Вступити до родини ATR

Шушу взяли практично в рукопашному бою

9 листопада 2020, 10:15
1461

Азербайджан звільнив місто Шушу практично в рукопашному бою, без жодних дронів і сучасної техніки.

Про це повідомляють кореспонденти французького Le Monde, передає інформаційно-політичне агентство Вісник Кавказу.

«Кореспонденти французького Le Monde в Степанакерт/Ханкенді пишуть, що поранених з Шуші привозять в основному з кульовими і ножовими пораненнями. Навіть не автоматними або гвинтівковими пораненнями, а саме з пістолетними і ножовими. Це означає, що місто брали практично в ближньому рукопашному бою», — йдеться у повідомленні.

Шуша, що знаходиться на висоті від 1400 м до 1800 м над рівнем моря, розташована на скелі і вважається неприступною фортецею. Сили спецпідрозділів і підрозділів гірської піхоти ЗС Азербайджану в ніч з 3 на 4 листопада зайшовши в місто з боку села Карін та з боку «зеленки», що примикає до села Гярібалі, перебили чотири пости вірменських підрозділів та зайняли Стару Фортецю в самому місті і шушінську в'язницю. Відбивши кілька атак, спецназ почав з боями розширювати плацдарм в місті.

За містом кілька диверсійних груп ЗС Азербайджану взяли під вогневий контроль дорогу Ханкенді — Шуша. Азербайджанські підрозділи протрималися у місті дві доби.

До вечора 6 листопада до міста підійшли мотострілкові частини ЗС Азербайджану і в ніч на 7 листопада повністю вибили вірменські підрозділи з міста. Кілька спроб контратак вірменських ЗС ні до чого не призвели.

«Це дуже важлива перемога ЗС Азербайджану, яка показала всьому світу, що таке свята Земля Предків і як за неї потрібно воювати», — пише Вісник Кавзазу.

Нагадаємо, 27 вересня загострився конфлікт Азербайджану і Вірменії навколо Нагірного Карабаху. Влада Азербайджану заявила про обстріл Нагірного Карабаху з боку Вірменії, повідомлялося про загиблих як серед військових, так і серед мирних жителів. Пізніше Міноборони Азербайджану заявило про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році. 1991 року Нагірний Карабах проголосив себе незалежною «республікою» (фактично контрольованою Вірменією). Азербайджан, як пізніше і більшість країн світу, не визнав створення «республіки», вважаючи, що Нагірний Карабах окупувала Вірменія. У 1994 році — після шести років війни — був підписаний Бішкекський протокол, за яким Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ