newsshowslive
Вступить в семью ATR

Рефат Чубаров звернувся до глав дипломатичних установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій Україні

2 сентября 2020, 08:36
671

Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до глав дипломатичних установ іноземних держав з закликом сприяти негайному звільненню незаконно затриманих та утримуваних у Російською Федерацією громадян України — кримських політв’язнів.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Голова Меджлісу Рефат Чубаров оприлюднив офіційне звернення представницького органу кримськотатарського народу до глав дипломатичних установ іноземних держав та очільників місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, стосовно нової хвилі обшуків в будинках кримських татар.

 

«Цілком очевидно, що кримінальні справи над вищезазначеними громадянами України, як й іншими активістами, кримськими татарами політичними в’язнями, є повністю сфабрикованими, самі суди неправомірними, що виконують роль судилищ з метою залякування кримськотатарського народу та етнічних українців, які проживають на тимчасовій окупованій території Криму», — йдеться у зверненні.

 

Так, у представницькому органі кримськотатарського народу закликають глав дипломатичних установ донести вищевикладену інформацію до Президентів, керівників Урядів і Парламентів їхніх країн з метою сприяння ними негайному звільненню незаконно затриманих та утримуваних у Російською Федерацією громадян України  кримських політв’язнів.

«Знаючи прихильність урядів ваших держав принципам і цінностям демократії, нормам міжнародного права і міжнародних зобов'язань, взятих на себе в якості держави-члена ООН та ОБСЄ, Ради Європи та / або Європейського Союзу, від імені Меджлісу кримськотатарського народу закликаю їх до задіяння всіх можливих заходів, спрямованих на виконання Російською Федерацією у повній мірі резолюцій ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр. та наказу Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», — йдеться у зверненні.

https://www.facebook.com/dogrujol/posts/3170444063050726

Нагадаємо, 31 серпня 2020 року, після проведення обшуків в будинках Айдера Кадирова (с. Розливи Нижньогірського району), Айдера Аблякімова (с. Сонячна долина Судакського району), Ридвана Умерова (м. Судак) та Енвера Топчі (смт. Ічкі (Совєтський) Ічкінського району) зазначених осіб було незаконно затримано та вивезено до приміщення Управління ФСБ Росії, де вони допитувалися до пізньої ночі без доступу адвокатів та без передачі їм води і їжі.

Всім зазначеним вище кримським татарам висунуто звинувачення за статтею 255.6 Кримінального кодексу РФ "Неповідомлення про злочин" і до них вжито заходів щодо обмеження свободи в формі підписки про невиїзд.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:16
До протимінної кампанії Мінреінтеграції долучаються іноземці
Норвезька міжнародна гуманітарна організація Norwegian People’s Aid (NPA), яка працює у сфері захисту цивільного населення під час конфліктів, долучається до протимінної діяльності Мінреінтеграції.
20 июля
20:40
video Обстріл Харкова — три людини загинуло: ZAMAN
Три людини загинуло, ще дві — отримали поранення.
20:09
video СБУ викрила чиновника-колаборанта — допоміг ворогу перекинути бронетехніку з Криму: ZAMAN
СБУ викрила чиновника-колаборанта, який допоміг рф перекинути бронетехніку з Криму до Херсонщини.
19:57
video Назвати корінний народ екстремістом — Поночовний про вирок Азамату Еюпову: ZAMAN
Держава-терорист росія намагається назвати екстремістом корінний народ.
19:26
video Зачистка колаборантів у Миколаєві — місто закриють: ZAMAN
Миколаїв закриють для зачистки колаборантів.
18:34
video Атаки ЗСУ по Антонівському мосту — стратегічний перехід окупантів: ZAMAN
Ще кілька нових наскрізних дірок додалося в Антонівському мості у Херсоні.
18:13
video Окупанти хочуть наступати на Бахмут — прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС: ZAMAN
Окупанти намагаються створити умови для наступу на Бахмут і прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС.