newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
17:00
Bugün / Сьогодні (live)

Посібник з історії Криму та кримських татар вийшов кримськотатарською мовою

16 ноября 2020, 09:04
513

Кримські історики Сергій Громенко, Гульнара Бекірова, Андрій Іванець, а також кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв і керівник Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко створили книгу під назвою «Історія Криму і кримськотатарського народу. Навчальний посібник». Тепер роботу було видано ще й кримськотатарської мовою.

ФОТО: FB/Kurtseitova

ФОТО: FB/Kurtseitova

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова громадської організації «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова.

«Наш посібник з історії Криму та кримських татар тепер і кримськотатарською мовою. Щасливі. Дякую всій нашій чудовій команді, окрема подяка прекрасним авторам», — написала вона.

Окрему подяку за підтримку Аніфе Куртсеітова висловила Українському культурному фонду.

Переклад посібника з української мови на кримськотатарську здійснила перекладачка, вчителька кримськотатарської мови у ГО «Кримська родина» Мамурє Чабанова.

{gallery_1}

Нагадаємо, 23 жовтня в рамках освітнього курсу «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво» роботу «Історія Криму та кримськотатарського народу. Навчальний посібник» було видано українською мовою. Як уточнюється, навчальний посібник адаптовано для дітей шкільного віку, але він може стати в пригоді й вчителям, студентам, а також — усім, хто цікавиться історією Криму.

Як повідомляв ATR.ua, 25 серпня організація «Qırım ailesi» («Кримська родина») презентувала освітній курс «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво», спрямований на збереження культурно-історичної спадщини кримських татар.

Як відомо, громадська організація «Qırım ailesi» виникла у 2014 році з метою збереження національної і культурної спадщини кримських татар, які почали масово виїжджати на материкову Україну у зв'язку з окупацією Криму Росією.  На базі організації був створений кримськотатарський культурно-освітній центр, в якому навчаються діти кримських переселенців і який реалізує освітні ініціативи з кримськотатарської мови і літератури, хореографії, вокалу, вишивки і історії кримських татар.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:11
video Після мене не було звільнено жодного кримського татарина — Бекіров у телемарафоні #saveATR
Українська влада не повертає кримськотатарських політв’язнів. На Мінських перемовинах ця тема не обговорюється.
#Едем_Бекіров#українська_влада#повернення_політв'язнів
09:40
video Колишні політв’язні Кремля заснували «Платформу звільнення політв’язнів»: Семена у телемарафоні #saveATR
Презентація відбулася у Михайлівському Золотоверхому монастирі за участю представників Православної церкви України, Української греко-католицької церкви, Духовного управління мусульман Криму, іноземних послів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
#Олег_Сенцов#презентація#платформа_звільнення_політв'язнів
09:24
video «Справа про недонесення» — на допиті Топчі повідомив, що під тиском окупантів був змушений обмовити себе: ZAMAN
Останнє слово Енвера Топчі, звинуваченого у буцімто «недонесенні», призначене на 24 березня. Цього ж дня відбудуться дебати між сторонами захисту та обвинувачення.
#Енвер_Топчі#справа_про_недонесення#тиск_окупантів
09:08
video Утиски не припиняються — наш народ втратив свободу та опинився під окупаційною «владою» РФ: ZAMAN
Учасники кримськотатарського національного руху Судаку, Джанкойського і Красногвардійського районів виступили з відкритим зверненням до народу, висловлюючи свою підтримку і солідарність усім бранцям Кремля.
#кримськотатарський_національний_рух#звернення_до_народу#підтримка_бранців_Кремля
08:44
video Справжньою причиною переслідування українського активіста з Криму є його публічна незгода з окупацією Криму РФ — заява правозахисних організацій України: ZAMAN
Справжньою причиною переслідування українського активіста з Криму Олега Приходька є його публічна незгода з окупацією Криму РФ, яку він неодноразово висловлював і у ЗМІ, і в спілкуванні з представниками підконтрольної Кремлю місцевою «владою».
#переслідування_окупантів#Олег_Приходько#правозахисні_організації
08:41
video Українського військового поранено — про ситуацію на східному фронті: ZAMAN
У районі Причепилівки, на Луганщині, окупанти били з підствольних гранатометів та стрілецької зброї. Кульове поранення дістав боєць об’єднаних сил. Його оперативно ушпиталили.
#ООС#східний_фронт#вогонь_окупантів#українські_воїни