newsshowslive
Вступить в семью ATR

Адвокати фігурантів бахчисарайської «справи про тероризм» підготували понад 50 свідків захисту

6 июля 2020, 17:31
562

У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону триває судовий процес над фігурантами «справи про так званий тероризм» (друга бахчисарайська група). Адвокати підготували понад 50 свідків з боку захисту.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Сторона захисту приготувала більше 50 свідків, серед яких є експерти, які робили на замовлення ФСБ експертизи, релігієзнавці, лінгвісти», — йдеться в повідомленні.

Адвокат Еміль Курбедінов вважає, що переслідування фігурантів цієї «справи» пов'язане виключно з розмовами про релігію і політику, з активною громадською позицією обвинувачених. Для цього, на думку захисника, спецслужби використовують антитерористичне законодавство Російської федерації в Криму.

Для участі в сьогоднішньому засіданні до «Кримського гарнізонного військового суду» у якості свідків захисту прибули ветеран кримськотатарського національного руху Зевджет Куртумеров, тітка Ернеста Аметова Наджіє Таїрова  і шкільна вчителька фігуранта «справи» Ернеста Аметова Валентина Карпінська.

З Криму в ростовський військовий суд приїхали родичі і друзі підсудних. Напередодні в Бахчисараї зібралися люди, які із плакатом пітримки з кримськотатарським написом «Бойсумагъанларгъа джемааттан селям», що в перекладі означає — «Привітання нескореним від народу», проводили родичів політв’язнів, які їхали до Ростова на суд.

Суд почався із запізненням більш ніж на годину. До зали суду пустили тільки близьких родичів. Через протиепідеміологічні заходи, суд обмежив відвідування судових засідань представникам преси. Крім цього, всі присутні в залі повинні дотримуватися соціальної дистанції.

Під будівлею «Кримського гарнізонного військового суду» у Сімферополі також зібралися небайдужі співвідчизники. Серед них ветерани нацонального руху, рідні та друзі політв'язнів.

Як відомо, 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар. В результаті було затримано шість осіб: Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов, Сервер Зекірьяєв, Сейран Салієв, Марлен (Сулейман) Асанов і Ернест Аметов. Кримських татар звинувачують у «терористичній діяльності». Марлена Асанова окупанти мають намір «судити» як організатора «терористичної діяльності. Решту — як учасників.

Під час обшуків 21 травня в Криму були затримані і пізніше заарештовані один з координаторів «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв та активіст Едем Смаїлов. Кримських татар включили в «справу про так званий тероризм» (друга бахчисарайська група).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:26
COVID-19 у Севастополі: 97 нових випадків, 6 пацієнтів померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 97 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, шість пацієнтів померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 490 осіб (30 683 — у Криму, 8807 — у Севастополі).
#Севастополь#епідемія#хворі#поширення_коронавірусу
10:10
В окупованому Криму від COVID-19 померли ще вісім осіб
В окупованому Криму повідомляють про смерть восьми пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1050 пацієнтів з COVID-19 (708 — у Криму, 342 — у Севастополі).
#епідемія#смерті#COVID_19#коронавірус_у_Криму
09:22
COVID-19 у Криму: 234 випадки за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 234 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 393 осіб (30 683 — у Криму, 8710 — у Севастополі).
#епідемія#окупанти#хворі#коронавірус_у_Криму
09:01
Політв'язень перебуває у ШІЗО понад півроку: омбудсмен отримала довгоочікувану відповідь на запит про стан Абдуллаєва
Уповноважений з прав людини у Республіці Башкортостан Рим Каюмов у відповіді українському омбудсмену Людмилі Денісовій повідомив, що відвідав Теймура Абдуллаєва у колонії.
#Теймур_Абдуллаєв#Людмила_Денісова#тиск_у_ШІЗО
08:38
video Бекіров, Яніков та Сулейманов залишаються в умовах нелюдського утримання та знущання силовиків — суд відхилив скаргу захисту: ZAMAN
Російський суд відмовив в апеляційних скаргах адвокатів на продовження арешту трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі про тероризм».
#умови_утримання#друга_сімферопольська#«справа_про_тероризм»#скарги
08:19
video Влада Януковича свідомо застосовувала «жорстоку силу» під час Революції Гідності — ЄСПЛ зобов’язав Україну компенсувати шкоду заявникам: ZAMAN
Європейський суд з прав людини звинуватив владу Януковича у численних порушеннях прав людини під час Революції гідності. ЄСПЛ встановив, що влада свідомо застосовувала жорстоке поводження, і держава несе відповідальність за вбивство як мінімум одного активіста — науковця зі Львова Юрія Вербицького.
#Янукович#ЄСПЛ#Революція_Гідності#жорстока_сила
07:53
video За агітацію молоді до служби в армії країни-окупанта звинувачено бойовика «самооборони Аксьонова» — Прокуратура АРК: ZAMAN
Екс-бойовика «Самооборони Криму» рішенням Прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя звинувачено у пропаганді служби в армії РФ серед української молоді на окупованому півострові.
#прокуратура_АРК#«Самооборона_Криму»#агітація_до_служби