newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

РФ влаштує голодомор для своїх людей, але Крим не віддасть — Ісмагілов

30 сентября 2020, 14:37
627

Ані міжнародний тиск, ані санкції не змусять Росію піти з Криму. Москва радше дозволить половині населення Росії померти від голоду.

Таку думку у інтерв’ю Вlackseatv висловив муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов.

«Я не вірю, що через якийсь міжнародний тиск або санкції Росія піде з Криму. Не піде. Вони погодяться на те, щоб половина Росії померла від голоду, влаштувати голодомор для своїх людей, але вони не будуть здавати жоден шматок землі у Криму. Тому вони ігноруватимуть і будь-які санкції, будь-який тиск. Але добровільно звідти не підуть. Це моя особиста думка. Що потрібно? Щоб Україна була готова до миттєвого і раптового звільнення Криму шляхом введення своїх військ. Це потрібно зробити, коли Росія почне хитатися, коли вона почне розпадатися. Ми не знаємо, як швидко все відбудеться, але все до цього йде», — вважає він.

Також Саїд Ісмагілов розповів про його ставлення до окупаційного «муфтіяту» Криму.

«Після окупації Криму і дрейфу офіційного духовного управління мусульман Криму в російський бік, ми вже не підтримували спілкування. Наша принципова позиція полягає у тому, що ми не визнаємо окупацію Криму і Донбасу. Ми принципово вважаємо їх територією України. <...> Нам була незрозуміла позиція муфтіяту Криму. Жодна з офіційних посадових осіб у муфтіяті не продемонструвала свою принципову позицію, незгоду з окупацією, небажання співпрацювати з окупаційною владою. Це дійсно дуже цікаве питання», — зазначив Ісмагілов.  

Нагадаємо, що військове вторгнення Росії до Криму почалося у лютому 2014 року. Озброєними людьми у камуфляжній формі були захоплені парламент і уряд Криму, держустанови, військові бази і аеропорт. 16 березня в Криму провели «референдум про приєднання Криму до Росії». Його Москва намагалася використати для виправдання анексії півострова, що належить Україні. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Щорічно 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації. 31 липня 2014 року — у відповідь на анексію Криму і окупацію окремих районів Донбасу Росією — були запроваджені перші санкції проти РФ. Тепер ЄС і США системно продовжують економічні обмеження щодо країни-агресорки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:09
video Омбудсмен з прав людини в РФ майже пів року ігнорує запит української колеги щодо відвідання незаконно утримуваних громадян України
Майже пів року омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не відповідає на запит омбудсмена Людмили Денісової щодо можливості відвідання незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
#омбудсмен_РФ#Людмила_Денісова#відвідання_незаконно_утримуваних_громадян
18:04
video За роки окупації вивчення української мови скоротилося у 50 разів, кримськотатарською навчаються лише 3% школярів: омбудсмен про порушення РФ права на освіту рідною мовою
Зокрема, за словами омбудсмена, окупанти порушують право на освіту рідною мовою, закріплене статтею 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
#омбудсмен#освіта_рідною_мовою#окупанти_у_Криму
11:40
video Припинення фінансування джерела правди про репресії в окупованому РФ Криму неприпустиме — Джелял про держпідтримку ATR на конференції МЗС: ZAMAN
За участі міністрів закордонних справ України, Литви, Латвії та заступника міністра закордонних справ Туреччини громадські активісти, правозахисники та представники корінного кримськотатарського народу обговорили репресії в окупованому Криму та ситуацію з телеканалом ATR .
#Джелял#блокування_фінансування_ATR#конференція_МЗС
10:36
Всесвітній конгрес кримських татар — все про підготовку до наступного з’їзду у телемарафоні #SaveATR
У серпні 2015 року за підтримки Туреччині в Анкарі пройшов ІІ Курултай (з'їзд) Всесвітнього конгресу кримських татар. Його головними темами стали незаконна анексія та порушення окупантами прав кримських татар.
#Рефат_Чубаров#зустріч_Конгресу_кримських_татар#підготовка_до_з'їзду
09:34
Заходи вшанування пам’яті Номана Челебіджіхана у Туреччині: телемарафон #SaveATR
Через пандемію коронавіруса у Туреччині заборонено відвідання публічних заходів, однак були підготовлені онлайн-програми на різних платформах.
#Туреччина#Зафер_Каратай#заходи_до_дня_пам'яті_Челебіджіхана
09:30
У Джанкойському районі окупованого РФ Криму вшанували пам’ять Номана Челебіджіхана: телемарафон #SaveATR
У селі Завіт-Ленінський Джанкойського району неподалік від місця, де колись знаходилося рідне село Номана Челебіджихана Біюк-Сунак, у 2019 році було встановлено пам’ятник.
#день_пам'яті_Номана_Челебіджіхана#Джанкойський_район#пам'ятник