newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
22:35
Bugün / Сьогодні (повтор)

Держполітика перехідного періоду для реінтеграції тимчасово окупованих територій: опублікована чернетка законопроєкту

11 января 2021, 14:42
596

Опублікований чорновий варіант проєкту закону про держполітику перехідного періоду, що стосується реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Відповідна публікація розміщена на Facebook-сторінці МінТОТ.

«Наша мета — мирна та безпечна реінтеграція наших територій, і передусім — реінтеграція наших громадян до України та українського суспільства», — цитує відомство Олексія Резнікова, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

За його словами, головним завданням перехідного періоду є відновлення довіри між людьми.

Окрім того, законопроєкт передбачає:

—  уніфікацію підходів щодо тимчасово окупованих територій Донецька, Луганська та Криму;

—  об'єднання та приведення до єдиних норм усіх українських законів, що стосуються зазначених територій;

—  запровадження елементів перехідного правосуддя;

—  відновлення роботи судів на деокупованих територіях;

—  вирішення питань з підслідністю злочинів, які були скоєні під час окупації на Донбасі і в Криму;

—  створення механізму визнання юридичних фактів — народження, смерті, одруження, а також отримання освіти на тимчасово окупованих територіях;

—  формування кадрових резервів держслужбовців і поліцейських для їх діяльності на територіях після їхньої деокупації;

—  закріплення соцгарантій для жителів окупованого РФ Криму і Донбасу.           

Проєкт також покликаний врегулювати питання відповідальності, амністії та люстрації за всі дії, що були вчинені на тимчасово окупованих територіях. Ознайомитися з пояснювальною запискою, порівняльною таблицею і текстом самого законопроєкту можна тут.

Майбутній закон відправлено на розгляд місцевим органам влади, профільним експертам, судовим органам, прокуратурі та іншим відомствам. Після отримання усіх рекомендацій проєкт буде направлений до Верховної Ради України.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:39
video Полум’я у кримськотатарському ресторані на околиці Києва вщент знищило літню кухню, майданчик та торговельні павільйони: ZAMAN
Сильне полум’я з густим димом під ранок п’ятниці, 11 червня, оповило гостьовий двір Eski Qırım. Полум’я у кримськотатарському ресторані на околиці Києва вщент знищило літню кухню, майданчик та торговельні павільйони. Загалом, це більше 120 квадратних метрів. Постраждалих, на щастя, немає.
#пожежа#підпал#Eski_Qırım#кримськотатарський_ресторон
09:06
video Міжнародні перельоти по-російськи — окупанти Криму оголосили про початок авіасполучення летовища Сімферополя з Вірменією та Північною Осетією: ZAMAN
Щоправда до Єревану літатимуть з пересадкою у російському Владикавказі, тому прямим рейсом це назвати не можна. Рейси виконуватиме російська компанія «NordWind», яка хоче започаткувати маршрути з 63 напрямків до окупованого Криму з пересадкою у Владикавказі.
#польоти#Вірменія#_окупантів#летовище_Сімферополя#Північна_Осетія
08:23
video Окупаційні прокурори вимагають від 14 до 19 років ув’язнення для 4 кримських татар — «справа про тероризм» алуштинської групи: ZAMAN
Від 14 до 19 років ув’язнення — такі терміни вимагають для 4 кримських татар прокурори у «справі про тероризм» так званої алуштинської групи. «Справу» розглядають у Південному окружному суді Ростова-на-дону.
#алуштинська_група#«справа_про_тероризм»#окупаційні_прокурори#терміни_ув'язнення
11 июня
11:16
video 61-річному політв'язню Сервету Газієву знову стало зле під час судового засідання: ZAMAN
У політв’язня Сервета Газієва під час судового засіданні почалися напади кишківника. У Південному окружному військовому суді оголосили перерву і викликали швидку. По приїзді медики вкололи лише знеболювальне.
#політв'язні#«справа_про_тероризм»#стан_здоров'я#Сервет_Газієв
11 июня