newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
11:15
Göñül göñülden

Азербайджан запустив газопровід до Європи в обхід Росії

17 ноября 2020, 11:35
616

17 листопада запрацював трансадріатичний газопровід, який поставлятиме газ з Азербайджану до Європи.

Про це повідомляє пресслужба консорціуму.

«Південний газовий коридор — новаторський постачальник природного газу з Азербайджану до Європи та одна з найсучасніших та найнадійніших систем транспортування енергії. Як ключова складова Південного газового коридору довжиною 3500 км, TAP поєднує стратегічні та ринкові особливості конкуренції. Це гарантує, що Європа може отримувати поставки з іншого джерела, одночасно підтримуючи ключові цілі ЄС щодо досягнення інтегрованого енергетичного ринку та стійкого, безпечного та диверсифікованого енергетичного комплексу, сприяючи поточним потокам до переходу до чистої енергії», — заявив голова ради директорів проєкту Мурад Гейрадов.

Завдяки цьому, ЄС хоче знизити залежність від «Газпрому» і зменшити роль Росії як монополіста на ринку. По трубопроводу у Європу постачатимуть природний газ з родовища Шах Деніз II у Каспійському морі. Загальна протяжність Південного газового коридору становить 3500 кілометрів. TAP сприятиме поставкам газу в країни Південно-Східної Європи. Газотранспортну систему будували 4,5 роки, її прокладали через територію Греції, Албанії, по дну Адріатичного моря з виходом на узбережжя Італії.

Вартість прокладання трубопроводу склала $5 мільярди, він має щороку постачати 10 мільярдів кубометрів газу, але його пропускна здатність може бути підвищена до 20 мільярдів кубометрів.

Акціонерами Трансадріатичного газопроводу є британська ВР (20%), азербайджанська SOCAR (20%), італійська Snam (20%), бельгійська Fluxys (19%), іспанська Enagas (16%), швейцарська Swis Axpo (5%).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:33
video Чекали на Росію, а залишились ні з чим — кримські рибалки жаліються на здирницькі квоти: ZAMAN
Кримські рибалки з Сиваша скаржаться на утиски з боку окупаційної «влади» та на знак протесту готуються перекривати траси.
#Крим#протести#вилов_риби#рибалки#квоти
10:15
video СБУ викрили російську агентурну мережу на Херсонщині — куратору оголосили підозру у держзраді: ZAMAN
У Херсонській області внаслідок спецоперації викрили агентурну мережу спецслужб Російської Федерації, до якої входили співробітники Служби безпеки України.
#СБУ#ФСБ_окупантів#куратор#агентурна_мережа
09:51
video Український воїн підірвався на невідомій вибухівці — ситуація на східному фронті: ZAMAN
Унаслідок підриву на невідомій вибухівці один український військовий дістав осколкові поранення.
#ООС#вогонь_окупантів#українські_захисники#поранення
09:34
video «Докази» у «справі» голови Судакського регіонального Меджлісу зібрані незаконно — адвокат: ZAMAN
Так звані «докази» у «справі» голови Судакського регіонального Меджлісу Ільвера Аметова є неприпустимими, оскільки зібрані з порушенням законодавства.
#музей#адвокат#Ільвер_Аметов#незаконні_докази#зброя
09:11
video Країна-окупант знову залякує кримських татар обшуками — Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова: ZAMAN
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала обшук у будинку Алі Ібрагімова залякуванням кримських татар.
#омбудсмен#Людмила_Денісова#обшуки_у_Криму#залякування_кримських_татар