newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
20:15
Prime (live)

РФ цинічно відправляє кримчан воювати проти українців на Донбасі — Україна в ОБСЄ

22 мая 2020, 17:10
959

Окупанти у Криму після незаконного призову до армії країни-агресорки здебільшого відправляють мешканців півострова для служби у Південному військовому окрузі ЗС РФ, військові частини та командування якого беруть участь у війні на Донбасі.

ФОТО: Ukrinform

ФОТО: Ukrinform

Про це на засіданні постійної ради ОБСЄ заявив постпред України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, передає Укрінформ.

«Росія окупувала дві частини території України і відправляє українців з однієї з цих частин для боротьби з українцями в іншій. Важко уявити більш цинічний спосіб використання окупації для реалізації своїх сумнівних політичних цілей», — зауважив він.

Окрім того, Цимбалюк нагадав, що цієї весни Росія планує призвати на так звану військову службу понад 3 тисячі кримчан.

«Більшість із них, як очікується, служитимуть за межами Криму, зокрема в Південному військовому окрузі Збройних сил Російської Федерації, військові частини та командування якого беруть безпосередню участь у здійсненні збройної агресії проти України на Донбасі», — наголосив представник України в ОБСЄ.

Як відомо, після анексії Криму Росією на службу в армію країни-агресорки закликали понад 16 тисяч кримчан. Цього року російські військові планують залучити ще понад 3 тисячі осіб. Раніше член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов повідомив, що з 2014 року в російську армію призвали 18,9 тисяч кримчан. За даними правозахисника, «суди» в Криму станом на 30 вересня 2019 року винесли 72 вироки за ухилення від служби в російській армії.

У прокуратурі АРК, зі свого боку, повідомили, що здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного призову кримчан на службу в Збройні сили РФ за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни). За інформацією відомства, з 2015 по 2019 роки окупанти незаконно призвали на військову службу понад 18 800 мешканців Криму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:09
video Омбудсмен з прав людини в РФ майже пів року ігнорує запит української колеги щодо відвідання незаконно утримуваних громадян України
Майже пів року омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не відповідає на запит омбудсмена Людмили Денісової щодо можливості відвідання незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
#омбудсмен_РФ#Людмила_Денісова#відвідання_незаконно_утримуваних_громадян
18:04
video За роки окупації вивчення української мови скоротилося у 50 разів, кримськотатарською навчаються лише 3% школярів: омбудсмен про порушення РФ права на освіту рідною мовою
Зокрема, за словами омбудсмена, окупанти порушують право на освіту рідною мовою, закріплене статтею 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
#омбудсмен#освіта_рідною_мовою#окупанти_у_Криму
11:40
video Припинення фінансування джерела правди про репресії в окупованому РФ Криму неприпустиме — Джелял про держпідтримку ATR на конференції МЗС: ZAMAN
За участі міністрів закордонних справ України, Литви, Латвії та заступника міністра закордонних справ Туреччини громадські активісти, правозахисники та представники корінного кримськотатарського народу обговорили репресії в окупованому Криму та ситуацію з телеканалом ATR .
#Джелял#блокування_фінансування_ATR#конференція_МЗС
10:36
Всесвітній конгрес кримських татар — все про підготовку до наступного з’їзду у телемарафоні #SaveATR
У серпні 2015 року за підтримки Туреччині в Анкарі пройшов ІІ Курултай (з'їзд) Всесвітнього конгресу кримських татар. Його головними темами стали незаконна анексія та порушення окупантами прав кримських татар.
#Рефат_Чубаров#зустріч_Конгресу_кримських_татар#підготовка_до_з'їзду
09:34
Заходи вшанування пам’яті Номана Челебіджіхана у Туреччині: телемарафон #SaveATR
Через пандемію коронавіруса у Туреччині заборонено відвідання публічних заходів, однак були підготовлені онлайн-програми на різних платформах.
#Туреччина#Зафер_Каратай#заходи_до_дня_пам'яті_Челебіджіхана
09:30
У Джанкойському районі окупованого РФ Криму вшанували пам’ять Номана Челебіджіхана: телемарафон #SaveATR
У селі Завіт-Ленінський Джанкойського району неподалік від місця, де колись знаходилося рідне село Номана Челебіджихана Біюк-Сунак, у 2019 році було встановлено пам’ятник.
#день_пам'яті_Номана_Челебіджіхана#Джанкойський_район#пам'ятник