ATR AİLESİNE QOŞULMAQ

Азербайджано-вірменський конфлікт: Вірменія відступає, несучи втрати

27 oktâbr 2020, 11:58
946

У Нагірному Карабасі знищений передовий пункт керування 18-ї мотострілецької дивізії Збройних сил Вірменії. Серед убитих — начальник штабу дивізії полковник Сергій Шакарян.

ФОТО: Reuters

ФОТО: Reuters

Про це повідомляє пресслужба міністерства оборони Азербайджану.

«Спроби атакувати були припинені, підрозділи противника відступили, несучи втрати», — йдеться у повідомленні відомства.

Бойові дії тривали на Ходжавендському, Фізулінському та Губадлінському напрямах фронту. Азербайджан звинуватив Вірменію в обстрілі позицій і населених пунктів під час дії нового режиму гуманітарного припинення вогню.

Водночас прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян напередодні звинуватив Азербайджан у порушенні умов перемир'я.  

«Хочу заявити, що зусилля міжнародної спільноти, цього разу за посередництва США, з установлення режиму перемир'я зазнали невдачі. І, як наслідок, сьогодні у результаті тривалих обстрілів з боку збройних сил Азербайджану загинули та дістали поранення мирні жителі», — написав він у своєму Twitter.

Як відомо, 26 жовтня у Нагірному Карабасі вступив в силу режиму припинення вогню. Відповідних домовленостей було досягнуто Азербайджаном і Вірменією за посередництва США. Третє за рахунком перемир'я почалося о 08:00 за місцевим часом, однак незабаром сторони звинуватили одна одну в порушенні режиму тиші.

Нагадаємо, вранці 27 вересня загострився конфлікт Азербайджану і Вірменії навколо Нагірного Карабаху. Обидві країни звинувачують одна одну в провокаціях. Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії. У Вірменії, зі свого боку, повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. Є інформація про загиблих з усіх боків конфлікту як серед військових, так і серед мирних жителів. Зазначимо, що Вірменія, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» та Азербайджан ввели воєнний стан, оголошено мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році. У 1994 році — після шести років війни — був підписаний Бішкекський протокол, за яким Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною «республікою», але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.