newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
14:00
Davetsiz musafir

Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄС про надання Україні допомоги у 1,2 млрд євро

25 августа 2020, 13:55
796

Верховна Рада 25 серпня ратифікувала меморандум про взаєморозуміння між Україною і Європейським Союзом про отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС в сумі до 1,2 млрд євро.

Про це стало відомо під час сьогоднішнього позачергового засідання парламенту. За ухвалення відповідного законопроєкту (№0063) проголосували 248 народних депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів.

Зазначається, що законопроєкт був розроблений з метою набрання чинності для України підписаних 23 липня 2020 року в Брюсселі міжнародних договорів України щодо отримання макрофінансової (кредитної) допомоги Європейського Союзу в сумі до 1,2 млрд євро.

«У зв'язку з негативними фінансово-економічними наслідками, зумовленими поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, Європейським парламентом і Радою 25 травня 2020 року було ухвалено остаточне рішення про можливість надання «виняткової» макрофінансової (кредитної) допомоги країнам Європейської політики сусідства, зокрема Україні, для підтримки зусиль з подолання ними наслідків кризи, зумовленої поширенням COVID-19», — йдеться у пояснювальній записці.

Зазначимо, що Україна відповідно до умов меморандуму зобов'язалася провести конкурсний відбір на посади керівників Державної податкової і Митної служб після закінчення карантину, ліквідувати Державну фіскальну службу й ухвалити в першому читанні проєкт закону про створення нового агентства для розслідування серйозних економічних і фінансових злочинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:49
video Звертаємо увагу на порушення прав людини щодо кримських татар — МЗС Туреччини: ZAMAN
Туреччина не визнає тимчасової окупації Криму Росією та звертає увагу на порушення прав людини щодо кримських татар.
09:17
video Окупанти схопили трьох українців — закидають шпигунство на користь України та підготовку терактів: ZAMAN
Окупаційні співробітники ФСБ схопили трьох українців, яким закидають шпигунство на користь України та підготовку терактів.
09:01
video Поширення COVID-19 — у МОЗ рекомендують перевіряти ковід-документи на гірськолижних курортах: ZAMAN
Понад 13 з половиною тисяч нових випадків COVID-19 виявили на материковій частині України. Одужали при цьому на 10 тисяч більше українців. А ще 525 людей не змогли подолати хворобу.
08:51
video «Зеленського геть! Ні капітуляції!» — у центрі Києва відбувся протест: ZAMAN
Кілька тисяч протестувальників зібралися на Майдані Незалежності у Києві, аби оголосити свої вимоги до влади.
08:28
video За допомогу родинам політв’язнів — правозахисниця Муміне Салієва отримала нагороду: ZAMAN
Волонтерською премією Євромайдан-СОС, у Києві було нагороджено дружину кримськотатарського бранця Сейрана Салієва та правозахисницю Муміне Салієву.
08:12
video Навчання біля адмінмежі з окупованим Кримом — українські артилеристи тренувалися відбивати ворожу атаку: ZAMAN
Українські артилеристи тренувалися вчасно відбивати ворожу атаку з морського узбережжя.
07:42
video Суворіший прикордонний контроль — обмеження для мандрівників через новий штам коронавірусу: ZAMAN
Через поширення світом нового штаму коронавірусу «Омікрон» країни Америки, Європи та Азії повертають суворіший прикордонний контроль та правила для повітряних мандрівників.