newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
07:40
Devirler

Майже 2 тис. абітурієнтів з окупованих територій зараховано на бюджет до українських ВНЗ

8 октября 2020, 11:34
585

Станом на початок жовтня до українських вищих навчальних закладів на місця державного замовлення вступило майже 2 тис. осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Криму через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Зарахування вступників триватиме ще до 23 жовтня 2020 року.

Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко під час онлайн-брифінгу, повідомила пресслужба Міносвіти. 

«Під час цьогорічної вступної кампанії на базі українських закладів вищої освіти функціонували водночас такі освітні центри, як «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Станом на сьогодні вже зарахована на навчання через ОС «Крим-Україна» 381 особа, через ОС «Донбас-Україна» — 1 572 особи. Завершальний етап зарахування на бюджет та контракт триватиме ще до 23 жовтня», — зазначив Андрій Вітренко.

Як повідомляють у пресслужбі, традиційно, в рейтингових списках та наказах про зарахування всі прізвища вступників з тимчасово окупованих територй були зашифровані з метою гарантування їхньої безпеки.  

Під час онлайн-брифінгу були також презентовані оновлена покрокова інструкція  «4 кроки як здобути середню освіту в Україні школярам з тимчасово окупованих територій у 2020/2021 н.р.».

Окрім того, в Міністерстві освіти нагадали, що з лютого 2020 року розпочала роботу Урядова гаряча лінія з консультування громадян щодо питань освіти мешканців з тимчасово окупованих територій (0 800  504 425), на яку до та під час вступної кампанії, протягом 7 місяців, надійшло 6 603 дзвінки. 

Нагадаємо, що абітурієнти з тимчасово окупованих Росією територій Донбасу і Криму можуть вступити в українські заклади вищої освіти за спрощеною процедурою без складання зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, випускники можуть вступати за спрощеною процедурою до майже 200 університетів, на базі яких діють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Перелік можна подивитися на сайті Міністерства освіти і науки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:19
video Негайно звільнити Костянтина Ширінга — реакція МЗС: ZAMAN
Негайно звільнити Костянтина Ширінга та усіх незаконно затриманих українських громадян.
#ФСБ#МЗС#Ширінг#українські_громадяни
10:55
video Новий пік захворюваності у Криму та Севастополі — 834 нових випадки: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 834 нові випадки COVID-19 за останню добу. Ще 19 людей, за їхніми сумнівними підрахунками, не змогли побороти хворобу та пішли з життя.
#Крим#коронавірус#нові_випадки#пік_захворюваності
10:24
video 7 та 15 тисяч рублів штрафу — окупанти винесли вирок політв’язням Різі Решетову та Арсену Ахтемову: ZAMAN
«Київський райсуд» Сімферополя виніс вирок у вигляді штрафу на 7 на 15 тисяч рублів відповідно для Різи Решетова та брата політв’язня Асана Ахтемова — Арсена, яких визнали винними у нібито порушенні карантину.
#штраф#вирок#Різа_Решетов#Арсен_Ахтемов
10:02
video Стрілянина та хаос у Лівані — є загиблі і багато поранених: ZAMAN
Щонайменше п'ятеро людей загинули і десятки були поранені внаслідок стрілянини під час демонстрації у Бейруті.
#стрілянина#акція#Ліван#загиблі
09:34
video Виставка до 970-річчя Києво-Печерського монастиря відкрилася у Києві — триватиме до кінця року: ZAMAN
На виставці до 970-річчя Києво-Печерського монастиря можна побачити коштовності, які пожертвували українській церкві.
#виставка#коштовні_експонати#Києво-Печерський_монастир#українська_церква
09:17
video Інтенсивність бойових дій знизилася — ситуація на східному фронті: ZAMAN
Окупанти застосували артилерію на східному фронті. У лавах українського війська обійшлося без втрат.
#ООС#вогонь_окупантів#українські_захисники#штаб