newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
12:00
Altın devir / Золота епоха

Туреччина висловила обурення з приводу обшуків у домівках кримських татар в окупованому Криму

1 сентября 2020, 13:16
557

У міністерстві закордонних справ Туреччини засудили обшуки й затримання чотирьох кримських татар в анексованому Криму вранці 31 серпня.

Про це йдеться в заяві МЗС Туреччини, повідомляє «Європейська правда».

«Ми з тривогою стежимо за обшуками в будинках кримських татар і затриманнями, які відбулися у Криму сьогодні вранці. Це останній приклад кампанії систематичного утиску і залякування кримських татар після незаконної анексії Криму 2014 року»,   зауважили у МЗС.

Як вчора повідомляла «Українська правда» з посиланням на правозахисників «Кримської солідарності», окупаційна влада Криму прийшла з обшуками до помешкань кримських татар у Нижньогірському й Радянському районах Криму, а також у Судаку.

Після обшуків чотирьох кримських татар  Айдера Кадирова, Айдера Аблякімова, Рідвана Умерова та Енвера Топчі  затримали і повезли в Управління ФСБ у Сімферополі.

Прокуратура Криму на материковій частині України відкрила кримінальне провадження за фактом порушення недоторканості житла під час проведення незаконних обшуків у будинках кримських татар (ч. 2 ст. 162 КК України).

Нагадаємо, під час свого візиту до Києва на початку липня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив, що Туреччина ніколи не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
15:32
video Генпрокурор підписала інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо фактів переслідування РФ журналістів в окупованому Криму: телемарафон #SaveATR
У тексті документа йдеться про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим посадовцями РФ, зокрема щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.
#переслідування_журналістів_у_Криму#Міжнародний_кримінальний_суд#повідомлення
15:08
video Необхідні кроки до деокупації Криму від Різи Шевкієва у телемарафоні #SaveATR
Зібрати світову спільноту та обговорити виконання Будапештського меморандуму, розпочати політику мілітаризації, надати національно-територіальну автономію кримськотатарському народу, поряд із прийняттям головних законів про корінні народи, про статус кримськотатарського народу та поправки до Конституції щодо статусу Криму.
#Різа_Шевкієв#кроки_до_деокупації#телемарафон_Save_ATR
14:20
video Оновлено звіт щодо порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема про переслідування журналістів на півострові: ZAMAN
Це вже десяте повідомлення до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Голова відомства Ігор Поночовний зауважив, що зараз розслідується 21-е кримінальне провадження щодо переслідувань журналістів на півострові.
#Крим#порушення_прав_людини#переслідування_журналістів