Вступити до родини ATR

Україна і ще 5 країн підтримали санкції ЄС проти РФ за окупацію Криму

25 серпня 2020, 08:33
708

Шість європейських країн підтримали рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти Росії, запроваджених через окупацію Криму.

Про це повідомляється на сайті Ради Євросоюзу.

Зазначається, що Україна, Чорногорія, Албанія, Норвегія, Ісландія та Грузія забезпечать відповідність своєї національної політики рішенням Європейської ради про продовження антиросійських санкцій.

«Європейський союз приймає до відома це зобов'язання і вітає його», — йдеться у повідомленні Євроради.

Нагадаємо, що 18 червня Рада Євросоюзу офіційно продовжила до червня 2021 року «кримський пакет» санкцій проти Росії.

Як відомо, 20 червня 2019 року лідери Європейського Союзу продовжили на рік заборону європейським компаніям вкладати інвестиції в окупований Росією Крим та імпортувати товари з півострова. Санкції включають заборону на імпорт продукції, що походить з Криму, до країн Євросоюзу, а також заборону на інвестиції та капіталовкладення в Крим. Це означає, що жоден європеєць або зареєстровані у ЄС компанії не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські компанії або постачати послуги. Забороняється також здійснення туристичних послуг, зокрема європейські круїзні кораблі не можуть зв'язуватися з усіма кримськими портами, окрім надзвичайних ситуацій. Окрім того, забороняється: здійснювати експорт певних товарів і технологій кримським компаніям і застосовувати ці товари та технології на транспорті, у телекомунікаціях, в енергетичному секторі, зокрема для дослідження, розвідки й видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів; забезпечувати технічною допомогою, посередницькими операціями, будівничими та інженерними послугами, що пов'язані з інфраструктурою у цих секторах.

Військове вторгнення Росії до Криму почалося в лютому 2014 року. Озброєними людьми у камуфляжній формі були захоплені парламент і уряд Криму, держустанови, військові бази і аеропорт. 16 березня в Криму провели «референдум про приєднання Криму до Росії». Його Москва намагалася використати для виправдання анексії півострова, що належить Україні. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Щорічно 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації.

Вперше санкції проти Росії були запроваджені 31 липня 2014 року у відповідь на анексію Криму і окупацію окремих районів Донбасу Росією. Тепер ЄС і США періодично продовжують економічні обмеження щодо РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ