Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:20
Canlı studio / Музичний проект

Окупанти применшують дані щодо кількості смертей від COVID-19 — правозахисники

08 октября 2020 10:24
274

Окупаційний «уряд» Криму цілеспрямованно применшує публічну статистику смертності від COVID-19.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. Дані про негласне розпорядження окупантів щодо приховування реальної кількості смертей від коронавірусу, зібрані з різних джерел. 

«РФ повинна забезпечити профілактичні та превентивні заходи, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19, але замість цього приховує від населення і міжнародних організацій реальну статистику захворюваності і смертності, проводить без дотримання мір індивідуального захисту масові заходи з метою мілітаризації цивільного населення, включаючи дітей, ігнорує рекомендації ВООЗ і Ради Європи щодо захисту людей в місцях несвободи від COVID-19», — йдеться у повідомленні.

Кримська правозахисна група вважає, що необхідно вжиті відповідні заходи щодо дій Росії. У зв'язку з цим, вони підготували пропозиції до нового тексту резолюції ГА ООН «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», які стосуються відповідальності РФ як держави, що окуповує в умовах пандемії.

Зокрема, правозахисники пропонують ООН в резолюції 2020 року заявити про відсутність ефективних заходів щодо запобігання розповсюдженню COVID-19 в Криму та місті Севастополі та закликати РФ, як державу-окупанта, вжити ефективні заходи, що необхідні для боротьби з поширенням коронавірусу.

Як відомо, «Мінохоронздоров'я» Криму змінило систему обліку померлих. Раніше окупанти повідомляли про смерті нібито усіх громадян, у яких підтвердили наявність коронавірусу. Тепер вони повідомлятимуть тільки про випадки, у яких люди помирають саме від COVID-19. Так, з урахуванням нової системи, у Криму відомо про смерть 109 пацієнтів (76 — у Криму, 33 — у Севастополі). За старою системою підрахунків, на півострові померли 129 пацієнтів з COVID-19 (96 — у Криму, 33 — у Севастополі).

Станом на ранок 8 жовтня загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 6504 осіб (5413 — у Криму, 1091 — у Севастополі).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:06
Справа про скіфське золото: суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід судді
28 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення про відвід судді Дуко Ораньє, якого підозрюють в упередженості через зв'язки з Росією.
09:43
Відбулася презентація другої антології «Кримського інжиру»
28 жовтня відбулася онлайн-презентація другої антології найкращих творів письменницько-перекладацького конкурсу «Кримський інжир / Qırım inciri», що відбувся у 2019 році.
09:28
COVID-19 у Криму: 225 нових випадків за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 225 нових випадків захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 11 173 осіб (9009 — у Криму, 2164 — у Севастополі).
09:17
Рефат Чубаров подякував Туреччині за підтримку кримських татар
Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров 29 жовтня, у День Республіки в Туреччині, привітав країну зі святом та подякував Анкарі за послідовну підтримку кримськотатарського народу і невизнання анексії Криму.
08:45
НАЗК закрив Єдиний реєстр електронних декларацій
Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій про доходи.
28 октября
14:50
В учасників випробувань російської вакцини виявили коронавірус
Деякі учасники випробувань російської вакцини «Супутник V» під час постреєстраційних досліджень отримали позитивний результат тесту на COVID-19.
13:43
Сьогодні — день народження політв'язня Рефата Алімова
28 жовтня кримськотатарському політв'язню Рефату Алімову виповнилося 29 років. Це вже п’ятий день народження, який він зустрічає у неволі.