newsshowslive
Вступить в семью ATR

СБУ вимагає припинити поставки ільменіту в окупований Крим

30 ноября 2020, 13:55
389

Служба безпеки України вимагає від АТ «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» зупинити відвантаження ільменіту чеської «Belanto» через підозру у поставках української сировини в окупований Крим.

Про це йдеться у листі служби безпеки, адресованому заступникові голови правління держкомпанії Тетяні Гогенко, що є у розпорядженні «Мінпрому».

«З метою недопущення передумов до заподіювання шкоди державній безпеці, посягань на територіальну цілісність і недоторканність України, прошу зупинити відвантаження будь-якої продукції на користь компанії «Belanto» за зазначеним контрактом до з'ясування всіх обставин», — йдеться у листі.

Повідомляється, що глава «ОГХК» Артур Сомов, попри запит СБУ, залишив відвантаження на «Belanto» у силі.

За інформацією «Мінпром», чеська «Belanto trade s.r.o», згідно з укладеним 13 жовтня з «Об'єднаною гірничо-хімічною компанією» контрактом викупить у «ОГХК» 50 тисяч тонн іршанського ільменіту в жовтні-грудні 2020 року з відстрочкою платежу в 35 днів з подальшою поставкою на завод «Кримський титан», що знаходиться в окупованому Криму. Сума контракту становить 6,453 мільйонів євро.

Як відомо, раніше німецька «ITS» купувала Іршанський ільменіт «ОГХК», а потім відвантажувала його в окупований півострів.

«По «ITS» виникло багато питань після того, як в пресі з'явилася інформація щодо відвантажень на Крим і це виявилося правдою. Наскільки мені відомо, Денис Кудін з Фонду держмайна дав вказівку замінити ITS, щоб не переривати поставки на Крим. Тепер «Belanto» буде поставляти наш ільменіт на «Кримський Титан». Йому він підходить. Станом на сьогодні, Іршанський ГЗК вже відвантажив в порт для «Belanto» близько 2 тисяч тонн ільменіту», — повідомило джерело «Мінпрому».

На території України знаходиться 10-15% світових запасів титановмісних руд (ільменіт). Їх використовують у хімічній галузі для виробництва пігментів, лаків, фарб, паперу. А також в металургії – виробляють титан, який використовується в авіабудуванні,

За інформацією «Цензор.net» глава «ОГХК» Артур Сомов спростував поставки на «Кримський титан». При цьому, це не скасовує той факт, що «ОГХК» не взмозі контролювати, кому в кінцевому підсумку буде поставлена руда, яка відвантажується на посередників.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:26
COVID-19 у Севастополі: 97 нових випадків, 6 пацієнтів померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 97 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, шість пацієнтів померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 490 осіб (30 683 — у Криму, 8807 — у Севастополі).
#Севастополь#епідемія#хворі#поширення_коронавірусу
10:10
В окупованому Криму від COVID-19 померли ще вісім осіб
В окупованому Криму повідомляють про смерть восьми пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1050 пацієнтів з COVID-19 (708 — у Криму, 342 — у Севастополі).
#епідемія#смерті#COVID_19#коронавірус_у_Криму
09:22
COVID-19 у Криму: 234 випадки за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 234 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 39 393 осіб (30 683 — у Криму, 8710 — у Севастополі).
#епідемія#окупанти#хворі#коронавірус_у_Криму
09:01
Політв'язень перебуває у ШІЗО понад півроку: омбудсмен отримала довгоочікувану відповідь на запит про стан Абдуллаєва
Уповноважений з прав людини у Республіці Башкортостан Рим Каюмов у відповіді українському омбудсмену Людмилі Денісовій повідомив, що відвідав Теймура Абдуллаєва у колонії.
#Теймур_Абдуллаєв#Людмила_Денісова#тиск_у_ШІЗО
08:38
video Бекіров, Яніков та Сулейманов залишаються в умовах нелюдського утримання та знущання силовиків — суд відхилив скаргу захисту: ZAMAN
Російський суд відмовив в апеляційних скаргах адвокатів на продовження арешту трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі про тероризм».
#умови_утримання#друга_сімферопольська#«справа_про_тероризм»#скарги
08:19
video Влада Януковича свідомо застосовувала «жорстоку силу» під час Революції Гідності — ЄСПЛ зобов’язав Україну компенсувати шкоду заявникам: ZAMAN
Європейський суд з прав людини звинуватив владу Януковича у численних порушеннях прав людини під час Революції гідності. ЄСПЛ встановив, що влада свідомо застосовувала жорстоке поводження, і держава несе відповідальність за вбивство як мінімум одного активіста — науковця зі Львова Юрія Вербицького.
#Янукович#ЄСПЛ#Революція_Гідності#жорстока_сила
07:53
video За агітацію молоді до служби в армії країни-окупанта звинувачено бойовика «самооборони Аксьонова» — Прокуратура АРК: ZAMAN
Екс-бойовика «Самооборони Криму» рішенням Прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя звинувачено у пропаганді служби в армії РФ серед української молоді на окупованому півострові.
#прокуратура_АРК#«Самооборона_Криму»#агітація_до_служби