newsshowslive
Вступить в семью ATR

СБУ вимагає припинити поставки ільменіту в окупований Крим

30 ноября 2020, 13:55
488

Служба безпеки України вимагає від АТ «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» зупинити відвантаження ільменіту чеської «Belanto» через підозру у поставках української сировини в окупований Крим.

Про це йдеться у листі служби безпеки, адресованому заступникові голови правління держкомпанії Тетяні Гогенко, що є у розпорядженні «Мінпрому».

«З метою недопущення передумов до заподіювання шкоди державній безпеці, посягань на територіальну цілісність і недоторканність України, прошу зупинити відвантаження будь-якої продукції на користь компанії «Belanto» за зазначеним контрактом до з'ясування всіх обставин», — йдеться у листі.

Повідомляється, що глава «ОГХК» Артур Сомов, попри запит СБУ, залишив відвантаження на «Belanto» у силі.

За інформацією «Мінпром», чеська «Belanto trade s.r.o», згідно з укладеним 13 жовтня з «Об'єднаною гірничо-хімічною компанією» контрактом викупить у «ОГХК» 50 тисяч тонн іршанського ільменіту в жовтні-грудні 2020 року з відстрочкою платежу в 35 днів з подальшою поставкою на завод «Кримський титан», що знаходиться в окупованому Криму. Сума контракту становить 6,453 мільйонів євро.

Як відомо, раніше німецька «ITS» купувала Іршанський ільменіт «ОГХК», а потім відвантажувала його в окупований півострів.

«По «ITS» виникло багато питань після того, як в пресі з'явилася інформація щодо відвантажень на Крим і це виявилося правдою. Наскільки мені відомо, Денис Кудін з Фонду держмайна дав вказівку замінити ITS, щоб не переривати поставки на Крим. Тепер «Belanto» буде поставляти наш ільменіт на «Кримський Титан». Йому він підходить. Станом на сьогодні, Іршанський ГЗК вже відвантажив в порт для «Belanto» близько 2 тисяч тонн ільменіту», — повідомило джерело «Мінпрому».

На території України знаходиться 10-15% світових запасів титановмісних руд (ільменіт). Їх використовують у хімічній галузі для виробництва пігментів, лаків, фарб, паперу. А також в металургії – виробляють титан, який використовується в авіабудуванні,

За інформацією «Цензор.net» глава «ОГХК» Артур Сомов спростував поставки на «Кримський титан». При цьому, це не скасовує той факт, що «ОГХК» не взмозі контролювати, кому в кінцевому підсумку буде поставлена руда, яка відвантажується на посередників.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:06
video Політв’язні Сервет Газієв та Джеміль Гафаров потребують термінового фахового медичного обстеження та лікування — омбудсмен
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення статті 3 положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод та вжити всіх можливих заходів, аби негайно припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ Джеміля Гафарова та Сервета Газієва.
#омбудсмен#Людмила_Денісова#Джеміль_Гафаров#Сервет_Газієв
11:59
video «Судді» окупантів, який виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, Прокуратура АРК спрямувала обвинувачення до суду: ZAMAN
У Прокуратурі АРК вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову називають незаконним, а самого «суддю» звинувачують у державній зраді, оскільки до окупації він так само працював суддею, а потім перейшов на бік окупантів. У разі доведення провини йому загрожує позбавлення волі від 12 до 15 років.
#вироки_окупантів#Ільмі_Умеров#прокуратура_АРК#окупаційний_суддя
11:06
video З СІЗО до лікарні з інфарктом — тяжкохворого кримськотатарського політв’язня після двох з половиною років у неволі нарешті доставили в туберкульозну лікарню у РФ: ZAMAN
У політв'язня Джеміля Гафарова загострилася хвороба нирок і подагра. Окупанти доставили його до ростовської туберкульозної лікарні, де лікарі виявили у нього інфаркт. Однак навіть попри такий діагноз, окупанти продовжили судилище над чоловіком.
#Джеміль_Гафаров#судилища_окупантів#інфаркт#загострення_хвороби
10:48
video Передостанній крок до скасування вільної економічної зони «Крим»: ZAMAN
Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити за основу та в цілому два останніх законопроєкти, необхідних для скасування ВЕЗ «Крим».
#Рустем_Умєров#ВЕЗ_Крим#парламентський_комітет#законопроєкт_про_скасування
10:15
video Терміново піаритися на рятуванні людей — окупаційний «голова» Криму став приводом для скандалу через повені у Керчі: ZAMAN
У мережі поширюється відео, на якому видно, як окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов «інспектував» затоплені вулиці Керчі у моторному човні, а слідом за своїм лідером відчайдушно гребли невідомі парубки у кашкетах.
#Аксьонов#злива#окупований_Крим#затоплене_місто#повені_у_Керчі
09:50
video Вулицями окупованої РФ Керчі на човні — там впала майже двомісячна норма опадів: ZAMAN
Після тривалої зливи у Керчі розлилася місцева річка Мелек-Чесме. Підтоплено 236 будинків, зокрема на вулицях Жені Дуднік, Комарова, Пирогова, Вокзальне Шосе, Совєтська та інші.
#Керч#злива#затоплене_місто#двомісячна_норма_опадів
09:31
video У київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків представили картину під назвою «Свята Варвара»: ZAMAN
Полотно датується XVIII століттям і, ймовірно, належить пензлю іспанського художника. Її подарував Україні шведський вчений, доктор медицини і філософії Торе Хальстрьом.
#картина#музей_Ханенків#Свята_Варвара#шведський_вчений