 2017 року, Київ, Україна)

Транспортна галузь України зіштовхнулась із серйозними проблемами через тимчасову окупацію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН схвалила Резолюцію № 68/262 щодо територіальної цілісності України, яка рекомендувала утриматись від дій, які можуть бути інтерпретовані як такі, що визнають зміну статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

Незаконні дії Російської Федерації по відношенню до України, які порушують основні принципи міжнародного права, стають більш систематичними в регіоні ОЧЕС та негативно впливають на транспортну галузь, один із основних секторів національної економіки.

 Що стосується повітряного транспорту. Починаючи з 2014 року, з часу окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, незважаючи на заборону здійснення польотів до аеропортів міста Сімферополь та Севастополь (Бельбек), авіакомпанії Російської Федерації систематично порушували повітряний простір України, а також правила польотів, виконуючи рейси в та із закритого аеродрому Сімферополь, порушуючи положення Чиказької Конвенції та Додатків до неї та чинного законодавства України.

Що стосується морського транспорту, то одним із складних питань залишається захід іноземних суден до закритих портів Криму.

Беручи до уваги Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, Україна закрила морські порти у містах: Феодосія, Керч, Севастополь, Ялта та Євпаторія з 15 липня 2014 року і до повного відновлення Конституційного правопорядку та ефективного контролю України над окупованою територією. Також Україна належним чином проінформувала держави-члени ІМО (Міжнародної морської організації) про відповідне рішення (Циркулярні Листи №3477 та №3490) та закликала морські адміністрації вживати заходів для запобігання порушення суверенітету України.

Російська Федерація продовжує здійснювати державний контроль над портовими інспекціями у закритих портах Криму та передає інформацію до Чорноморської інформаційної системи, порушуючи норми Чорноморського Меморандуму.

Ще однією проблемою є кваліфікація та ідентифікація документів моряків, виданих в закритих портах Криму, починаючи з серпня 2014 року.

У зв'язку з цим я хотів би підкреслити, що результати даних інспекцій є незаконними та закликати наших європейських партнерів не ігнорувати їх і вважали акти інспекцій такими, що не є дійсними.

Ми звертаємось до країн Чорноморського регіону. У разі виявлення під час здійснення державного портового контролю та перевірки прапора судна кваліфікаційних документів та посвідчень особи моряків, виданих російською окупаційною владою Криму, вважати вищевказані документи такими, що не є дійсними. Ми також просимо  застосовувати до членів екіпажу та судна відповідні заходи, які передбачені міжнародними нормами та національним законодавством.

Окрім того, 24 травня 2017 р. Російська Федерація в односторонньому порядку оголосила про обмеження судноплавства для суден, що йдуть з Чорного до Азовського морів та у зворотному напрямку, у зв'язку з будівництвом транспортного мосту через Керченську протоку. Це, в свою чергу, призводить до економічних втрат судновласників.

Керченська протока є єдиним природним способом з'єднання Азовського і Чорного морів. З початку незаконної діяльності Російської Федерації в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, права України в цих зонах були порушені та узурповані державою-агресором. Російська Федерація не узгоджує з Україною свої дії щодо проектування та будівництва мосту через Керченську протоку, в тому числі його технічних характеристик, та продовжує морську навігацію у територіальних водах України, в регіоні Керченської протоки та Азовського моря без будь-якого погодження з Україною.

Подальше безкомпромісне втручання Росії в інфраструктуру Керченської протоки та сусідніх районів може стати причиною економічного спаду і поставити під загрозу подальший економічний розвиток регіону.

Ще одним проблематичним питанням є економічні, торгові та транспортні обмеження, які вводить Російська Федерація. Через ці обмеження українські та іноземні перевізники зазнають збитків і мають шукати нові маршрути транспортування. Зараз ми співпрацюємо з СОТ щодо питання обмеження транзиту та створення нових транспортних сполучень та коридорів з ЄС до Азії. Ми впевнені, що, незалежно від усіх бар'єрів та обмежень, Україна буде рухатися вперед і надавати найкращі мультимодальні логістичні рішення.

Україна закликає негайно зупинити порушення міжнародного права на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, до відповідних (рішучих) дій задля запобігання розширення російської агресії та надання підтримки розвитку регіональних перевезень.