Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
09:30
Bizim aile / Моя родина

Українські правоохоронці отримали інформацію про росіян, які переслідують українців у Криму

15 октября 2020 14:42
412

Постійне представництво президента України в АРК передало в СБУ, прокуратури АРК і Севастополя інформацію про громадян Росії, які порушують права українців в окупованому Криму.

Про це повідомляє пресслужба представництво у Facebook.

«В рамках системної міжвідомчої співпраці командою представництва президента України в АР Крим було передано до прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та головного управління СБУ в АР Крим інформацію про російських громадян, які перемістилися з території Російської Федерації на територію тимчасово окупованого Кримського півострову та здійснюють діяльність у окупаційних адміністраціях, систематично порушуючи права українських громадян», — йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що відомості про цих росіян долучені до матеріалів кримінальних проваджень за фактами незаконного примусового переміщення громадян України з території АР Крим та Севастополя, переміщення населення Росії на півострів.

«Вказані особи також дотичні до злочинів, пов’язаних із перешкоджанням проведенню мирних зібрань на підтримку територіальної цілісності України, під час яких мало місце неправомірне застосування сили, побиття мирних громадян, нанесення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства, які мали місце 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Вказані особи стали частиною репресивної системи переслідування і покарання учасників проукраїнських мітингів, які призвели до незаконного позбавлення волі, незаконних обшуків, а також їх дії призвели до незаконного поміщення Ільми Умерова до психіатричної лікарні, порушуючи право на справедливий судовий процес», — додали у відомстві.

У Зеленського наголосили, що цей список оновлюватиметься і доповнюватиметься. Опублікований відомством перелік налічує понад 100 осіб (переважно судді).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:06
COVID-19 у Криму: 203 нових випадки
В окупованому Криму за останню добу виявили 203 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 9226 осіб (7536 — у Криму, 1690 — у Севастополі).
20 октября
15:18
В Україні запровадять локдаун у випадку 11-15 тис. COVID-19 на добу — Степанов
В Україні запровадять жорсткий карантин, якщо кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції сягне 11-15 тисяч на добу.
14:11
COVID-19 у Севастополі: 50 нових випадків
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 50 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 9023 осіб (7333 — у Криму, 1690 — у Севастополі).
13:39
Вода у Криму: окупанти збираються очищати воду з Салгиру
Росія в окупованому Криму планує поповнювати водні запаси з найбільшої річки півострова Салгир.
12:53
Резніков: повноцінна реінтеграція триватиме, щонайменше, 25 років
На реінтеграцію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей потрібно мінімум 25 років.
12:37
COVID-19 в Україні: за добу виявили 5469 випадків
В Україні за минулу добу, 19 жовтня, підтвердили 5469 випадків коронавірусної інфекції, 113 пацієнтів померли, 3044 — одужали.
11:51
Ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський вважає, що за здачу Криму без бою у 2014 році винні мають понести відповідальність.