newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
14:20
Історія кримських татар

У Києві відбулася чергова акція на підтримку зниклих безвісти в Криму

26 октября 2020, 12:22
536

26 жовтня у Києві під посольством Російської Федерації відбулася 51-а акція громадської організації «Крим SOS», присвячена жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму.

ФОТО: Крим SOS

ФОТО: Крим SOS

Як повідомляється на сторінці громадської організації «Крим SOS» в Facebook, цього разу акція мала назву «Історії охопленого жахом півострова».

Організатори акції вкотре нагадали про зниклих в окупованому Криму та відсутність ефективного розслідування цих випадків державою-окупантом.

«Станом на 2020 рік жертвами насильницьких зникнень стали 44 особи, про 15 з них нічого не відомо, 6 осіб були знайдені мертвими, 20 осіб були знайдені та звільнені», — заявили організатори акції.

Окрім цього, активісти наголосили на тому, що конкретного зв’язку між соціально-політичною діяльністю людей, які зникли, та самим фактом зникнення немає. Жертвами стають випадкові люди, але здебільшого — кримські татари.

Серед інших на акції виступив колишній політв’язень Ісмаіл Рамазанов.

«Якщо наша прокуратура АР Крим не буде заочно судити тих людей, які викрадали наших громадян, вони надалі продовжуватимуть свої «чорні» справи», — наголосив Рамазанов.

Як відомо, громадська організація «Крим SOS» в рамках інформаційної кампанії Find & Free щомісяця проводить акцію «Де Ервін?». Активісти щомісяця приходять під посольство РФ в Україні, щоб вимагати ефективного розслідування випадків насильницьких зникнень на території окупованого півострова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:38
video Голова російської делегації у ПАРЄ звинуватив Україну у «всіх бідах» Криму після окупації півострова РФ: ZAMAN
На думку представників російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Київ всупереч міжнародному праву перекрив воду на півострів та погіршив становище кримських татар, назвавши це покаранням кримчан за буцімто їхню громадянську позицію.
#ПАРЄ#російська_делегація#обвинувачення_України#вода_в_окупованому_Криму
10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань
09:47
video Найменший показник захворюваності на COVID-19 зафіксовано МОЗ України з травня минулого року: ZAMAN
Минулої доби на материковій частині України зафіксовано трохи більше трьохсот випадків COVID-19. Одужало вдвічі більше, а ще шістнадцятеро українців не змогли подолати хворобу.
#COVID-19#коронавірус#рекордна_кількість_щеплень#найменший_показник_захворюваності