newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
01:15
Prime (повтор)

Україна у ПАРЄ нагадала про проблеми з кримськотатарською та українською мовами у Криму

14 октября 2020, 14:50
502

13 жовтня під час засідання Комітету ПАРЄ Україна порушила питання щодо проблем з навчанням у Криму кримськотатарською та українською мовами.

Про це повідомила голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавета Ясько.

Зокрема, вона розповіла, що 13 жовтня відбулося засідання Постійного комітету ПАРЄ, на якому заслухали звіт Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович за 2019 рік.

«Я звернула увагу пані Міятович на питання, які, на жаль, не знайшли відображення у її звіті. Станом на 2020 рік російська окупаційна влада в Криму закрила всі заклади освіти, де навчалися українською мовою, та залишила лише кілька закладів, де викладають кримськотатарською мовою. Близько півмільйона українців в Криму позбавлені можливості спілкуватись, навчати дітей рідною мовою. Комісар обіцяла вивчити та слідкувати за цим питанням, втім про конкретні кроки для захисту української мови в Криму пані Комісар не висловилася», — зазначила очільниця української делегації.

Раніше ATR.ua писав про те, що згідно з результатами моніторингу Кримської правозахисної групи, в окупованому Криму не залишилося жодної школи, в якій викладання всіх предметів велося б українською мовою. Окрім того, повідомлялося, що в Росії та окупованому нею Криму учням шкіл з навчанням російською та кримськотатарською мовами видають підручники «Кримськотатарська мова», в дужках окупанти вказують на те, шо кримськотатарська мова це «нерідна мова».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:03
video Передову відвідала американська делегація на чолі з аташе з питань оборони США полковником Бріттані Стюарт: ZAMAN
Представники США обговорили загострення на фронті із заступником командувача Операцією Об’єднаних сил Едуардом Москальовим.
#східний_фронт#делегація_США#стягнення_техніки_окупантів
09:58
video Президент відвідав українських бійців у районі Шумів — за кілька тижнів тут загинули шестеро військових: ZAMAN
Верховний головнокомандувач назвав це найбільшою ескалацією з початку року та наголосив, що українська армія дає гідну відсіч ворогу.
#президент#ООС#українські_воїни#нагородження_бійців
09:13
video Керівництво освітнього закладу Бахчисараю має нести відповідальність разом з учнями, які причетні до побиття однокурсниці — адвокат: ZAMAN
Разом із дітьми до адміністративної відповідальності мають бути притягнуті також керівники освітнього закладу, де чотири студентки побили одкурсницю-кримську татарку.
#Бахчисарай#Айдер_Азаматов#побиття_студентки
08:46
video У бахчисарайському коледжі четверо студенток побили однокурсницю-кримську татарку та зафільмували це на телефон: ZAMAN
Четверо дівчат, учнів бахчисарайського коледжу накинулися на студентку-кримську татарку: давали ляпасів, били кулаками та тягали за волосся, а ще кілька хлопців насміхалися і фільмували це телефонами.
#побиття_у_Бахчисараї#студентка-кримська_татарка#коледж
08:15
video Окупанти покарали штрафом кримського татарина з інвалідністю за пісню Муцураєва, опубліковану у власному профілі соцмережі: ZAMAN
Окупаційний «Сімферопольський райсуд» покарав кримського татарина з інвалідністю Руслана Умерова за публікацію забороненої у РФ пісні Тимура Муцураєва штрафом у тисячу рублів.
#штраф#публікація_пісні#Руслан_Умеров