newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
09:05
Bizim aile / Моя родина

У День прав людини Рефат Чубаров нагадав про репресії Росії в окупованому Криму

10 декабря 2020, 12:58
877

До дня прав людини голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вкотре нагадав про агресію Росії, зокрема репресії населення в окупованому Криму та воєнні дії на Донбасі.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Тимчасова окупація Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя стали причинами зафіксованих серйозних порушень і зловживань, скоєних по відношенню до мирних жителів Криму, зокрема позасудових вбивств, викрадень, насильницьких зникнень, політично мотивованих переслідувань, дискримінацій, утисків, залякувань, насильств, довільних затримань і арештів, тортур і жорстоких поводжень, зокрема з метою домогтися свідчень, і розміщення в психіатричний стаціонар, і їх примусове переміщення або депортацію з Криму до Російської Федерації, а також зафіксовані посягання на інші основні свободи, включаючи свободу вираження думок, свободу релігії або переконань, свободу асоціації та право на мирні зібрання», — зазначив голова Меджлісу.

На думку Рефата Чубарова, РФ намагається штучно змінити етнічний та демографічний склад населення Криму, витіснивши з півострова кримських татар.

«Незаконні і злочинні дії російської окупаційної влади на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, спрямовані на викорінення всіх форм інакомислення і протидії окупації, включаючи масові переслідування членів Меджлісу кримськотатарського народу і членів місцевих представницьких органів кримських татар, громадських активістів, правозахисників, журналістів, адвокатів, мають бути припинені міжнародними організаціями, включаючи ООН, ОБСЄ, Рада Європи. Зайве говорити про те, що Російська Федерація повинна бути примушена до звільнення тимчасово окупованих нею Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей», — наголосив Чубаров.

Голова Меджлісу вимагає, аби діючих керівників Росії притягнули до кримінальної відповідальності за порушення гуманітарного права.

Нагадаємо, що військове вторгнення Росії до Криму почалося в лютому 2014 року. Озброєними людьми у камуфляжній формі були захоплені парламент і уряд Криму, держустанови, військові бази і аеропорт. 16 березня в Криму провели «референдум про приєднання Криму до Росії». Його Москва намагалася використати для виправдання анексії півострова, що належить Україні. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Щорічно 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:09
video 12 років колонії суворого режиму — «суд» окупантів виніс вирок Ширінгу: ZAMAN
Окупаційний «Верховний суд» Криму засудив 61-річного українця Костянтина Ширінга за нібито «шпигунство на користь України».
#вирок#Ширінг#українець#"шпигунство"
09:19
video Новий привід для адмінпротоколу — окупанти затримали громадянського журналіста за «паління в недозволеному місці»: ZAMAN
Окупанти звинуватили сина кримськотатарського політв’язня Тофіка Абдулгазієва, громадянського журналіста Амара Абдулгазієва у нібито «палінні в недозволеному місці».
#Абдулгазієв#судилища_окупантів#громадський_журналіст#адмінпротокол
08:42
video Україна на передовій захисту свободи в ім’я громадян усього світу — у США презентували інсталяцію в пам’ять про полеглих: ZAMAN
В Українському домі, що у середмісті Вашингтона, презентували інсталяцію в пам’ять про тисячі українців полеглих за Україну.
#США#Вашингтон#загиблі_воїни#Вашингт#інсталяція
08:29
video Свято не про стать, а про захист Батьківщини — в Україні відзначили День захисника і захисниці: ZAMAN
В Україні відзначили День захисника та захисниці — державне свято, яке встановили у 2014-му році.
#Україна#Зеленський#свято#День_захисника