newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Кримськотатарські жінки також є жертвами репресій Кремля — Джеппар

30 октября 2020, 12:17
396

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар заявила, що кримськотатарські жінки, зокрема активістки та адвокати, після окупації Криму також стали жертвами репресивної політики РФ.

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Про це вона заявила під час дебатів Ради Безпеки ООН, присвячених 20-й річниці резолюції РБ ООН 1325 (2000) «Жінки, мир та безпека».

У своїй заяві Еміне Джеппар наголосила на особливому значенні цієї тематики для України, яка продовжує протидіяти збройній агресії з боку Російської Федерації. У цьому зв’язку вона відзначила, що річниця схвалення резолюції має стати нагодою до розробки нових практичних кроків з імплементації порядку денного «Жінки, мир та безпека». Це, зокрема, стосується таких положень резолюції 1325, які закликають сторони конфлікту поважати міжнародне право у контексті захисту прав жінок, жінок-переселенок та дівчат, а також вживати спеціальних заходів для захисту від гендерно обумовленого насильства.

Окрім того, перша заступниця міністра наголосила на необхідності приділення належної уваги до проблем найбільш вразливих верств населення, зокрема жінок і дівчат, на тимчасово окупованих територіях України.

«Репресивна політика російської окупаційної влади в Криму щодо кримськотатарських жінок, зокрема активісток, адвокатів та тих, чиї родичі були незаконно затримані, є ще одним важким наслідком російської агресії проти України. Україна продовжує повноцінну імплементацію зобов’язань за резолюцією 1325 в рамках виконання відповідного Національного плану дій на період до 2025 року», — наголосила Джеппар.

Нагадаємо, наприкінці жовтня стало відомо, що суд у РФ виніс ухвалу про притягнення кримськотатарського адвоката Лілі Гемеджі до відповідальності за нібито «порушення регламенту судових засідань», а фактично — за відстоювання в суді позиції її підзахисного Сервера Мустафаєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:00
video Треба було залишатися до кінця під стінами ВР Криму — 100% такого захвату б не було: Щекун у телемарафоні #saveATR
Якщо б демонстранти залишилися під стінами ВР Криму, то була би можливість не допустити захоплення кримського парламенту.
#день_спротиву_окупації#Андрій_Щекун#парламент_Криму
07:56
video «Старий Крим» у Києві — кримськотатарський активіст Білялов про виїзд під страхом арешту та проєкт, що об’єднує тих, хто вимушено переїхав з півострову у програмі «Taqdir yolları»
Алімдар Білялов — житель Старого Криму, який під страхом арешту та переслідування російських силовиків через свою активність, попрощався з родичами та друзями і переїхав з родиною до Києва. У Криму Алімдар займався підтримкою сімей політв'язнів. Природно, така активність не залишилася без уваги окупантів. У 2017 році в його будинку провели обшук.
#Taqdir_yolları#Алімдар_Білялов#Eski_Qırım
07:47
video «День кримськотатарського спротиву окупації РФ» — вірно і об’єктивно: Омельченко у телемарафоні #saveATR
Генерал-лейтенант Григорій Омельченко вважає, що вірна назва до «Дня кримського спротиву російській окупації» буде «День кримськотатарського спротиву російській окупації».
#Григорій_Омельченко#день_кримськотатарського_спротиву#захоплення_парламенту_Криму
07:43
video Для повернення кримських татар з Туреччини необхідна інформаційна пропаганда з боку активістів національного руху — Юксель у телемарафоні #saveATR
Російська Федерація продовжує проводити політику штучного заселення Криму. Витісняючи населення, яке вона вважає нелояльним — в першу чергу, кримських татар, які залишаються вірними Україні, вона водночас поповнює населення росіянами.
#Ісмет_Юксель#кримські_татари_у_Туреччині#штучне_заселення_Криму_росіянами
26 февраля
18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
26 февраля