Кулеба розповів ОБСЄ про п’ять пріоритетів Кримської платформи
У рамках 27-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів окремий захід «Міжнародна відповідь на окупацію Криму: наступні кроки». Очільник МЗС озвучив п’ять пріоритетів роботи Кримської платформи, яка покликана консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо Криму.
Про це повідомляє пресслужба МЗС.
«Дмитро Кулеба розповів державам-учасницям ОБСЄ про українську ініціативу зі створення Кримської платформи, яка покликана консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо Криму. Міністр перерахував п’ять очікуваних пріоритетів її роботи: «По-перше, безпека, включно зі свободою мореплавства. По-друге, забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора. По-третє, захист прав людини та міжнародного гуманітарного права. По-четверте, захист освітніх, культурних, релігійних прав. По-п’яте, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище», — йдеться у повідомленні.
Окрім того, міністр зазначив, що Україна вітатиме участь лідерів країн-учасників у саміті Кримської платформи, що має відбутися у Києві у 2021 році. Він також запропонував партнерам здійснити низку спільних кроків в рамках ОБСЄ, які сприятимуть досягненню цілей Кримської платформи.
«Ми можемо багато зробити разом. Потрібно забезпечити, щоб наші дії були узгодженими, а Крим перебував серед пріоритетних тем міжнародного порядку денного», — сказав Кулеба.
У свою чергу, учасники заходу підтримали ініціативу щодо створення Кримської платформи, а також підтвердили позицію щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.
За інформацією міністерства, участь у засіданні взяли понад 150 делегатів, серед яких глави МЗС Литви і Туреччини, заступники керівників зовнішньополітичних відомств США, Польщі та Грузії, представники Європейської служби зовнішньої діяльності, зовнішньополітичних відомств Австрії, Великої Британії, Болгарії, Данії, Ірландії, Ісландії, Італії, Канади, Кіпру, Латвії, Молдови, Норвегії, Північної Македонії, Португалії, ФРН, Франції, Фінляндії, Хорватії, Швеції, Швейцарії.
Як повідомляв ATR.ua, 5 листопада, на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що перший саміт Кримської платформи відбудеться у травні 2021 року у Києві. За словами Еміне Джеппар, створення платформи має на меті «задати багаторівневу рамку, яка триматиме тему Криму на різних рівнях».