newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
01:00
Нічний ефір

Сьогодні мусульмани святкують Курбан-байрам

31 июля 2020, 08:10
1083

Сьогодні, 31 липня, розпочинається святкування одного з головних свят в ісламі — Курбан-байраму, свята жертвопринесення. Цьоріч свято триватиме до другого серпня.

Мусульмани з усього світу з самого ранку стікаються до мечетей, щоб зробити святковий намаз.

Курбан-байрам — це свято в пам'ять про чудесне визволення від смерті сина пророка Ібрагіма. Архангел Джабраїл з'явився Ібрагімові уві сні і передав тому веління від Аллаха принести в жертву старшого сина. Правовірний Ібрагім був готовий виконати волю Аллаха і вирушив у долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син був слухняний батькові та Аллаху і не пручався, однак продовжував молитися. Зрештою це все виявилося випробуванням. Коли Ібрагім уже готовий був принести сина в жертву, Аллах побачив богобоязливість пророка, змилостивився і затупив жертовний ніж. Юнака замінила жертовна тварина, з чого й почалася ключова традиція Курбан-байраму. Жертовні барани, верблюди, корови та інша «чиста» з погляду ісламу худоба саме символізує жертовну тварину, якою Аллах замінив сина Ібрагіма.

М'ясо, що використовується для жертвопринесення в цей день, традиційно ділять на кілька частин: частину залишають для своєї сім'ї, частину віддають нужденним серед родичів і сусідів, ще третину роздають як милостиню.

Зазначимо, що Курбан-байрам святкують через 70 днів після іншого важливого свята — Ораза-байраму. Свято також знаменує собою закінчення хаджу — паломництва до Мекки. Цьогоріч свято відзначається з 31 липня по 2 серпня.

Нагадаємо, що цьогоріч у травні президент України Володимир Зеленський пообіцяв зробити свята Курбан-байрам та Ораза-байрам державними. Станом на сьогодні цього не сталося.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:33
video Чекали на Росію, а залишились ні з чим — кримські рибалки жаліються на здирницькі квоти: ZAMAN
Кримські рибалки з Сиваша скаржаться на утиски з боку окупаційної «влади» та на знак протесту готуються перекривати траси.
#Крим#протести#вилов_риби#рибалки#квоти
10:15
video СБУ викрили російську агентурну мережу на Херсонщині — куратору оголосили підозру у держзраді: ZAMAN
У Херсонській області внаслідок спецоперації викрили агентурну мережу спецслужб Російської Федерації, до якої входили співробітники Служби безпеки України.
#СБУ#ФСБ_окупантів#куратор#агентурна_мережа
09:51
video Український воїн підірвався на невідомій вибухівці — ситуація на східному фронті: ZAMAN
Унаслідок підриву на невідомій вибухівці один український військовий дістав осколкові поранення.
#ООС#вогонь_окупантів#українські_захисники#поранення
09:34
video «Докази» у «справі» голови Судакського регіонального Меджлісу зібрані незаконно — адвокат: ZAMAN
Так звані «докази» у «справі» голови Судакського регіонального Меджлісу Ільвера Аметова є неприпустимими, оскільки зібрані з порушенням законодавства.
#музей#адвокат#Ільвер_Аметов#незаконні_докази#зброя
09:11
video Країна-окупант знову залякує кримських татар обшуками — Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова: ZAMAN
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала обшук у будинку Алі Ібрагімова залякуванням кримських татар.
#омбудсмен#Людмила_Денісова#обшуки_у_Криму#залякування_кримських_татар