newsshowslive
Вступить в семью ATR

Окупанти не зможуть бути посередниками у врегулюванні на Донбасі, якщо Гаага розслідуватиме злочини РФ в Україні

14 декабря 2020, 07:52
454

РФ не зможе бути посередником у врегулюванні ситуації на Донбасі, якщо Міжнародний кримінальний суд у Гаазі ухвалить рішення розслідувати злочини Росії проти України.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Таку думку висловив представник України в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі «Україна 24».

«Це звичайна практика для міжнародних судових інстанцій. Наша влада зробила багато, щоб заплутати ситуацію агресії з Росією. Тому що наше керівництво у 2014 році пішло на пряме порушення законодавства про оборону України, не було введено військовий стан, як це передбачає закон. І у нас і сьогодні де-юре немає війни з Росією, що дуже ускладнює наші взаємини з міжнародними організаціями, навіть з ООН, де ми говоримо про агресію, але фактично не зверталися за визнанням цієї агресії»,  сказав він.

Гармаш вважає, що якщо справа буде розглядатися у Міжнародному суді, то РФ не може бути посередником.

«Можна буде говорити про те, що не може бути посередником той суб'єкт, з яким Україна судиться за якраз міжнародну агресію. Мені здається, це серйозно змінить навіть дипломатичний фон не тільки в «мінських переговорах», а взагалі дипломатичний фон у відносинах України і Росії»,  зазначив Гармаш.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла про готовність Міжнародного кримінального суду у Гаазі почати повноцінне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності в Криму і на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань
09:47
video Найменший показник захворюваності на COVID-19 зафіксовано МОЗ України з травня минулого року: ZAMAN
Минулої доби на материковій частині України зафіксовано трохи більше трьохсот випадків COVID-19. Одужало вдвічі більше, а ще шістнадцятеро українців не змогли подолати хворобу.
#COVID-19#коронавірус#рекордна_кількість_щеплень#найменший_показник_захворюваності
09:34
video «Молла Аббас» — твори кримськотатарського просвітителя Гаспринського стали доступними для україномовного читача: ZAMAN
25 червня на міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал» відбудеться презентація кримськотатарської літератури, на якій співупорядниця й редакторка серії Надія Гончаренко з колегами детальніше розкажуть про нову збірку «Молла Аббас».
#презентація#Молла_Аббас#двомовне_читання#Ісмаїл_Гаспринський
09:13
video «Кримськотатарська проза українською» — літературна серія про події з історії корінного народу півострова: ZAMAN
У Національній історичній бібліотеці України презентували серію кримськотатарських творів, перекладених українською. Ідея її створення належить директору видавництва «Майстер книг» Павлу Сачеку.
#презентація#кримськотатарська_проза_українською#Майстер_книг#Молла_Аббас#четверта_збірка