newsshowslive
Вступить в семью ATR

Чергове незаконне рішення суду РФ: політв'язнів Гафарова, Газієва, Карімова, Муртазу та Османова етапують до Ростова-на-Дону

14 января 2021, 10:00
341

13 січня Південний окружний військовий суд Росії вкотре порушив норми міжнародного права, ухваливши рішення про етапування кримськотатарських активістів, політв'язнів Джеміля Гафарова, Сервера Газієва, Аліма Карімова, Сейрана Муртази та Ерфана Османова з Криму до СІЗО у Ростові-на-Дону.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це передають активісти ГО «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Айдера Азаматова.

«Суд виніс рішення про їх етапування із СІЗО-1 Сімферополя в місто Ростов-на-Дону і призначив наступне судове засідання з розгляду справи по суті на 18 січня 2021 року в приміщенні Південного окружного військового суду», — розповів захисник.

Як повідомляв ATR.ua, 25 незаконно обвинувачених РФ у тероризмі кримських татар, заарештованих внаслідок наймасовішої облави силовиків окупантів у Криму 27 березня 2019 року, співробітники ФСБ розділили на 5 груп, надавши кожній свій номер у матеріалах «справи». Так, Гафаров, Газієв, Карімов, Муртаза та Османов входять до четвертої групи.

Нагадаємо, внаслідок облави ФСБ на кримських татар у Криму 27 березня були затримані 20 осіб за підозрою у «причетності до терористичної організації». 28 березня стало відомо про затримання в Ростові-на-Дону ще трьох кримських татар, в чиїх будинках на півострові окупанти напередодні провели обшуки. Пізніше «Київський райсуд» Сімферополя заарештував усіх 23 кримських татар. Багатьох політв'язнів етапували в РФ. Ще одного політв’язня Раїма Айвазова затримали під час перетину російського кордону на КПВВ «Каланчак». 18 квітня 2019 року «Київський районний суд» Сімферополя обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Також 10 червня 2019 року у селищі Строганівка під Сімферополем було затримано Ескендера Сулейманова, брата політв'язня Руслана Сулейманова, заарештованого під час масових обшуків 27 березня 2019 року. Таким чином, друга сімферопольська група «справи про тероризм» становила 25 осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:00
Виправдовуючи окупацію Криму РФ: Цеков озвучив марення про відновлення кримчанами автономії 1945 року на референдумі 1991 року
Пособник окупантів Сергій Цеков заявив, що в 1991 році, будучи народним депутатом УРСР, разом з усіма кримчанами відновлював кримську автономію, яка була ліквідована в 1945 році.
#РФ#Україна#Автономія#окупація_Криму
16:22
Рейди силовиків на зупинках і штрафи перевізникам: про боротьбу окупантів з COVID-19 в Алушті
Через масові порушення масочного режиму в громадському транспорті Алушти, зафіксованого окупантами з 30 грудня по 11 січня, так звана «голова» адміністрації Алушти Галина Огнєва доручила силовикам щоденні рейди на зупинках і в транспорті.
#карантин#COVID-19#окупований_Крим
16:00
Зберігається дефіцит медикаментів проти COVID-19 в аптеках Криму: вони закріплені за медичними закладами
В аптеках окупованого Криму продовжують фіксувати дефіцит медикаментів проти COVID-19, не дивлячись на заяву окупаційної «влади» про наявність великої партії цефтриаксона.
#Крим#коронавірус#пандемія#ліки#дефіцит
15:56
Бред Фікса — ідея фікс: «віце-спікер» окупантів закликав ЄСПЛ притягнути Україну за водну блокаду Криму
Так званий «віце-спікер парламенту Крима» Юхим Фікс, маніпулюючи на темі дефіциту води в Криму через окупацію півострова РФ в 2014, заявив, що Європейський суд з прав людини повинен притягнути Україну до відповіді за водну блокаду регіону.
#вода#посуха#окупований_Крим
14:46
Зневоднений Крим змушує окупантів збільшити витрати ФЦП
Водопостачання окупованого РФ Криму стало однією з причин продовження ФЦП щодо «розвитку півострова». Зокрема, мова йде про будівництво окупантами опріснювальних станцій.
#РФ#вода#окупований_Крим#ФЦП
14:39
Продовження ФЦП окупованого Криму пов'язано з подорожчанням проектів — влада РФ
РФ продовжує Федеральну цільову програму окупованого Криму в зв'язку з подорожчанням частини проектів, а також включенням в програму ряду новобудов, які раніше не були передбачені.
#РФ#окупований_Крим#ФЦП
13:27
Севастополь — територія іноземної держави: громадські працівники окупантів обурені
Співробітники так званої «громадської ініціативи» окупантів у Севастополі, при вивченні закупівлі для підконтрольного РФ місцевого «депздрава», виявили, що згідно з текстом «укладення контракту», місто розташоване на території іноземної держави.
#РФ#Севастополь#окупація