newsshowslive
Вступить в семью ATR

Помер письменник і професор Айдин Шем’ї-заде

19 октября 2020, 15:19
589

У суботу, 17 жовтня, активіст кримськотатарського національного руху, публіцист, історик, письменник і професор Айдин Шем´ї-заде помер від ускладнень, викликаних Covid-19.

Про це повідомив його син Абдураман. 

«Сьогодні вдень мій тато, Айдин Ешрефович, помер у реанімації від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією», — написав він на сторінці батька у Facebook. 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Fаcebook опублікував допис-прощання з письменником, у якому згадав важливі події з життя Айдина Шем’ї-заде та висловив співчуття його родині.

«У пам’яті всіх, хто знав його, в тому числі і з соціальних мереж, Айдин ага завжди залишиться прозорливою, освіченою, талановитою в багатьох сферах, скромною людиною, яка думала про свою націю» — написав він.

До співчуття також приєдналися у Crimean Tatars.

«Айдин-ага був рідкісним знавцем кримськотатарської історії та літератури, сам був прекрасним письменником, автором чудових і тонких віршів, оповідань, роману-трилогії «Нитки доль людських». <...> Нам всім буде дуже не вистачати цієї мудрої людини, адже разом з такими, як Айдин Шем’ї-заде, йде ціла епоха» — йдеться у дописі.

Айдин Шем’ї-заде народився у 1933 році. Він — син класика кримськотатарської літератури, поета, літературознавця, перекладача Ешрефа Шем’ї-заде, онук (по мамі) одного з керівників кримськотатарської національно-демократичної революції Алі Боданінського та однієї з 4-х жінок-членкинь Першого Курултаю кримських татар у 1917 році Аніфе Боданінської, двоюрідний онук видатного кримськотатарською історика, етнографа, художника, першого директора музею в Хансараї Усеїна Боданінського.

Доктор фізико-математичних наук Айдин Шем´ї-заде — автор трилогії про вигнання та життя на чужині кримських татар «Нитки доль людських», що включає романи: «Блакитні мустанги», «Червона ртуть» та «Золота печатка». Найвідоміша частина трилогії — «Блакитні мустанги» — це одна з найбільш правдивих книг про депортацію 1944 року.

Керівництво та співробітники телеканалів ATR і LÂLE, радіостанції Meydan FM висловлюють співчуття родині Шем'ї-заде. Allah rahmet eylesin.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:09
video Співпраця для захисту всього Чорноморського регіону — міністр оборони США зустрівся з українським колегою: ZAMAN
Спільні проєкти на суходолі, в небі, морі та у кіберпросторі обговорили очільники оборонних відомств України та Сполучених Штатів.
#США#співпраця#Чорноморський_регіон#Ллойд
08:42
video Спростити повернення колишніх бранців до нормального життя — нардепи закликали ухвалити закон про політв’язнів: ZAMAN
Нардепи з фракцій «Слуга народу» та «Голос» Євгенія Кравчук і Рустем Умеров закликали Верховну Раду якнайшвидше ухвалити закон про політв’язнів.
#президент#Закон#політв'язні#Верховна_Рада#проєкт#нардепи
08:04
video Акції проти Олімпіади у Пекіні — активістки протестують через порушення прав людини китайською владою: ZAMAN
Тибетська й гонконзька активістки протестують на грецькому Акрополі проти Олімпіади у Пекіні. Вони розповідають про порушення прав людини у КНР напередодні запалення факела зимових Ігор.
#акція#порушення_прав_людини#Олімпіада#Пекін#активістки#китайська_влада