newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Анкара обурилися карикатурою Charlie Hebdo на Эрдогана

28 октября 2020, 12:36
699

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdо випустив черговий номер з карикатурою на турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана. Анкара заявила, що Париж продемонстрував таким чином «свою вульгарність і аморальність».

Обкладинку нового журналу з карикатурою на турецького президента журнал Charlie Hebdo опублікував у своєму Twitter. На фото Ердоган зображений у спідній білизні на дивані. Він задирає спідницю жінці в традиційному мусульманському вбранні й вигукує: «Ось і пророк!».

Анкара, зі свого боку, засудила карикатуру. Зокрема, представник Ердогана Ібрагім Калин заявив, що французький журнал не поважає цінності і святість.

«Ми рішуче засуджуємо публікацію про нашого президента у французькому журналі, в якому не поважаються ніякі переконання, святість і цінності. Вони просто демонструють власну вульгарність і аморальність. Напад на особисті права — це не гумор і свобода вираження», — написав він у Twitter.

Нагадаємо, минулого тижня стався конфлікт між президентами Туреччини й Франції. Зокрема, Ердоган заявив, що Макрону потрібно «лікувати психіку» через політику щодо мусульманської меншини. Все розпочалося після гучного вбивства вчителя коледжу у Франції. Вбивцею виявився російський радикал, що нібито сповідує іслам, а його мотиви — карикатури саме журналу Charlie Hebdo про пророка Мухаммеда, які вчитель показував учням. Після цього у Франції закрили деякі мечеті, а людей, що виступали на захист убивці вчителя, почали переслідувати. Тоді Макрон заявив, що «ісламісти не зможуть спокійно спати у Франції».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:09
video Омбудсмен з прав людини в РФ майже пів року ігнорує запит української колеги щодо відвідання незаконно утримуваних громадян України
Майже пів року омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не відповідає на запит омбудсмена Людмили Денісової щодо можливості відвідання незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
#омбудсмен_РФ#Людмила_Денісова#відвідання_незаконно_утримуваних_громадян
18:04
video За роки окупації вивчення української мови скоротилося у 50 разів, кримськотатарською навчаються лише 3% школярів: омбудсмен про порушення РФ права на освіту рідною мовою
Зокрема, за словами омбудсмена, окупанти порушують право на освіту рідною мовою, закріплене статтею 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
#омбудсмен#освіта_рідною_мовою#окупанти_у_Криму
11:40
video Припинення фінансування джерела правди про репресії в окупованому РФ Криму неприпустиме — Джелял про держпідтримку ATR на конференції МЗС: ZAMAN
За участі міністрів закордонних справ України, Литви, Латвії та заступника міністра закордонних справ Туреччини громадські активісти, правозахисники та представники корінного кримськотатарського народу обговорили репресії в окупованому Криму та ситуацію з телеканалом ATR .
#Джелял#блокування_фінансування_ATR#конференція_МЗС
10:36
Всесвітній конгрес кримських татар — все про підготовку до наступного з’їзду у телемарафоні #SaveATR
У серпні 2015 року за підтримки Туреччині в Анкарі пройшов ІІ Курултай (з'їзд) Всесвітнього конгресу кримських татар. Його головними темами стали незаконна анексія та порушення окупантами прав кримських татар.
#Рефат_Чубаров#зустріч_Конгресу_кримських_татар#підготовка_до_з'їзду
09:34
Заходи вшанування пам’яті Номана Челебіджіхана у Туреччині: телемарафон #SaveATR
Через пандемію коронавіруса у Туреччині заборонено відвідання публічних заходів, однак були підготовлені онлайн-програми на різних платформах.
#Туреччина#Зафер_Каратай#заходи_до_дня_пам'яті_Челебіджіхана
09:30
У Джанкойському районі окупованого РФ Криму вшанували пам’ять Номана Челебіджіхана: телемарафон #SaveATR
У селі Завіт-Ленінський Джанкойського району неподалік від місця, де колись знаходилося рідне село Номана Челебіджихана Біюк-Сунак, у 2019 році було встановлено пам’ятник.
#день_пам'яті_Номана_Челебіджіхана#Джанкойський_район#пам'ятник