Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:45
Ecdatlar sesi / Музичний проект

Україна спростить процедуру отримання паспорта для кримчан — Ташева

16 октября 2020 14:53
488

Для жителів окупованого Криму спростять процедуру отримання українських документів. Для отримання українського біометричного паспорта кримчанам необхідно буде приїхати на материкову Україну лише один раз.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Про це повідомила заступник постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева в ефірі телеканалу «Дом».

За її словами, наразі Постійне представництво президента України в АР Крим спільно з іншими міністерствами працює над цим питанням.

«Наприклад, для того, щоб отримати український паспорт, зокрема біометричний, вклеїти фотографію тощо, необхідно кілька разів приїжджати з Криму на підконтрольну Україні територію. Ми хочемо, щоб певні етапи подачі документів можна було перевести в онлайн. А потім для того, щоб ідентифікувати себе, поставити відбиток пальця для біометричного паспорта, людині необхідно буде приїхати сюди, на підконтрольну частину», — заявила вона.

Як відомо, у разі необхідності отримання паспорту України мешканці окупованого Криму мають звернутися до найближчого центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс» або підрозділу міграційної служби. Найближча область, що межує з тимчасово окупованим півостровом, — це Херсонщина. Наразі процедура отримання українських документів ускладнена значними часовими та фінансовими витратами, оскільки потребує виїзду на підконтрольну частину України та знаходження на ній по декілька днів. На сьогоднішній день кримчанам доводиться приїжджати на Херсонщину щонайменше двічі: під час подання документів, вдруге — коли отримуєш готовий паспорт. За необхідності надання додаткових документів та підтверджень таких виїздів може бути більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:11
Антирекорд COVID-19 в Україні: 6719 нових хворих
В Україні за минулу добу підтвердили рекордні 6719 випадків коронавірусної інфекції, 141 хворий помер.
10:06
COVID-19 у Криму: 203 нових випадки
В окупованому Криму за останню добу виявили 203 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 9226 осіб (7536 — у Криму, 1690 — у Севастополі).
20 октября
15:18
В Україні запровадять локдаун у випадку 11-15 тис. COVID-19 на добу — Степанов
В Україні запровадять жорсткий карантин, якщо кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції сягне 11-15 тисяч на добу.
14:11
COVID-19 у Севастополі: 50 нових випадків
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 50 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 9023 осіб (7333 — у Криму, 1690 — у Севастополі).
13:39
Вода у Криму: окупанти збираються очищати воду з Салгиру
Росія в окупованому Криму планує поповнювати водні запаси з найбільшої річки півострова Салгир.
12:53
Резніков: повноцінна реінтеграція триватиме, щонайменше, 25 років
На реінтеграцію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей потрібно мінімум 25 років.
12:37
COVID-19 в Україні: за добу виявили 5469 випадків
В Україні за минулу добу, 19 жовтня, підтвердили 5469 випадків коронавірусної інфекції, 113 пацієнтів померли, 3044 — одужали.