newsshowslive
Вступить в семью ATR

Європарламентарі надіслали листи солідарності кримськотатарським та українським бранцям Кремля

16 октября 2020, 09:32
306

Депутати Європарламенту написали листи незаконно утримуваним Росією українським політв’язням Осману Аріфмеметову, Ремзі Бекірову, Євгену Каракашеву та Сергію Філатову.

Про це повідомила європарламентар від Чехії Маркета Грегорова у своєму Facebook.

«Світ зараз розв’язує інші проблеми, але ми не маємо забувати, що Російська Федерація продовжує окупацію Криму і тримає незручних супротивників у в’язницях. Разом з іншими депутатами Європарламенту ми вирішили підписати лист солідарності, який має на меті підтримати політв’язнів морально», — написала депутат Європарламенту.

Водночас вона закликала небайдужих писати листи незаконно утримуваним Росією громадянам України.

«Це звучить як марнотратство, але насправді це багато значить для самих політв’язнів. До прикладу, лауреат премії Сахарова «За свободу думки» Олег Сенцов, повернувшись із в’язниці, публічно заявив, що листи  допомогли йому вижити в тюремних умовах, а правоохоронці були менш прискіпливі до нього, тому що відчували тиск ззовні», — додала Грегорова.

У своєму зверненні автори пишуть, що їм боляче бачити, як безкарність силовиків у випадках викрадень, арештів і нападів на активістів створила атмосферу повного страху в окупованому Криму.

«Ми глибоко стурбовані переслідуванням людей за їхні політичні погляди, релігійні переконання та тим фактом, що число цих ув’язнених уже досягло 118 і може продовжувати зростати. Ми обурені тим, що у XXI столітті багато людей у Криму зазнають середньовічних форм тортур, жорстокого й такого, що принижує гідність, поводження, не можуть вільно висловлювати свою думку і протестувати проти репресій», — йдеться у зверненні європарламентарів.

Автори звернення засудили дії Російської Федерації, що порушують права людини в Криму та репресії стосовно політичних в’язнів.

«Ми цінуємо мужність усіх вас, мужність, з якою ви несете свою долю. Ми плануємо розповісти про ці переслідування і обговорити це питання на різних заходах з прав людини, що проводяться в Європі», — додали автори звернення.

Маркета Григорова також нагадала адреси політв’язнів, за якими їх незаконно утримують:

— Ремзі Бекіров: ФКУ СІЗО №4, Росія, 344082, Ростовська область, Ростов-на-Дону, вул. Большая Садовая, 31.

— Осман Аріфмеметов: ФКУ СІЗО №1, Росія, 344022, Ростовська область, Ростов-на-Дону, вул. Максима Горково, 219.

— Євген Каракашев: ФКУ ИК-1, Росія, 361424, Кабардино-Балкарія, Чегемський район, с. Каменка, вул. Д.А. Мизева, 1.

— Сергій Філатов: ФКУ СІЗО №5, Росія, 344064, Ростовська область, Ростов-на-Дону, вул. Тонельная, 4.

Нагадаємо, що за даними українських правозахисних організацій, загалом у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 99 людей. 76 із цього списку — кримські татари. 42 політв’язні вже дістали вироки у сфабрикованих «кримінальних справах».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:48
COVID-19 у Севастополі: 58 нових випадків, три людини померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 58 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, три людини померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 17 753 осіб (13 828 — у Криму, 3925 — у Севастополі).
#Севастополь#коронавірус#епідемія
14:26
Діти з окупованих територій зможуть безкоштовно навчатися на підготовчих курсах ЗВО України
Міністерство освіти і науки видало наказ про створення робочої групи, яка організовуватиме спеціальні підготовчі курси на базі українських закладів вищої освіти для дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях та на лінії̈ зіткнення.
#абітурієнти#Крим_Україна#Донбас_Україна
13:53
СБУ блокувала незаконні поставки продукції до окупованого Криму
Служба безпеки України задокументувала протиправну схему поставок продукції менеджментом одного з провідних українських виробників кераміки до окупованого півострова.
#СБУ#Крим#Україна
13:10
В окупованому Криму від COVID-19 померли чотири людини
В окупованому Криму повідомляють про смерть чотирьох пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 367 пацієнтів з COVID-19 (268 — у Криму, 99 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія
12:35
У Чорне море прямує американський ракетний есмінець
Ракетний есмінець ВМС США Donald Cook прямує в Чорне море для здійснення патрулювання.
#США#Україна#Чорне_море
11:48
Лідери G20 схвалили заморозку боргів бідних країн через пандемію
Лідери країн «Великої двадцятки» (G20) ухвалили продовження заморозки боргових виплат найбіднішими країнами до середини 2021 року у зв'язку з пандемією COVID-19.
#G20#пандемія
11:28
Штаб Байдена анонсував перші призначення в нову адміністрацію
Новообраний президент США Джо Байден може зробити перші призначення в свою адміністрацію вже у вівторок, 24 листопада.
#США#Байден#призначення

Поддержите телеканал ATR!

Мы - семья АТR.
Тысячи людей помогают нам продолжать нашу борьбу.
Станьте и вы частью борьбы с агрессором.
Вступите в семью АТR.

Вступить в семью ATR