newsshowslive
Вступить в семью ATR

«Суд» розпочав розгляд позову Казима Аметова через нелюдські умови утримання

17 ноября 2020, 11:02
420

«Залізничний районний суд» Сімферополя розпочав розгляд позову Казима Аметова у зв'язку з нелюдськими умовами утримання під вартою в ІТТ Бахчисарая та в СІЗО №1 Сімферополя. Кримський татарин перебував під вартою з 23 листопада 2017 року по 24 січня 2019 року, а у липні цього року звернувся до суду з позовною заявою.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це повідомляють активісти «Кримської солідарності».

«Зараз сторони — позивач і відповідач представляють документи, що обґрунтовують їхні позиції. Зокрема, ми представили документ, це скарга до ЄСПЛ, подана ще в 2019 році в інтересах Казима Аметова, де описуються умови утримання в СІЗО та в ІТТ. На наступному засіданні ми повинні надати свої уточнені позовні вимоги. У свою чергу, представники ІТТ і СІЗО повинні надати книгу обліку осіб та журнал покамерного кількісного обліку осіб, які утримувалися там за необхідний період», —  розповів адвокат Рустем Кямілєв.

У позові повідомляється, що в ІТТ Бахчисарая Казіма Аметова тримали в камері площею 8 квадратних метрів, без унітаза, без вентиляції. Замість санвузла — дірка в підлозі, нічим не відгороджена від житлового простору камери. Питної води в камері не було, а гаряча вода в крані зовсім була відсутня. Замість призначених 48 годин утримання позивач знаходився там протягом 7 днів за відсутності прогулянок, доступу до свіжого повітря, гарячого харчування та душу.

Окрім того, за інформацією активістів, у СІЗО Сімферополя, за час перебування під вартою його тричі переселяли до різних камер. Там арештанти часто спали по черзі, адже спальних місць на всіх не вистачало. В одній з камер у вікнах не було шибок, і ув'язнені закривали їх матрацами. У всіх камерах на стінах були цвіль та грибок.

«Сімферопольський слідчий ізолятор давно потребує ремонту режимних корпусів. Будинок побудований ще на початку XIX століття. Камери маленькі, немає вентиляції, туалети незакриті. Ці умови прирівнюються до тортур і вважаються нелюдськими, адже навіть здорові люди там починають хворіти», —  зауважив адвокат.

Казим Аметов вимагає визнати дії працівників ІТТ Бахчисарая і СІЗО Сімферополя незаконними та стягнути з Російської Федерації в особі головного розпорядника бюджетних коштів ФСВП Росії компенсацію в розмірі 521 029 рублів за неналежні умови утримання в СІЗО №1 Сімферополя і компенсацію в розмірі 32 000 рублів за неналежні умови утримання в ІТТ Бахчисарая.

Нагадаємо, 24 січня «Київський районний суд» Криму змінив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджі, Казиму Аметову та Руслану Трубачу на домашній арешт. Вони перебували у СІЗО 15 місяців.

Як відомо, 23 листопада 2017 року ФСБ РФ спільно з Міністерством внутрішніх справ затримала в Сімферополі кримських татар Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача та Куртсеїта Абдуллаєва, якого пізніше відпустили. Окупанти звинуватили чоловіків у нібито «вимаганні» у громадянина Туреччини. Насправді ж, кримські татари намагалися допомогти родині Веджіє Кашка повернути вкрадені цим громадянином гроші. Йдеться про Юсуфа Айтана, громадянина Туреччини, який вкрав у сім'ї Кашка велику суму грошей. На думку першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, російські спецслужби використовували турка, або той сам пішов з ними на співпрацю, щоб таким чином уникнути повернення боргу.

Затримані кримські татари в момент облави в кафе знаходилися разом з Веджіє Кашка. Вони прийшли туди на прохання самого Юсуфа Айтана, який напередодні пообіцяв їм повернути гроші. Під час затримань Веджіє Кашка стало погано. По дорозі в лікарню жінка померла.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:24
COVID-19 у Севастополі: 95 нових випадків, 6 пацієнтів померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 95 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, шість пацієнтів померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 38 816 осіб (30 205 — у Криму, 8611 — у Севастополі).
#Севастополь#епідемія#хворі#коронавірус_у_Криму
10:56
video У МЗС запевняють про отримання підтримки від інших держав щодо участі у саміті Кримської платформи: ZAMAN
Міністр закордонних справ України відмовився коментувати інформацію щодо країн, які вже погодилися брати участь у саміті Кримської платформи.
#Кулеба#МЗС#Кримська_платформа#підтримка_держав
10:03
video Місія ОБСЄ посилила присутність на Херсонщині через окупований Крим
Останнім часом ОБСЄ посилила свою присутність у Херсонському регіоні для того, щоб відстежувати події, які відбуваються в окупованому Криму. Представники місії також розмовляли з людьми, які проживають у Криму, Херсоні, Києві та Львові.
#ОБСЄ#окупація_Криму#присутність_на_Херсонщині#моніторинг
09:45
В окупованому Криму від COVID-19 померли ще дев’ять осіб
В окупованому Криму повідомляють про смерть дев’яти пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1020 пацієнтів з COVID-19 (691 — у Криму, 329 — у Севастополі).
#Крим#епідемія#смерті#розповсюдження_COVID-19
09:34
Активісти КримSOS презентували звіт про умови утримання кримських політв'язнів
Громадська організація КримSOS презентувала результати дослідження щодо умов утримання 119 політичних в'язнів Криму. За їхньою інформацією, за період окупації Криму Росією 139 осіб були піддані кримінальному переслідуванню за політичними мотивами.
#політв'язні#умови_утримання#КримSOS#звіт
09:07
video Це була криза ідеологічної парадигми — 31 рік подіям кривавого січня в Азербайджані: ZAMAN
Колони танків чавлять все на своєму шляху. Під гусеницями гинуть мирні люди, а військові розстрілюють навколишні будинки, машини швидкої та добивають поранених. Тоді, 19–20 січня 1990 року в Баку загинуло щонайменше 130 цивільних, ще понад 600 були поранені. Ті події пізніше назвали кривавим січнем.
#Азербайджан#кривавий_січень#масові_протести#радянська_влада
08:45
COVID-19 у Криму: 251 випадок за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 251 новий випадок захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 38 721 особи (30 205 — у Криму, 8516 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія#хворі