Вступити до родини ATR

На рівні ООН вперше зафіксовано поняття «окупаційна влада РФ»: Кулеба про нову кримську резолюцію

17 грудня 2020, 08:00
1175

У середу, 16 грудня, Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену українську резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

У МЗС опублікували заяву міністра, де йдеться про суттєве посилення деяких положень у тексті документа.

«На рівні ООН вперше зафіксовано, що посадові особи (в АР Крим — ред.) повинні розглядатися лише як «окупаційна влада Російської Федерації», — цитує відомство заяву міністра.

Він також відзначив, що документ детально інформує про підривну господарську діяльність РФ, що виснажує природні ресурси тимчасово окупованого Кримського півострова.

Окрім того, резолюція визнає проблему блокування Росією доступу мешканців Криму до української системи освіти та порушення релігійних прав наших співгромадян.

«Росія навмисно перешкоджає можливості збереження національної ідентичності, змушує змінювати громадянство, зокрема шляхом обмеження права власності на землю. Все це — свідома політика держави-окупанта зі зміни демографічного складу півострова, яка є воєнним злочином», — наголосив міністр.

Зазначається, що рівень дотримання прав людини у Криму після його окупації Росією значно знизився також через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна.

ГА ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.

До резолюції вперше включений термін «громадянські журналісти», що є важливим результатом триваючої кампанії МЗС України із захисту журналістів та активістів, які працюють в умовах окупації.

У цьому контексті ГА ООН закликає РФ забезпечити безперешкодний та повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та СММ ОБСЄ.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ