newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:15
Нічний ефір

Фильм «Додому» Наримана Алиева выдвинули на «Оскар»

23 августа 2019, 14:30
2143

Украинский оскаровский комитет выбрал фильм «Додому» (Evge) крымскотатарского режиссера Наримана Алиева с Ахтемом Сеитаблаевым в главной роли претендентом на «Оскар» в номинации «Лучший иностранный фильм».

Об этом сообщил украинский оскаровский комитет в Facebook.

«Украинский оскаровский комитет выбрал фильм-кандидата от Украины — фильм «Додому» режиссера Наримана Алиева. Поздравляем команду фильма!» — сказано в сообщении. 

Мировая премьера «Додому» состоялась в программе «Особый взгляд» Каннского кинофестиваля в этом году. Кроме того, на Одесском кинофестивале картина получила гран-при, разделив его с фильмом грузинского режиссера Левана Акина.

Как сообщал ATR, фильм «Додому» рассказывает историю крымского татарина, который вместе с младшим сыном отправляются в печальное путешествие. Он везет тело старшего сына из Киева в Крым, чтобы похоронить его дома, на родной земле. Ранее лента получила награду «Лучший фильм» Международного кинофестиваля в Бухаресте.

Напомним, в 2018 году на «Оскар» от Украины выдвигали «Донбасс» Сергея Лозницы, который был отмечен призом за режиссуру в Каннах того же года.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

19:12
важно Майже 90 років позбавлення волі на п’ятьох — омбудсмен Денісова повідомила про незаконні вироки кримським татарам з Сімферополя
Майже 90 років позбавлення волі на п’ятьох кримських татар, учасників другої сімферопольської групи так званої «справи про тероризм» вимагають російські прокурори у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону.
11:07
video Москва готує провокації — головне управління розвідки Міноборони України: ZAMAN
Москва готує провокації проти своїх військових, щоб звинуватити у цьому Україну.
10:03
video Просувати кримське питання на всіх міжнародних майданчиках — підсумки візиту українських парламентарів до Туреччини: ZAMAN
Закликали створити Кримську платформу в Турецькому парламенті та просувати кримське питання на всіх міжнародних майданчиках.
09:47
video Підтримка територіальної цілісності та протидія загрозам — президенти України та Азербайджана підписали спільну декларацію: ZAMAN
Підтримка територіальної цілісності одне одного та протидія загрозам у Чорноморсько-Каспійському регіоні.
09:11
video Холодні та сирі камери — Сервер Мустафаєв розповів про нелюдські умови в ізоляторі: ZAMAN
Зі стін сиплеться, в камерах вогко і холодно, а у відповідь на скарги — лише погрози силовиків.
08:36
video «Січ 2–30» відгукнувся з космосу — український супутник встановив зв'язок з центром управління: ZAMAN
Український супутник встановив зв'язок з центром управління на Хмельниччині, а усі його бортові системи працюють у штатному режимі.
08:08
video Вплив пандемії на дітей гірший, ніж вважалося — ЮНІСЕФ: ZAMAN
Організація ЮНІСЕФ вважає, що вплив пандемії на дітей буде гіршим, ніж вважали раніше.