newsshowslive
Вступить в семью ATR

Викрадений і незаконно засуджений окупантами Вигівський міг перехворіти на коронавірус: він повідомив про спалах COVID-19 у колонії

11 января 2021, 08:59
530

Викрадений окупантами, незаконно засуджений РФ громадянин України Валентин Вигівський повідомив у листі близьким про спалах коронавірусу у колонії, де його утримують. Він також не виключає, що вже перехворів.

Про це повідомив батько політв'язня Петро Вигівський, передає Укрінформ.

«Сьогодні отримали лист від сина Валентина, який знаходиться вже сьомий рік в ув'язненні у Росії, у Кірово-Чепецьку. Увесь цей час його утримують в режимі ПКТ (приміщення камерного типу — ред.) або ШІЗО. Це дуже жорсткі режими утримання. Зараз в колонії ходить COVID-19. Медичної допомоги не надають, тестів також не проводять. Син підозрює, що вже хворів на цю хворобу», — зазначив батько політв'язня.

Така ж ситуація і в інших місцях утримання незаконно ув'язнених українців, уточнив Вигівський.

«Наша головна допомога у таких умовах, на мій погляд, полягає в широкому розголошенні у світових ЗМІ цієї страшної ситуації», — підкреслив він.

Нагадаємо, що 17 вересня 2014 року Валентин Вигівський поїхав до Криму на виставку авіації. Через місяць його родичам повідомили про те, що на вокзалі у Сімферополі Валентина затримали співробітники ФСБ спільно з «кримською самообороною». Згодом йому було пред'явлено звинувачення у «шпигунстві». 15 грудня 2015 року він був засуджений до 11 років колонії суворого режиму за цим звинуваченням. Відбуває покарання у важких умовах у ВК-11 під містом Кірово-Чепецьк Кіровської області РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:09
video Співпраця для захисту всього Чорноморського регіону — міністр оборони США зустрівся з українським колегою: ZAMAN
Спільні проєкти на суходолі, в небі, морі та у кіберпросторі обговорили очільники оборонних відомств України та Сполучених Штатів.
#США#співпраця#Чорноморський_регіон#Ллойд
08:42
video Спростити повернення колишніх бранців до нормального життя — нардепи закликали ухвалити закон про політв’язнів: ZAMAN
Нардепи з фракцій «Слуга народу» та «Голос» Євгенія Кравчук і Рустем Умеров закликали Верховну Раду якнайшвидше ухвалити закон про політв’язнів.
#президент#Закон#політв'язні#Верховна_Рада#проєкт#нардепи
08:04
video Акції проти Олімпіади у Пекіні — активістки протестують через порушення прав людини китайською владою: ZAMAN
Тибетська й гонконзька активістки протестують на грецькому Акрополі проти Олімпіади у Пекіні. Вони розповідають про порушення прав людини у КНР напередодні запалення факела зимових Ігор.
#акція#порушення_прав_людини#Олімпіада#Пекін#активістки#китайська_влада