Вступити до родини ATR

Азербайджано-вірменський конфлікт: Баку висунуло Єревану умову для припинення вогню

5 жовтня 2020, 08:45
882

Азербайджан повернеться до режиму припинення вогню в Нагірному Карабасі, але за однієї умови: Вірменія має надати графік виведення своїх військовослужбовців з окупованих територій.

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у своєму відеозверненні до нації, яке транслював телеканал AzTV.

Зокрема, Алієв пообіцяв всім біженцям та вимушеним переселенцям повернути контроль над Нагірним Карабахом.

«Вони думали, що ми погодимося з окупацією? Тепер ми виганяємо їх», — зазначив він.

Окрім того, Ільхам Алієв звинуватив у загостренні ситуації Вірменію та низку країн, які «хотіли зберегти статус-кво» Нагірного Карабаху.

Раніше на своїй сторінці у Twitter Алієв повідомив, що азербайджанська армія звільнила від вірменської окупації місто Джебраїл в Нагірному Карабасі. Також Азербайджан відновив контроль над декількома селами в Джебраїльському районі.

Нагадаємо, вранці 27 вересня загострився конфлікт Азербайджану і Вірменії навколо Нагірного Карабаху. Обидві країни звинувачують одна одну в провокаціях. Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії. У Вірменії, зі свого боку, повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. Є інформація про загиблих з усіх боків конфлікту як серед військових, так і серед мирних жителів. У Баку заявили, що Збройні Сили країни в перший день загострення конфлікту «звільнили від окупації» кілька населених пунктів невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки». Зазначимо, що Вірменія, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» та Азербайджан ввели воєнний стан, оголошено мобілізацію.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році. У 1994 році — після шести років війни — був підписаний Бішкекський протокол, за яким Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною «республікою», але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ