newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
14:20
Історія кримських татар

До окупованого Криму з материкової України відновлено поставки сировини для виробництва титану — ЗМІ

14 декабря 2020, 11:03
2181

У суботу, 12 грудня, порт Чорноморськ покинув рудовоз BOGDAN, завантажений 11,5 тисячами тонн ільменіту. Таким чином, поставки української сировини для виробництва титану в окупований Крим поновилися.

ФОТО: Marinetraffic

ФОТО: Marinetraffic

Про відновлення поставок та зміни у незаконних схемах повідомили у виданні «Думська».

«Судно прибуло у Чорноморськ ще 27 листопада, але його завантаженню довго перешкоджала СБУ. Піти йому вдалося тільки після втручання керівництва Фонду держмайна, яке таким чином відстоює інтереси державної  «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» (ОГХК),  що добуває ільменіт», — йдеться у повідомленні.

Видання з'ясувало, що рудовоз BOGDAN заявив в якості порту призначення турецький Самсун, але насправді прямував до болгарської Варни.

«У цьому легко переконатися за допомогою відповідних онлайн-сервісів, що надають інформацію про місцезнаходження цивільних судів. У Болгарії на нього чекає інший суховантаж — SOURIA. Руду перезавантажать на його борт, після чого SOURIA піде до берегів Криму», — пишуть журналісти.

Керівники Фонду держмайна намагаються переконати всіх, що ця — зовсім незаконна — схема необхідна для виживання Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. Про те, що вантаж в результаті потрапить до окупованого Криму, чиновники, зрозуміло, мовчать.

За даними ЗМІ, з серпня цього року завод Фірташа отримав приблизно 35 тисяч тонн українського ільменіту. Постачала його все та ж SOURIA, що ходить під сирійським прапором.

Окрім того, стало відомо, що ще 10 грудня в одеському порті відшвартувався рудовоз «Діброва» під прапором Маршаллових островів. Судно прибуло до Одеси з Новоросійська і стоїть з навантаженням 15 тисяч тонн ільменітової руди. Порт призначення поки не відомий.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13:47
video Кримська платформа та незаконна видача паспортів РФ на окупованих територіях Донбасу та Криму — про що говорили делегати з України на дипломатичному форумі в Анталії: ZAMAN
19 червня в Анталії відбувся дипломатичний форум про незаконну паспортизацію на окупованих територіях Донбасу та Криму, а також Кримську платформу, на якому була присутня і делегація України.
#Кримська_платформа#дипломатичний_форум#Анталія#незаконна_видача_паспортів
12:38
video Голова російської делегації у ПАРЄ звинуватив Україну у «всіх бідах» Криму після окупації півострова РФ: ZAMAN
На думку представників російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Київ всупереч міжнародному праву перекрив воду на півострів та погіршив становище кримських татар, назвавши це покаранням кримчан за буцімто їхню громадянську позицію.
#ПАРЄ#російська_делегація#обвинувачення_України#вода_в_окупованому_Криму
10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань