newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
14:30
Історія кримських татар

У Києві відбулася чергова акція на підтрімку зниклих безвісти в Криму

28 сентября 2020, 12:47
537

У понеділок, 28 вересня, у Києві під посольством Російської Федерації відбулася 50-а акція громадської організації «Крим SOS», присвячена зниклим безвісти в окупованому Криму. На цей раз захід назвали «Історія акцій Крим SOS».

Як повідомляється в Facebook громадської організації «Крим SOS», активісти нагадали про жертви насильницьких зникнень в окупованому Криму та відсутніть ефективного розслідування цих випадків державою-окупантом.

«За шість з половиною років окупації півострова 44 особи стали жертвами насильницьких зникнень, шість з них були потім знайдені мертвими зі слідами тортур і негуманного поводження, досі нічого не відомо про 15 з них», — заявили організатори акції.

За даними «Крим SOS», по жодному з 15 випадків не провели ефективного розслідування. По трьом випадкам окупаційна «влада» так і не відкрила кримінальні справи, ще по 9 — розслідування було призупинено. Попри наявність доказів, окупаційні «правоохоронні органи» не допитали свідків. В пʼяти справах виявили факти залякування родичів та свідків.

На акції також виступив колишній політʼязень Ісмаіл Рамазанов.

«Надважливо висвітлювати все, що відбувається в окупованому Криму. Всі ці злочини, повʼязані з насильницьким зникненням наших громадян України», — зазначив він.

Як відомо, громадська організація «Крим SOS» в рамках інформаційної кампанії Find & Free щомісяця проводить акцію «Де Ервін?». Активісти приходять під посольство РФ в Україні, щоб вимагати ефективного розслідування випадків насильницьких зникнень на території окупованого півострова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:46
video Аномальна погода — на півдні Бразилії сніг і температурні рекорди: ZAMAN
На півдні Бразилії випав сніг. Снігопади супроводжуються мінусовим похолоданням.
#сніг#Бразилія#температурні_рекорди#похолодання
10:24
video Російський модуль «Наука» раптово розвернув МКС на орбіті: ZAMAN
Космічний модуль «Наука» після восьми діб підготовки пристикувався до МКС, але не обійшлося без проблем.
#МКС#космічний_модуль#наука#орбіта#Центр_управління_польотами
09:32
video Зупинити потік нелегальних мігрантів — Туреччина будує бетонну стіну на кордоні з Іраном: ZAMAN
Туреччина будує бетонну стіну на кордоні з Іраном. Вона має зупинити потік нелегальних мігрантів, здебільшого з Афганістану.
#Туреччина#стіна#нелегальні_мігранти#афганці
09:13
video Наймасштабніші пожежі в історії Туреччини — почалося розслідування причин займання: ZAMAN
Влада Туреччини кинула всі сили на приборкання десятків лісових пожеж, що вирують на півдні. Задіяли понад 10 тисяч пожежних, десятки гелікоптерів, сотні бульдозерів та пожежний танк.
#допомога#Туреччина#Ердоган#пожежі#розслідування_причин