ATR AİLESİNE QOŞULMAQ

Я пишаюся тими, хто має відношення до енергетичної блокади Криму — Іслямов

5 oktâbr 2020, 10:51
927

Віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов заявив, що учасники енергетичної блокади Криму є кращими громадянами України, бо саме вони продемонстрували, як треба боротися за честь України.

Про це Ленур Іслямов заявив на пресконференції у Києві.

«У житті кожної людини є різні періоди життя, які хочеться забути. Але тим періодом я хочу пишатися, бо це були кращі громадяни України, які не дозволили постачати електроенергію окупантам. Ми не дали торгувати честю тих, хто в Криму та на території материкової України борються за територіальну цілісність, борються за честь нашої держави. Я пишаюся цими людьми, пишаюся тим, що ми робили. Пишаюся тими рішеннями, які тоді були ухвалені», — заявив він.

Нагадаємо, 21 листопада 2015 року почалася енергетична блокада окупованого Криму. П’ять років тому кримськотатарські та українські активісти спочатку припинили постачання на окупований півострів товарів з материкової України, а пізніше — зупинили і постачання електроенергії.

Зазначимо, що 5 жовтня у Києві відбувся брифінг щодо політичних переслідувань з боку окупантів у Криму лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, очільника Меджліса Рефата Чубарова та віце-президента Всесвітнього конгресу кримських татар Ленура Іслямова.

У квітні 2020 року «управління» Слідчого комітету Росії по Криму заочно пред'явило лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву звинувачення за кількома статтями кримінального кодексу РФ. Зокрема, йому пред'явлено звинувачення за статтею про нібито «незаконне перетинання державного кордону Росії, скоєному групою осіб за попередньою змовою (частина 3 ст. 322 КК РФ)». Окрім того, Джемілєву також пред'явлено звинувачення за статтями «про недбале зберігання вогнепальної зброї, що спричинило тяжкі наслідки (стаття 224 КК РФ)». Також лідеру кримськотатарського народу закидають «незаконне придбання і зберігання боєприпасів, незаконне придбання та зберігання бойових патронів до нарізної вогнепальної зброї калібру 7.62, придатних для стрільби і заборонених у цивільному обороті (частина 1 статті 222 КК РФ)». Проти Джемілєва в РФ раніше було також порушено «кримінальну справу» за трьома статтями, проте вони засекречені.

Як відомо, у березні 2020 року окупанти у Криму порушили чергову «кримінальну справу» проти очільника Меджлісу кримськотатарського народу. Його звинувачують нібито в «організації масових заворушень» під час мітингу у Сімферополі 26 лютого 2014 року.

«Кримінальну справу» щодо Ленура Іслямова окупанти порушили у жовтні 2015 року, згодом його оголосили у федеральний розшук. У Криму віце-президента Всесвітнього конгресу кримських татар звинувачують в нібито «організації незаконного збройного формування», «здійсненні диверсійних дій», а також закидають «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності».