newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
08:00
Yırla sazım / Співай, мій сазе

Ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність — Зеленський

20 октября 2020, 11:51
483

Президент України Володимир Зеленський вважає, що за здачу Криму без бою у 2014 році винні мають понести відповідальність.

Про це він сказав під час щорічного послання до Верховної Ради.

За його словами, Україна будує військо, яке зможе захистити країну на суші, на воді, у повітрі та кіберпросторі.

«Щоб більше ні в кого не виникало навіть думки, що можна посягнути на наш суверенітет та територіальну цілісність. Або відібрати в України землі без єдиного пострілу — цього не буде ніколи. А ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність. Питання — не в помсті, а в справедливості», — заявив він.  

Президент назвав своїми ключовими пріоритетами мир на Донбасі та деокупацію Криму і нагадав, що Україна не забуває своїх громадян з тимчасово окупованих територій.

«Ми не забуваємо, що і в Криму, і на окупованому Донбасі живуть наші громадяни. І ми маємо дбати про них. Дбати та боротися за них, — сказав президент.

Зеленський також згадав про можливість вступати до українських вишів випускникам з ОРДЛО та Криму та про створення ТВ-каналу для окупованих територій.

Як повідомляв ATR.ua, в Офісі президента заявляли, що у посланні Зеленського буде зроблено акцент на питанні Криму і створенні формату Кримська платформа, спрямованого на координацію міжнародних зусиль щодо захисту прав кримчан і деокупації півострова, проте жодної інформації щодо Кримської платформи президент не надав.

Як відомо, наразі парламент перебуває на карантині, але сьогодні, 20 жовтня, депутати зібралися, аби заслухати послання президента до Верховної Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:09
video 12 років колонії суворого режиму — «суд» окупантів виніс вирок Ширінгу: ZAMAN
Окупаційний «Верховний суд» Криму засудив 61-річного українця Костянтина Ширінга за нібито «шпигунство на користь України».
#вирок#Ширінг#українець#"шпигунство"
09:19
video Новий привід для адмінпротоколу — окупанти затримали громадянського журналіста за «паління в недозволеному місці»: ZAMAN
Окупанти звинуватили сина кримськотатарського політв’язня Тофіка Абдулгазієва, громадянського журналіста Амара Абдулгазієва у нібито «палінні в недозволеному місці».
#Абдулгазієв#судилища_окупантів#громадський_журналіст#адмінпротокол
08:42
video Україна на передовій захисту свободи в ім’я громадян усього світу — у США презентували інсталяцію в пам’ять про полеглих: ZAMAN
В Українському домі, що у середмісті Вашингтона, презентували інсталяцію в пам’ять про тисячі українців полеглих за Україну.
#США#Вашингтон#загиблі_воїни#Вашингт#інсталяція
08:29
video Свято не про стать, а про захист Батьківщини — в Україні відзначили День захисника і захисниці: ZAMAN
В Україні відзначили День захисника та захисниці — державне свято, яке встановили у 2014-му році.
#Україна#Зеленський#свято#День_захисника