newsshowslive
Вступить в семью ATR

У Бахчисараї може бути втрачено об’єкт кримськотатарської культурної спадщини

30 ноября 2020, 13:18
478

Внаслідок бездіяльності окупаційної влади архітектурна пам’ятка, об’єкт культурної спадщини кримськотатарського народу Ісмі Хан Джамі може бути втрачена.

Про це повідомляє Асоціація реінтеграції Криму.

«У Бахчисараї завдяки безгосподарності окупаційної влади руйнується найважливіший пам’ятник архітектури кримськотатарського народу — Ісмі Хан Джамі. Мечеть побудована імовірно у XVI-XVIII століттях на пожертвування племінниці одного з кримських ханів. 1986 року спорудженню присвоєно статус об’єкта культурної спадщини місцевого значення», — повідомляють активісти.

Як відомо, у 2015 році Росія у Криму почала так звані «реставраційні» роботи в Ханському палаці в Бахчисараї. Як стверджують фахівці, окупанти фактично знищують палац. Так звані «ремонтні роботи» стали причиною для руйнування оригінального фундаменту і автентичної системи водопостачання Ханського палацу. Колишній очільник комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков також розповідав, що черепицю ручної роботи, якою був викладений дах Ханського палацу, окупанти замінили стилізованою підробкою. Окрім того, під час «реставрації» окупанти встановили і підперли підмостки на стіні мечеті Хан-Джамі, де розташований унікальний розпис 18-го століття.

У березні 2019 року секретаріат ЮНЕСКО опублікував доповідь Генерального директора Організації, в якому йдеться про погіршення ситуації в окупованому Криму в сфері компетенції ЮНЕСКО. Зокрема, в ЮНЕСКО визнали, що так звані «реставраційні роботи» на території Ханського палацу в Бахчисараї «загрожують історичній та культурній автентичності цього об'єкта, внесеного до Попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО». В Організації заявили, що окупаційна влада робить грубі порушення в сфері захисту культурної спадщини Криму.

Головне управління Нацполіції в АР Крим і Севастополі у 2018 році відкрило кримінальне провадження за фактом руйнування окупантами історичної пам'ятки історії та культури кримськотатарського народу — Ханського палацу в Бахчисараї.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:26
COVID-19 у Севастополі: 97 нових випадків, 6 пацієнтів померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 97 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, шість пацієнтів померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 490 осіб (30 683 — у Криму, 8807 — у Севастополі).
#Севастополь#епідемія#хворі#поширення_коронавірусу
10:10
В окупованому Криму від COVID-19 померли ще вісім осіб
В окупованому Криму повідомляють про смерть восьми пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1050 пацієнтів з COVID-19 (708 — у Криму, 342 — у Севастополі).
#епідемія#смерті#COVID_19#коронавірус_у_Криму
09:22
COVID-19 у Криму: 234 випадки за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 234 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 393 осіб (30 683 — у Криму, 8710 — у Севастополі).
#епідемія#окупанти#хворі#коронавірус_у_Криму
09:01
Політв'язень перебуває у ШІЗО понад півроку: омбудсмен отримала довгоочікувану відповідь на запит про стан Абдуллаєва
Уповноважений з прав людини у Республіці Башкортостан Рим Каюмов у відповіді українському омбудсмену Людмилі Денісовій повідомив, що відвідав Теймура Абдуллаєва у колонії.
#Теймур_Абдуллаєв#Людмила_Денісова#тиск_у_ШІЗО
08:38
video Бекіров, Яніков та Сулейманов залишаються в умовах нелюдського утримання та знущання силовиків — суд відхилив скаргу захисту: ZAMAN
Російський суд відмовив в апеляційних скаргах адвокатів на продовження арешту трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі про тероризм».
#умови_утримання#друга_сімферопольська#«справа_про_тероризм»#скарги
08:19
video Влада Януковича свідомо застосовувала «жорстоку силу» під час Революції Гідності — ЄСПЛ зобов’язав Україну компенсувати шкоду заявникам: ZAMAN
Європейський суд з прав людини звинуватив владу Януковича у численних порушеннях прав людини під час Революції гідності. ЄСПЛ встановив, що влада свідомо застосовувала жорстоке поводження, і держава несе відповідальність за вбивство як мінімум одного активіста — науковця зі Львова Юрія Вербицького.
#Янукович#ЄСПЛ#Революція_Гідності#жорстока_сила
07:53
video За агітацію молоді до служби в армії країни-окупанта звинувачено бойовика «самооборони Аксьонова» — Прокуратура АРК: ZAMAN
Екс-бойовика «Самооборони Криму» рішенням Прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя звинувачено у пропаганді служби в армії РФ серед української молоді на окупованому півострові.
#прокуратура_АРК#«Самооборона_Криму»#агітація_до_служби