newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
14:30
Altın devir / Золота епоха

BMW та Nissan на своїх навігаційних картах позначили Крим «російським»

11 ноября 2020, 14:29
602

У навігаційних комплексах автомобілів BMW з'явилася можливість встановити карту, на якій окупований Крим є «частиною РФ».

ФОТО: BBC

ФОТО: BBC

Про це повідомила російська служба BBC.

Представники автовиробника зазначили, що компанія керується законами тих держав, де продаються автомобілі.

«BMW Group проводить постійну роботу з оновлення картографічних даних навігаційних систем, зокрема з урахуванням законодавства країни/регіону, де автомобіль купують або експлуатують. Однак є можливість змінити налаштування, увімкнені за замовчуванням, якщо клієнт забажає експлуатувати автомобіль в іншій юрисдикції», — заявили в компанії.

Територіальна приналежність Криму після окупації Росією півострова у 2014 році також змінилася на картах інших автовиробників.

Наприклад, на навігаційному порталі Nissan Крим позначений як «частина Росії», якщо заходити на сайт з російської IP-адреси. При цьому можна побачити, що приналежність Криму вказана не тільки при спробі знайти населені пункти через пошук, але й на самій карті. Якщо збільшити карту, то можна помітити, що кордон між Кримом і Україною позначений такою самою пунктирною лінією, як і всі міждержавні кордони.

При цьому користувачам з IP інших країн сайт Nissan Navigation Portal показує Крим українським.

Як повідомляв ATR.ua, компанія Apple відреагувала на вимоги РФ і стала позначати Крим частиною Росії у своїх додатках. Крим відображається як російська територія в Apple Maps і Weather, якщо переглядати їх з Росії. Однак програми не показують приналежність Криму до будь-якої країні, якщо користуватися ними за межами Російської Федерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:06
video Політв’язні Сервет Газієв та Джеміль Гафаров потребують термінового фахового медичного обстеження та лікування — омбудсмен
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення статті 3 положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод та вжити всіх можливих заходів, аби негайно припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ Джеміля Гафарова та Сервета Газієва.
#омбудсмен#Людмила_Денісова#Джеміль_Гафаров#Сервет_Газієв
11:59
video «Судді» окупантів, який виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, Прокуратура АРК спрямувала обвинувачення до суду: ZAMAN
У Прокуратурі АРК вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову називають незаконним, а самого «суддю» звинувачують у державній зраді, оскільки до окупації він так само працював суддею, а потім перейшов на бік окупантів. У разі доведення провини йому загрожує позбавлення волі від 12 до 15 років.
#вироки_окупантів#Ільмі_Умеров#прокуратура_АРК#окупаційний_суддя
11:06
video З СІЗО до лікарні з інфарктом — тяжкохворого кримськотатарського політв’язня після двох з половиною років у неволі нарешті доставили в туберкульозну лікарню у РФ: ZAMAN
У політв'язня Джеміля Гафарова загострилася хвороба нирок і подагра. Окупанти доставили його до ростовської туберкульозної лікарні, де лікарі виявили у нього інфаркт. Однак навіть попри такий діагноз, окупанти продовжили судилище над чоловіком.
#Джеміль_Гафаров#судилища_окупантів#інфаркт#загострення_хвороби
10:48
video Передостанній крок до скасування вільної економічної зони «Крим»: ZAMAN
Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити за основу та в цілому два останніх законопроєкти, необхідних для скасування ВЕЗ «Крим».
#Рустем_Умєров#ВЕЗ_Крим#парламентський_комітет#законопроєкт_про_скасування
10:15
video Терміново піаритися на рятуванні людей — окупаційний «голова» Криму став приводом для скандалу через повені у Керчі: ZAMAN
У мережі поширюється відео, на якому видно, як окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов «інспектував» затоплені вулиці Керчі у моторному човні, а слідом за своїм лідером відчайдушно гребли невідомі парубки у кашкетах.
#Аксьонов#злива#окупований_Крим#затоплене_місто#повені_у_Керчі
09:50
video Вулицями окупованої РФ Керчі на човні — там впала майже двомісячна норма опадів: ZAMAN
Після тривалої зливи у Керчі розлилася місцева річка Мелек-Чесме. Підтоплено 236 будинків, зокрема на вулицях Жені Дуднік, Комарова, Пирогова, Вокзальне Шосе, Совєтська та інші.
#Керч#злива#затоплене_місто#двомісячна_норма_опадів
09:31
video У київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків представили картину під назвою «Свята Варвара»: ZAMAN
Полотно датується XVIII століттям і, ймовірно, належить пензлю іспанського художника. Її подарував Україні шведський вчений, доктор медицини і філософії Торе Хальстрьом.
#картина#музей_Ханенків#Свята_Варвара#шведський_вчений