newsshowslive
Вступить в семью ATR

Онлайн-ритейлер РФ Ozon блокує карти користувачів окупованого Криму через матеріали BBC про присутність Mastercard на півострові

28 декабря 2020, 16:30
1523

Кримчани скаржаться на блокування банківських карток, оформлених ними раніше на сайті онлайн-ритейлера Ozon. Причиною блокування може бути матеріал про доставку банківської карти системи Mastercard на територію окупованого РФ півострова, який був опублікований на сайті BBC.

Така публікація росповсюджується окупантами через телеграм-канали.

«Напередодні старту IPO Ozon вказувала, що співпрацює з низкою партнерів, які доставляють товари в Крим і Севастополь. При цьому виручка, яку приносять компанії замовлення, оформлені у Криму, незначні (менше 1% від загального обороту), тому Ozon вирішив знизити ризики».

Стверджується, що на початку 2019 року російська компанія почала випускати неіменні банківські картки міжнародної платіжної системи Mastercard. Емітентом карти є російська компанія РНКО Платіжний центр, що працює під брендом Золота корона.

«Блокування карт почалася два тижні тому. До цього клієнти протягом декількох місяців вільно замовляли, поповнювали і розраховувалися даними картами. Підтримка Ozon повідомила, що функція поповнення карти більше недоступна — можливо лише витратити наявний на рахунку залишок грошових коштів», — уточнюється у поширеній публікації.

Багатьом користувачам сервісу в Криму з нульовим балансом на рахунку, згідно з інформацією, блокували карту. Потім, приходили смс, у яких вказувалося, що карта заблокована на підставі порушення договору оферти, який укладається між одержувачем карти і її емітентом — компанією РНКО «Платіжний центр». У чому саме полягало порушення, жодному з кримчан не пояснили.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:11
video Після мене не було звільнено жодного кримського татарина — Бекіров у телемарафоні #saveATR
Українська влада не повертає кримськотатарських політв’язнів. На Мінських перемовинах ця тема не обговорюється.
#Едем_Бекіров#українська_влада#повернення_політв'язнів
09:40
video Колишні політв’язні Кремля заснували «Платформу звільнення політв’язнів»: Семена у телемарафоні #saveATR
Презентація відбулася у Михайлівському Золотоверхому монастирі за участю представників Православної церкви України, Української греко-католицької церкви, Духовного управління мусульман Криму, іноземних послів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
#Олег_Сенцов#презентація#платформа_звільнення_політв'язнів
09:24
video «Справа про недонесення» — на допиті Топчі повідомив, що під тиском окупантів був змушений обмовити себе: ZAMAN
Останнє слово Енвера Топчі, звинуваченого у буцімто «недонесенні», призначене на 24 березня. Цього ж дня відбудуться дебати між сторонами захисту та обвинувачення.
#Енвер_Топчі#справа_про_недонесення#тиск_окупантів
09:08
video Утиски не припиняються — наш народ втратив свободу та опинився під окупаційною «владою» РФ: ZAMAN
Учасники кримськотатарського національного руху Судаку, Джанкойського і Красногвардійського районів виступили з відкритим зверненням до народу, висловлюючи свою підтримку і солідарність усім бранцям Кремля.
#кримськотатарський_національний_рух#звернення_до_народу#підтримка_бранців_Кремля
08:44
video Справжньою причиною переслідування українського активіста з Криму є його публічна незгода з окупацією Криму РФ — заява правозахисних організацій України: ZAMAN
Справжньою причиною переслідування українського активіста з Криму Олега Приходька є його публічна незгода з окупацією Криму РФ, яку він неодноразово висловлював і у ЗМІ, і в спілкуванні з представниками підконтрольної Кремлю місцевою «владою».
#переслідування_окупантів#Олег_Приходько#правозахисні_організації
08:41
video Українського військового поранено — про ситуацію на східному фронті: ZAMAN
У районі Причепилівки, на Луганщині, окупанти били з підствольних гранатометів та стрілецької зброї. Кульове поранення дістав боєць об’єднаних сил. Його оперативно ушпиталили.
#ООС#східний_фронт#вогонь_окупантів#українські_воїни